7/24 Destek +90 538 211 45 67
istanbul özel tekne turu

İstanbul Özel Tekne Turu

İstanbul özel tekne modellerimiz ile gezi ve organizasyonlarınız için saatlik veya günlük teknelerimizle hizmetinizdeyiz. Eğer İstanbul’da bir tekne turu yapmamışsanız İstanbullu değilsinizdir.  İstanbullu olmasanız bile ziyaretlerinizde bir tekne turu yapmadıysanız İstanbul’u bilmiyorsunuz demektir. İstanbul’un sırları ve sihri Boğaziçi’nden başlayıp, Adalara, Karadeniz’e kadar bir şekilde yapacağınız İstanbul özel tekne turu ile çözülecektir. Yani İstanbul denilince İstanbul özel tekne seyri olmazsa olmaz bir koşuldur. Her türlü talebiniz için iletişim bilgilerimiz:

Telefon: +90 532 453 03 63 ve WhatsApp+90 532 453 03 63

İstanbul özel tekne turu yılın 4 mevsimi de hava durumunun uygun olduğu herhangi bir zamanda yapılır ve her biri size İstanbul’un başka bir çehresini gösterecektir. Baharda mavi ve yeşilin erguvanların arasından, sonbaharda bin bir renkli ağaç yapraklarının süslediği ama mavinin yine mavi olduğu, kışın beklide maviye bembeyaz bir örtünün eşlik ettiği bir birinden farklı yüzünü görürsünüz. Yaz mevsimi? O zaman elinizde olmayan bir coşku ve keyif eşlik eder maviliklere.

İstanbul özel tekne seyri yapmak için İstanbul sizlere çok çeşitli alternatifler sunmaktadır. Bu iş için değişik sınıf ve büyüklükteki tekneler ve isterseniz saatlik isterseniz günlük hatta uzun süreli teknede konaklamalı olanaklardan birini seçebilirsiniz.  İstanbul’da sizlere tekne turu olanakları sağlayan birçok firma ve turizm şirketleri mevcuttur. Bu firmalar İstanbul’un merkezi bölgelerinde ve turistik merkezlerinde kolayca bulabilirsiniz. İstanbullular ve İstanbul’u ziyaret eden vatandaşlarımız bu turlara daha çok özellikle teknelerin çokça demirlediği deniz kıyısında organize ederler. Bu bölgelerde büyüklü küçüklü birçok İstanbul özel tekne turu firması bulunmaktadır. Yabancı turistler için İstanbul özel tekne turu organizasyonu daha çok bağlantıda oldukları turizm acenteleri veya konakladıkları otellerde gerçekleşir. Kısacası İstanbul özel tekne seyri için çok sayıda alternatif organizasyon bulunmaktadır.

İstanbul özel tekne turu için birçok tekne tipi ile sizlere bu hizmetler verilmektedir. Nispeten basit ama güvenli benzerlerinin İstanbul deniz ulaşımında kullanıldığı motorlu deniz taşıtlarından, yelkenli, yelkensiz gezi teknelerine, motoryatlara kadar birçok tekne sizlere bu hizmeti vermede kullanılmaktadır.

İstanbul Özel Tekne Turu Seçenekleri Nelerdir?

En basitinden saatlik İstanbul özel tekne turu size kısa ama keyifli ve ekonomik tekne turu olanağı verir. En az 2 saatlik olarak düzenlenen bu turlar genellikle Boğaz, Kabataş, Beşiktaş, Ortaköy, Üsküdar gibi iskelelerden başlar ve sahile yakın bir rota ile Kuruçeşme, Arnavutköy, Bebek, Rumelihisarı, güzergahı takip edilerek Fatih Sultan Mehmet köprüsüne kadar gidip, binilen iskeleye kadar dönüşü içerir. Dönüşte genellikle Anadolu yakası kıyısı takip edilir ve Anadolu Hisarı, Kandilli, Vaniköy, Çengelköy ve Beylerbeyi geçişi ile kalkış iskelesine dönülür. Özel olarak anlaşıldığı taktide üç, dört, beş saat gibi daha uzun süreli ve daha uzun rotalı tur yapma olanağınız vardır.

İstanbul özel tekne turu
İstanbul özel tekne turu

Günlük İstanbul özel tekne seyri şüphesiz en keyifli İstanbul özel tekne kiralama seçeneğidir. Genellikle sabah 10 gibi kararlaştırılan iskeleden alınma ile başlar ve akşam 18.00 gibi son erer. Katılımcı guruplar boğazı boydan boya geçerek Karadeniz çıkışına kadar takip eder. Kalkış ve uğranılan iskeleler için ödenmesi gerekebilecek iskele ve palamar ücretleri katılımcıya aittir.  Günlük İstanbul özel tekne gezileri sadece boğaz turu ile yapılmayabilir. Örneğin boğazın yanı sıra hatta sadece Prenses Adaları, koyları ve sahillerini ziyaret eden bir tur da tercih edebilirsiniz. Sonuçta kiraladığınız tekne gün boyu sizlerin hizmetinde olacaktır.

Mevsimine ve katılan gurubun istekleri doğrultusunda balık avlama, deniz girme gibi eğlenceli aktiviteler yapılır. Günlük İstanbul özel tekne seyri sırasında yeme içme ihtiyacı anlaşmaya tabidir. İsterseniz yiyeceklerinizi yanınızda getirebilir, mola yerlerindeki restoranlardan sipariş edilebilinir veya bir aşçı kiralayarak yemeğinizi bizzat teknede hazırlatabilirsiniz. Bu tür günlük İstanbul özel tekne daha çok aileler veya küçük veya orta boy gruplar tarafından tercih edilmektedir. Bazen düğün, nişan veya kurumsal toplantılar içinde günlük İstanbul özel tekne organizasyonları yapılmaktadır. Bu durumlarda aynı zamanda restoran olarak kullanılabilen büyük tekneler seçilir. Bu tür kiralamalarda gerekli aşçılık ve servis hizmetleri yeterli sayıda personel tarafından verilmektedir. Ayrıca canlı veya CD üzerinden müzik yayını yapılabilmektedir.

Her türden İstanbul özel tekne turu seyrinde geçerli ehliyete sahip bir kaptan, teknenin büyüklüğüne göre gemici yardımcıları bulunması zorunludur ve tur ücretlerine dahildir. Tüm tur teknelerinde gerekli teknik donanım ve güvenlik araçları eksiksiz bulunmaktadır. İstanbul motoryat kiralama sayfamızdan da farklı bilgiler alabilirsiniz. İstanbul size özel tekne turları Karaköy, Haliç ve Bebek’ten kalkan motoryatlar ile yapılmaktadır. Saatlik veya günlük kiralama yaparak İstanbul boğazının dünyaca ünlü manzarasının tadını çıkartabilirsiniz. Doğum günü, evlenme teklifi gibi etkinliklerini motoryatlarda gerçekleştirebilirsiniz. Kaliteli ses sitemleri ile müzik dinleyebilir ve içkinizi yudumlayabilirsiniz. En iyi İstanbul özel tekne kiralama fiyatları için uzman ekibimize ulaşmanız yeterli olacaktır. Sizleri marinada karşılayıp her konuda yardımcı olacağız. Varsa doğum günü pastası veya organizasyon için gerekli malzemeleri tedarik edeceğiz.