7/24 Destek +90 538 211 45 67
zakintos kiralık yelkenli 

Zakintos Kiralık Yelkenli 

Zakintos, güzel plajları, berrak suları ve pitoresk manzarası ile tanınan Yunanistan’da popüler bir tatil beldesi. Bölgeye gelen ziyaretçiler için en popüler aktivite, adanın kıyı şeridini ve yakındaki adaları keşfetmek için yelkenli kiralamak oluyor. Zakintos’ta hem deneyimli denizciler hem de yeni başlayanlar için yelkenli kiralama seçenekleri sunan birçok şirket var. Bazı kiralamalarda bir kaptan bulunurken, diğerleri tekneyi kendi başınıza çıkarmanıza izin verir. Fiyatlar tekne tipine ve kiralama süresine göre değişiyor. Zakintos kiralık yelkenli kiralama işlemlerini, tatil öncesinde yapabilir bu sayede tatilinizin keyfini rahatlıkla çıkarabilirsiniz.

Zakintos‘ta bir yelkenli kiralamak, adanın pitoresk kıyı şeridini ve yakındaki adaları kendi hızınızda keşfetmenizi sağlayacak. Popüler yerler arasında Mavi Mağaralar, Navagio Plajı ve Gemi Enkazı Plajı bulunur. Yelkenli tekne kiralarken, teknenin boyutunu, barındırabileceği kişi sayısını ve onu kullanmak için gereken deneyim düzeyini göz önünde bulundurmak önemlidir. Birçok kiralama şirketi, küçük, tek kişilik botlardan büyük, çok kişilik yatlara kadar değişen tekneler sunar. Yelkenli tekne kiralarken teknenin boyutu, barındırabileceği kişi sayısı ve onu kullanmak için gereken deneyim düzeyi gibi faktörleri göz önünde bulundurmak önemli. Bölgede tekne gezintisi ile ilgili yerel yasa ve yönetmelikleri öğrenmeniz de gerekiyor. Zakintos kiralık yelkenli kiralama işlemleri sırasında dilerseniz kaptanlı kiralama yaparak bazı gereklilikleri de ortadan kaldırabilirsiniz. Zakintos ve komşu adaların etrafında yelken açmak, İyon denizinin güzelliğini deneyimlemenin ve aynı zamanda kalabalık plajlardan kaçmak için harika bir yol.

Zakintos kiralık yelkenli
Zakintos kiralık yelkenli

Zakintos Kiralık Yelkenli

Hem mürettebatsız hem de kaptanlı kiralama seçenekleri de mevcuttur. Tekneyi kendi başınıza çıkarmanıza izin veren mürettebatsız kiralama, kiralayanların yelken lisansına veya kanıtlanmış yelken tecrübesine sahip olmasını gerektirir. Kaptanlı kiralama ise, tekneyi işletmekten sorumlu lisanslı bir kaptanı içerir. Çoğu yelkenli kiralama, can yelekleri, navigasyon araçları ve güvenlik ekipmanları gibi temel ekipmanlarla birlikte gelir, ancak ihtiyacınız olan her şeye sahip olduğunuzdan emin olmak için kiralama şirketine danışmak her zaman iyi bir fikirdir.

Yunanistan’da kendi başınıza yelken açabilmeniz için bir yelken lisansınız olması gerektiğini, yoksa, kaptanlı kiralamayı her zaman tercih edebileceğinizi unutmamak önemlidir. Ayrıca, bölgede tekne gezintisi ile ilgili yerel yasa ve yönetmelikleri de öğrenmelisiniz. Genel olarak Zakintos’ta en yoğun yelken sezonu, yaz aylarında en sıcak ve en istikrarlı hava koşullarıyla birlikte Nisan’dan Ekim’e kadardır. Bununla birlikte, sezon dışında da Zakintos kiralık yelkenli kiralamak mümkündür, ancak daha düşük sıcaklıklara ve potansiyel olarak daha sert denizlere hazırlıklı olmalısınız. Zante olarak da bilinen Zakintos, güzel plajları, berrak suları ve pitoresk manzaraları ile tanınan Yunanistan’da popüler bir tatil yeri. Adada ayrıca, kayıkçılar için çeşitli olanaklar sunan bir dizi marina ve liman bulunuyor

Adadaki ana yat limanı, Zakintos şehrinde bulunan Zakintos Marina’dır. Yat limanı, tekne depolama, bakım ve onarım hizmetlerinin yanı sıra yakıt ve su temini gibi çeşitli olanaklar sunmaktadır. Ayrıca bünyesinde çok sayıda restoran, kafe ve mağaza bulunmaktadır. Adadaki bir diğer popüler marina ise Alykanas köyünde bulunan Alykanas Marina. Bu marina, tekne depolama, bakım ve onarım hizmetlerinin yanı sıra yakıt ve su temini dahil olmak üzere tekneciler için bir dizi hizmet sunmaktadır. Yüksek sezonda bazı marinaların dolu olabileceğini ve önceden yer ayırtmanın önemli olduğunu belirtmekte fayda var, ayrıca ihtiyacınız olan olanaklara sahip olduklarından emin olmak için marinaya önceden danışmak her zaman iyi bir fikir. Atina kiralık yat ile farklı bir mavi tur deneyimi yaşayın.