7/24 Destek +90 538 211 45 67
Fethiye tekne kiralama fiyatları

Fethiye Tekne Kiralama Fiyatları

Tekne turları denince, akla ilk gelen yerlerden biri Fethiye’dir. Özellikle bulunduğu konum itibari ile Mavi Tur başlangıç noktası için ideal bir yerleşim yeridir. Bu yüzden her bütçeye uygun Fethiye tekne kiralama fiyatları ile tekne kiralama hizmeti veren turizm acentelerinin sayısı da oldukça fazladır.  Mavi tur, Fethiye’den başlayarak Yunan Adaları’nı da içine alan haftalık turdur. Fethiye ve yakın çevresinde bulunan birbirinden güzel koyları, antik kentleri, su altı şehirlerini, 12 Adalar ve dillere destan güzelliği ile Ölü Deniz’i görmek için tekne turları ile çok daha keyiflidir. Öyle ki karadan ulaşımı zor veya imkansız olan cennet koylara ancak Fethiye Tekne Kiralama ile gitmek mümkündür. Sınırsız muhteşem bir manzara eşliğinde yol alırken istenilen koyda demir atmak ve yüzmek mümkündür. Adaların mükemmel manzaralarına bakmakla kalmayıp her adaya çıkmak ve zaman geçirmek olanağı da bulunmaktadır.

En doğru Fethiye tekne kiralama fiyatları bilgisi hizmeti almak için öncelikle doğru acenteyi ve uygun tekne türünü seçmek gerekir. Tekne türü genellikle tura katılacak kişi sayısına ve kişisel tercihlere göre belirlenmektedir. Bu konuda yatçılık firmaları ve acenteleri rehberlik hizmeti vermektedir. Fethiye Tekne Kiralama saatlik, günlük olabileceği gibi haftalık ve aylık da olabilmektedir. Yakın çevre için saatlik ve günlük tekne kiralansa da genellikle tercih edilen en az bir haftalık turlardır. Günümüzde bağımsız ve rahat bir tatil geçirirken birden fazla yer görmek, doğayla 24 saat iç içe olmak, tatilciler tarafından Fethiye Tekne Kiralamayı daha cazip hale getirmektedir.  Otel tatili ile aynı konforu sunan tekne tatili aynı zamanda özgür olmayı sağlamaktadır. Fethiye Tekne Kiralama için tercih edilebilecek yat modelleri; Gulet, Katamaran, Yelkenli ve Motoryatlardır.  Bunlar kendi aralarında belli farklılıklara sahiptir. Mavi tur için en çok tercih edilen tekne türü guletlerdir. Geniş, konforlu iç ve dış kısımlara sahiptir. Guletler genellikle lüks ve delüks tekneler olsa da ekonomik seçenekleri de bulunmaktadır.

Fethiye tekne kiralama fiyatları
Fethiye tekne kiralama fiyatları

Fethiye Tekne Kiralama Fiyatları

Katamaranlar, genişlik açısından en ideal yatlardır. İki teknenin birbirine bağlanmış hali olan katamaranlarda deniz tutması söz konusu olmamaktadır. Neredeyse sallantının olmadığı oldukça konforlu bir seçenektir. Modern tasarımı ile beş yıldızlı otel konforunun aratmamaktadır. Oldukça hız yol almasına karşılık yakıt tüketimi en fazla olan tekne türüdür. Fethiye Tekne Kiralama seçenekleri içinde en pahalı ancak en rahat teknelerdir. Özellikle kalabalık gruplar için idealdir. Fethiye tekne kiralama için bir başka seçenekte Yelkenli yatlardır. Yelkenli yatlarda Fethiye tekne kiralama fiyatları tekne modeline göre farklılık göstermektedir. Sakin ve hesaplı bir tekne tatili arayışında olanlar için idealdir. Rüzgar gücü ile hareket eden yelkenli teknelerde motor sesi olmaması bir avantaj olsa da dalgalı denizlerde sallantının fazla olacağı unutulmamalıdır. Ancak yelkenli tutkunu tatilciler için bu istenilen bir özelliktir.  Motor istenildiğinde devreye sokulabildiği için yakıt tüketimi de oldukça azdır. Bu yüzden en hesaplı Fethiye Tekne Kiralama seçeneğidir.  Doğanın keyfini çıkarmak için idealdir. Tabi ki kaptan ehliyeti olanlar tekneyi kaptansız olarak kiralayabilmekte ve bu da artı tasarruf sağlamaktadır.  Ancak yelken açmak, toplamak gibi sorumlulukları gerektirmektedir.

Motoryatlar ise bir başka Fethiye Tekne Kiralama seçeneğidir. Fethiye kiralık motoryat modelleri konforlu ve hızlı teknelerdir. Farklı uzunluklarda olabilmekte ve iki kişiden kalabalık yolcu gruplarına kadar kapasiteye sahiptirler. Lüks ve geniş kamaraları otel konforunu sağlamaktadır.  Mavi yolculuk için Fethiye tekne kiralama seçenekleri arasında oldukça fazla tercih edilen teknelerdendir. Fethiye tekne kiralama fiyatları hizmeti, kaptan ve mürettebat eşliğinde verilmektedir. Tekne büyüklüğü ve yolcu sayısına göre mürettebat sayısı belirlenmektedir. Küçük teknelerde 2-3 personel bulunurken, lüks motoryatlarda bu sayı 8’e çıkmaktadır. Kaptan, aşçı, hostes, teknik personel yolculuğa eşlik etmektedir. Personel bölümü, yolcu bölümünden tamamen ayrıdır. Fethiye tekne kiralama hizmeti alırken dahil olan tüm hizmetler konusunda doğru bilgi almak önemlidir. Özellikle yemek ve menüler konusunda talepleri belirtmek, yemek saatlerini ve öğünleri belirlemek gerekir. Genellikle kahvaltı, öğle yemeği, ikindi çayı, akşam yemeği verilmekte, yemek menüsü yolcuların isteğine göre düzenlenmektedir.  Ayrıca Yunan Adaları ve Türk koylarında yemek yemek için personel rezervasyon yaptırabilmektedir.

Fethiye tekne kiralama fiyatları içine dahil olan hizmetler; liman vergileri, tekne sigortası, yakıt, kullanma suyu, çamaşırhane, mürettebat servisleri, su sporları ekipmanları kullanımı, transitlog ve tekne bağlama ücretleridir. Fethiye tekne kiralama hizmeti için rezervasyon sırasında yaklaşık % 30 kaparo ödenmekte, kalan ücret tekneye giriş sırasında nakit olarak ödenmektedir. Yaz tatili için kış ve bahar aylarında yapılacak rezervasyonlarda indirim avantajı bulunmaktadır.