7/24 Destek +90 538 211 45 67

Göcek Kiralık Gulet

Göcek kiralık gulet filomuzdaki her türlü bütçeye ve talebe uygun kiralık gulet modellerimiz ile dünyada tekne tatili sektöründe ün yapmış Göcek ve koylarının zevkini bambaşka bir şekilde yaşayın. Her türlü doğa şartlarına korunaklı koyları ve küresel ısınmanın etkilerini daha çok hissettiğimiz şu günlerde sezonun uzaması ile bölge mavi tur planlarınız için en ideal rotayı içerisinde barındırıyor. Hırvatistan’da üç ay, Yunanistan’ da güçlü rüzgarlar nedeniyle daha kısa süren sezona kıyasla neredeyse 8-9 aylık yelken sezonuyla Göcek en ideal destinasyonların başında geliyor.

Fethiye körfezini batısında sayısız tepelerin, çam ağaçları ile kaplı dağların arasına gizlenmiş bir cennettir. Göcek kiralık gulet turunuza Fethiye’den başlarsanız yelkenli kiralık bir gulet veya tekne ile  bir buçuk saat gibi bir sürede Göcek koylarına varırsınız. Kızılada’dan sonra yarım saatlik bir seyir sonrası dar boğazdan geçerek koylar bölgesine giriş yaparsınız. Dar boğazdan hemen girişte teknenin iskele tarafında Göbün koyu bulunur. Göbün koyu Göcek koylarının en güney ucundadır. Dar boğazdan girişte Göcek sancak tarafınızda kalır. Göcek marinalar bölümü ile Göbün koyu arası diğer tüm koylar sıralanmıştır. İster kiralık gulet ister başka bir kiralık tekne tipi ile Göcek kiralık gulet turu yapın Göbün koyuna mutlaka uğrayın. Çok büyük gulet lerin giremediği koyda elektrik, su, ve bağlama hizmeti küçük bir işletme tarafından sunulmaktadır. Koydaki restoranda ise gece geç saatlere kadar yemeğin ve sohbetin tadını çıkartabilirsiniz.

Göcek kiralık gulet
Göcek kiralık gulet

Göcek Kiralık Gulet Modelleri ve Detaylar

Yüksek sezonda yakın illerden ve İstanbul’dan yerel tatilcilerin gelmesi ile koylar kiralık veya özel gulet ve teknelerle dolmaktadır. Göcek, Fethiye Körfezi’nde yer almaktadır ve Göcek kiralık gulet filosundan teknesini tercih eden ziyaretçilerimiz bu güzellikleri körfezde bulacaktır. Öncelikle Göcek çevresini ve Göcek ’i tanımlayabilmek için Fethiye Körfezi’ni anlatmakta yarar var. Kurtoğlu Burnu düşük kayalıklı bir uzantıyla son bulur, kimi kayalardan uzaklaştıkça, yakınlaşana kadar görülmez. Körfeze girildiğinde, Fethiye limanına yakın bulunan adalar kolaylıkla görülebilir, ancak doğu tarafında adalar bulunur. Skopea Limanı’nın gözle tanımlanması daha zordur.

Doğu tarafında bir ada zinciri tarafından korunan bu küçük, çok sayıda körfezde, neredeyse bir ilkel manzarada çok sayıda çekici unsur var Göcek kiralık gulet tatilcileri için. Mağaralar ve uçurumlarla donatılmış, uçsuz bucaksız uçurumlar, çam ağaçlarıyla bezenmiş olan yamaçları bölmektedir. Göcek kiralık gulet tatilinizde görebileceğiniz sığlıkların çok olduğu yerlerde su çok açık ve yaz aylarında çok sayıda yaşamsal güzellikler olduğu görülüyor. Birçok bölümünde, kıyıya uzun bir hat ile demirlemek gelenek kazanmış bir tekniktir. Ne yazık ki ağaçlar, üzerlerinde bağlı bulunan yatların ve guletlerin ağırlığından dolayı ağır hasar görüyor. Yerel makamlar, en popüler koylardan bazılarının etrafında yeni demirleme direkleri diktiler ve bu uygulama nispeten ağaçları korumaya imkan sağladı. Bölgeye hakim rüzgarlar, yaz aylarında güneybatıdan körfeze doğru süzülüyor.

Restoranlar, Fethiye’de yerel belediyeye çevresel veya başka nedenlerle karşı çıkıp çıkmadıklarına ve aynı zamanda gayri resmi vergilendirmenin ödenmemesine bağlı olarak gibi sorunlar yaşasalar da, Skopea Marina’nın etrafındaki çeşitli koylarda hayli yer edinmişler. Yepyeni restoranlar bir ya da iki yıl sonra yeniden ortaya çıkarlar, eğer sahipleri buranın yat ve gulet müşterileri tarafından popüler bir yaşam olduğunu düşünürlerse. Pek çok yerel güce sahip olmayan işletmelerin kurulumuna ve emeklilik fonuna katkıda bulunmadıkları sürece, genellikle yeniden inşa edilmelerine izin verilir. Bu deniz kıyısındaki restoranlardan bazıları taze hazırlanmış ve lezzetli yemekler sunarken, bazıları ise su ve elektrik hizmeti vermektedir. Tura çıkmadan önce işletmeler hakkında bilgi edinmek sizler için sağlıklı olacaktır. Göcek kiralık gulet

Civardaki Koylar ve Köyler

Birçok koya ev sahipliği yapan Göcek i detaylı incelemek yerine en popüler koylarını sıralamakta fayda var. Diğer koylar hakkında blog yazılarımızdan bilgi alabilir isterseniz Fethiye kiralık gulet sayfamıza da göz atarak farklı bilgiler edinebilirsiniz. Başta da belirtiğimiz gibi Göbün ve Sarsala koyları elektrik, su ve restoran hizmeti veren tesislere ev sahipliği yapıyor. Göbün koyundan hemen çıkışta kiralık gulet pruvasını iskeleye kırıp 10 dakika seyir sonrası Sarsala koyuna ulaşıyorsunuz. Sarsala koyu dağın eteğine paralel yerleşmiş daha geniş bir koy. Kiralık tekne veya kiralık gulet ile girdiğinizde teknelerin kıç tarafı koya baş kısımları ise açığa bakıyor. Yani koyda dar alan yok ve her boyutta tekne ve kiralık gulet yanaşabilir. Tahta marinası hemen üstünde restoran bulunuyor. Tıpkı Göbün gibi yaz aylarında denizcilerin uğrak yeri ve sohbetler ve yemekler sabahlara kadar sürüyor. Masmavi deniz ve çam ormanları arasında Akdeniz mutfağının tadını çıkartmayı asla es geçmeyin. Göcek kiralık gulet rotanıza mutlaka burayı da ekleyin.

Sarsala koyunda kiralık gulet ve tekneler plaj önüne demirlemektedir. 10-12 metrelere demir atıp alargada kalmak mümkündür. Koya aynı zamanda karadan ulaşım mümkündür. Dalaman havaalanı Göcek e sadece 16 km uzaklıktadır. Koy aynı zamanda hafta sonları günübirlikçi tatilcilerle oldukça yoğun olmaktadır. Kızılkuyruk köyü, İnce Burun’un kuzeyinde yer almaktadır. Girişi mesafeden görmek zor. Buradan batıya bir saatlik yürüyüşle antik Lydaei’yi ziyaret edebilirsiniz. Kalıntılar görkemli bir şekilde yer almış bu tarihi sit alanında. İki adet türbenin de bulunduğu bölgede, asfalt yol kesitler ve sütunlar ve diğer antik enkaz kalıntıları  uzanmaktadır. Kent hiç bir zaman gereken önemi göremedi ve Bizans döneminden sonra neredeyse ölü bir kente dönüştü. Göcek kiralık gulet talepleriniz için bize ulaşın.

Kapı deresi, bu küçük dere, Domuz Adası ile anakara sahili arasındaki dar kanalın yaklaşık 1 mil güneybatısında yer almaktadır. Güneyden yaklaşırken, Domuz kanalı yakın olana kadar görülmeyecektir. İyi derinlikler var ve içinden geçiş hiçbir sorun yaratmıyor. Kapı Deresi’ne giriş, restoranın başı dikkat çekinceye kadar görülmeyecektir. Girişteki tehlikelerden uzak olan dik taraftaki dere boyunca ilerleyin. Derenin sonu sığdır. Göcek kiralık gulet turundaki kaptanlarımız tüm bu şartlara karşı tecrübelidir. O nedenle Göcek kiralık gulet turlarınız oldukça güven içinde olacaktır.