7/24 Destek +90 538 211 45 67

Bodrum Kiralık Gulet

Türkiye’nin başta gelen mavi tur merkezlerinden olan bölgeyi Bodrum kiralık gulet tercihinde bulunacak deniz severler için iki kısımda anlatmakta yarar var. Bodrum yarımadası Güney ve Batı yakası olarak ele alınırsa bölge hakkında daha kolay bilgi edinilebilir ve rota planları daha kolay yapılabilir. En iyi rota planları hakkında bilgi almak ve yeni sezon erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak için uzman ekibimizden destek alabilirsiniz. Dilerseniz Güney yakası hakkında detaylı bilgi ile başlayalım

Bodrum Kiralık Gulet – Bodrum Yarımadası Güney Yakası

Güneye bakan kıyı kesimi doğal olarak kuzey rüzgarlarına karşı korunaklı yapıya sahiptir. İlkbahar ve sonbahar aylarında Bodrum kiralık gulet seyri yapan denizciler ve kaptanları hava şartlarını dikkate alarak barınma yaparlar. Hüseyin burnu Bodrum arası 10 mil uzunluğundaki kıyı boyunca uzanan dağlar Bodrum dan sonra iyice yükseklik kazanır. Son dönemlerde ne yazık ki yakanın başlangıcı ile Bodrum arası betonlaşma oldukça artmıştır. Kiralık gulet seyri açısından doğal güzellikler daha da azalmaktadır. Bodrum ile özleşmiş beyaz iki katlı yapılar ağaçsız tepeleri neredeyse tamamen kaplamış vaziyettedir. Kiralık gulet tatili yapanlar dışındaki birçok yerli ve yabancı turist buralarda kiralık apartlarda tatil yapmaktadır. Günlük kiralık tur tekne ve gulet leri de burada oldukça yoğun bulunmaktadır. Temiz deniz, hareketli yaşam tarzı herşeye rağmen kiralık gulet ve diğer tatilciler için bölgeyi tercih edilebilir yapmaktadır. Bölgenin diğer avantajları ise tarihi ve arkeolojik yerlerin varlığıdır. Bodrum kiralık gulet turunuz sırasında bu eşsiz dalış noktalarında dalış yapabilir, kiralık gulet tatilinizi daha eğlenceli boyutlara taşıyabilirsiniz.

Her türlü tekne ve gulet ler için barınma yerleri, bakım yerleri, yat ve gulet malzemesi satan firmalar bulunmaktadır. Rüzgarların bolluğu ve niteliği nedeniyle yat, yelken ve gulet yarışı organize edilen bölge olarak da popülerdir. Bölge kiralık ve özel gulet turizminin Türkiye’de başlangıç noktası ve önemli bir destinasyonudur. Akdeniz ikliminin egemen olduğu kıyı şeridi kışın bol miktarda yağış alırken yaz sezonu ise oldukça sıcaktır. Kiralık gulet tatili yapan misafirlerimiz bölge hakkında daha çok bilgi almak bizlere ulaşabilir, buraya farklı bir yerden rota çizmek ve ulaşmak için Marmaris kiralık gulet sayfamıza göz atabilirler.

Bodrum kiralık gulet
Bodrum kiralık gulet

Bodrum Yarımadası Batı Yakası

Yaklaşık 10 millik kıyı şeridi dış kesimde kalması nedeniyle kuvvetli rüzgarlara mazur kalmaktadır. Bu nedenle oldukça dalgalı denize sahiptir. Bodrum kiralık gulet tercihinde bulunan deniz severlerin kaptanlarının rotaya pek katmadıkları bölgedir. Bölge seyir açısından dikkat gerektiren zorlayıcı doğa şartlarına sahiptir. Kiralık gulet veya tekne ile seyir yapan denizciler gerekli tecrübe olmadan özellikle kış aylarında bölgede seyir yapmamasında fayda vardır. Koylarda Bodrum un önemli iki marinası bu yakada bulunmaktadır. Kiralık tekne veya gulet ler bu marinada yoğun olarak bulunmaktadır. Bölgede arkeolojik batıklar da bulunmaktadır.

Bodrum kiralık gulet filomuzda yer alan kiralık gulet lerin fiyatları gulet lerin boy, yaş ve donanımlarına göre farklılık göstermektedir. Kiralık gulet fiyatlarımıza mürettebat ve yakıt dahildir. Misafirlerimiz ister hazır menüleri tercih edebilir isterlerse alışverişlerini kendileri yapabilir. Talepleri doğrultusunda kiralık gulet mürettebatında yer alan aşçılarımız menüleri hazırlayacaktır. Bizler açısından servis kalitesi dışında Bodrum kiralık gulet misafirlerimiz için önemli bir diğer unsur da güvenliktir. Gulet lerde kaptan , aşçı ve gemicilerimiz güler yüzlü servis dışında sizlerin güvenliği için de en iyi hizmeti verecektir. Bodrum kiralık gulet filomuzdaki kiralık gulet ler 3 ile 10-12 kabine kadar bir skalaya sahiptir. İster aileniz ile daha özel isterseniz geniş arkadaş grupları ile eğlence dolu bir kiralık gulet planı yapabilirsiniz.

Bölgede Mavi Tur İçin Popüler Koylar

Televizyon ve magazin haberlerinde gece hayatı ile adından söz ettiren Bodrum aslında diğer bölgeler kadar popüler olmasa da kiralık gulet ler içinde birçok koya sahip. Kiralık gulet tatili ile gece hayatından sonra bir otel odasında uyanmak yerine masmavi bir koyda uyanmak ve sabah denizde uykunuzu açma şansına sahipsiniz. Bodrum koylarının çoğu mavi bayrak sertifikasına sahiptir. Bazı koylar sessizlik arayan Bodrum kiralık gulet tatilcileri için ideal iken bazıları ise su sporu ve aktivite arayanlar için imkanlar sunmaktadır. Kimilerine kara yolu ile varabilirken, kimileri ise sadece kiralık veya özel tekne turları ile ulaşılabilecek koylardır. Dilerseniz en popüler Bodrum koyları hakkında detaylı bilgi vermeye başlayalım.

Torba koyu Bodrum merkeze en yakın koylardan bir tanesi. Günlük kiralık gulet ve teknelerin uğrak yeri. Nemli havası nedeniyle zeytin ağaçları bol ve tepeler zeytin ağaçları ile kaplı. Deniz günübirlikçilerin, deniz sporu severlerin uğrak yeridir.

Turgutreis ise Bodrum un en popüler destinasyonlarından bir tanesi. Hemen karşıda bulunan Kos adası ise bölgeye farklı bir manzara katıyor. Gün batımı oldukça güzel. Bodrum kiralık gulet tatili yapan misafirlerimiz gün batımı seyri yapabilir kaptanlarımızdan rotaya dahil etmelerini talep edebilirler.

Cennet ve Güvercinlik koyları da popüler yerlerden. Cennet Koyu, turkuvaz denizi ve yeşilden maviye uzanan renkli tepeleriyle, gerçekten adının hakkını veren kiralık gulet seyri için mutlaka gidilmesi gereken bir koy. Rüzgar almaması nedeniyle kiralık veya özel tekne ve gulet ler için ideal bir uğrak yeri. Çam ormanları ile kaplı koya araç veya deniz yoluyla ulaşılıyor.

Güvercinlik Koyu ise Milas-Bodrum yolunda giderken ilk göreceğiniz yer. Bodrum’a 25 km. uzaklıkta olan bölge, sahil boyunca uzanan küçük balıkçı lokantaları, kedileri ve harika manzarasıyla Bodrum kiralık gulet ve diğer tatilciler tarafından oldukça bilinir halde ve popüler .