• Pzt - Paz 08:00 - 20:00
  • Ölüdeniz Mahallesi Atatürk Caddesi Fethiye Muğla
  • +90 538 211 45 67

MARMARİS KİRALIK GULET MODELLERİ

available 8sonuç
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan 2
19
€8 750
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan ...
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan
29
€24 500
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan
Marmaris Kiralık Gulet Derya Deniz
20
€6 230
Marmaris Kiralık Gulet Derya Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Diva Deniz
20
€6 965
Marmaris Kiralık Gulet Diva Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Sude Deniz
19
€4 550
Marmaris Kiralık Gulet Sude Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Azra Deniz
15
€4 060
Marmaris Kiralık Gulet Azra Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Laila Deniz
16
€3 430
Marmaris Kiralık Gulet Laila Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Dora Deniz
15
€2 275
Marmaris Kiralık Gulet Dora Deniz

Marmaris Kiralık Gulet

Marmaris kiralık gulet filomuzdan tatillerini guletlerle geçiren ziyaretçilerimiz, doğanın güzelliklerinden keyif aldıklarında, aynı zamanda bu destinasyonlardaki tarihi de görmezden geliyorlar. Bize göre bu güzelliklerin arkasındaki tarihi anlatmakta misafirlerimiz için çevreyi daha iyi tanımaları açısından fayda var. Gümüşlük’ten Marmaris’e uzanan Karia kıyıları, nispeten yakın zamana kadar büyük ölçüde ulaşım ve iletişim için denizlere bağımlı olan vahşi bir dağlık alandı. Bugün Bodrum’dan Milas’a yarım saatte hızlı bir şekilde otoyolla ulaşabilirsiniz, ancak yirmi yıl önce bu yolculuk eski yolda dört saat sürüyordu.

Anadolu’nun güneybatısında yaşamlarını sürdüren ve yer alan Karyalılar, burada yaşayan ilk Aeolian kolonisi öncesi MÖ 1. binyılın başlangıcından önce burada yaşamışlardır. İyonyalılardan sonra, Dorlar, bölgenin yanı sıra karşısındaki Yunan adalarının çoğunu kolonize etti. Oluşan Dorian ligi Knidos, Kos, Kamirus, Lindos, Rodos ve Halicarnassus’tan oluşuyordu. Persler geldiğinde bölgeye önemli miktarda özerklik tanındı, yerel uygulamalar emredildi ama Perslere olan bağlılığı nedeniyle bölge halkı kültürel yapısı korunmaya çalışıldı.

M.Ö. 4. yüzyılda Mausolos bölgenin yönetimini yaptı ve Caria’yı harika hale getirdi. Yunan hatlarıyla şehirleri modelledi ve Carian filosunu genişletti ve yakında Halicarnassus Caria’nın gelişmekte olan merkezi oldu. M.Ö. 430 yılında Halircarnassus’ta doğmuş olan yazılı tarihin babası Herodotus’tan Caria hakkında çok şey biliyoruz. Sadece Caria’nın değil, bilinen dünyanın çoğunun yaşamını ve zamanlarını, Yunanlılar ve Persler arasındaki çatışmanın tarihinde ayrıntılı olarak kaydetmiştir. Sizin için en iyi gulet seçenekleri için lütfen bizimle iletişime geçin veya Marmaris kiralık gulet sayfamızdan talebinizi gönderin.

Büyük İskender Küçük Asya’yı taradığında, ona bağlılıklarına rağmen, Karyalıların bağımsızlığını bıraktı. Marmaris kiralık gulet filosunda birçok çeşit gulet bulunmaktadır. İskender’in ölümünü takip eden mücadelelerde, Roma ve Bizans egemenliği altında  geriledi ve yakın zamana kadar Türkiye’nin neredeyse bir parçası olarak görülüyordu. Geçtiğimiz yüzyılın başlarında muhalif yazarlar ve sanatçılar, İstanbul’un lezzetlerinden Bodrum’a sürgün edildi.

Son 25 yıl boyunca turizm bölgeye refah getirmiş durumda ve daha erişilebilir kıyıların bazı çevresinde çok sayıda tatil köyü inşa edilmiştir. Bu somut doygunluk şüphesiz Bodrum yarımadası da dahil olmak üzere bölgenin bazı bölgelerinin cazibesini ortadan kaldırmıştır, ancak neyse ki kıyılarda derin körfezlerde yeterince uzak ve vahşi alanlar bulunmaktadır.

Marmaris Kiralık Gulet Modelleri ve Acentaları Hakkında

Gökova Körfezi’ndeki Ören sahilinden Serçe Limanı’na kadar uzanan sahil şeridi, şimdiden özel bir çevre koruma alanıdır. Buradaki çalışmalara başlamak için doğayı yok etmek isteyen güçlere karşı çevreyi korumak isteyen bir araştırma projesi vardır. Bodrum ve Marmaris, Türkiye’de kiralanan yatların başlıca merkezlerinden iki tanesidir ve Mayıs ayı başlarında Marmaris’te haftasonu acentaları bulunmaktadır. Karya kıyılarının etrafında ve Likya sahili boyunca Türkiye’deki en büyük yatların yoğunluğunu bulacaksınız. Birçoğu, Marmaris kiralık gulet filosundaki guletler gibi Türkiye’ye ait tekneler, ancak birçoğu da bu eşsiz sahilleri keşfetmek için Yunanistan’dan karşımıza çıkıyor.

Summary
marmaris kiralık gulet
Article Name
marmaris kiralık gulet
Author
Publisher Name
Book 2 Sailing
Publisher Logo
WhatsApp chat