7/24 Destek +90 538 211 45 67
zakintos kiralık katamaran

Zakintos Kiralık Katamaran

Zakintos Adası, farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olmasıyla tanınır. Adanın etrafını çevreleyen İyon Denizi, katamaranlar için oldukça elverişlidir. Turistlerin sıklıkla tercih ettiği Zakintos kiralık Katamaran hizmetiyle, adanın ve Yunanistan’ın gizemli yerlerini keşfedebileceksiniz. Anakaraya 15 kilometre uzaklıkta olan Zakintos, Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır. Üzerinden geçen uluslararası hava rotası sayesinde burada özel uçuşlar gerçekleştirilir. Charter uçuş olarak adlandırılan bireysel uçak kiralama hizmeti, her yıl binlerce turistin tercih ettiği aktivitelerdendir. Adanın anakaraya yakın olması ulaşım sıkıntısını ortadan kaldırmıştır. Kyllini’ye düzenlenen feribot seferlerleri ile Yunanistan adasına kolayca ulaşabilirisniz. Bunun yanı sıra adaya bağlı diğer adacıklar üzerinden de belli ulaşım imkanları sunulmaktadır. Özellikle yaz ve ilkbahar aylarında artan turist sayısı adada farklı etkinliklerin düzenlenmesine neden olmuştur.

Gezebileceğiniz tarihi mekanların yanı sıra adanın doğal güzellikleri de ilgi görmektedir. Dört tarafı sularla kaplı olan adanın keşfi için Zakintos kiralık katamaran hizmeti ziyaretçilerin ilk tercihidir. Birbirine bağlı iki tekneden oluşan katamaranlar geniş aileler ve kalabalık arkadaş grupları için de elverişlidir. Bunların yanı sıra bahsedilen hizmetten yeni evli çiftlerde faydalanmaktadır. Romantik ve eşsiz manzaralar sizlere inanılmaz anlar yaşatacaktır. Gezi denizciliği için kullanılan Zakintos kiralık katamaran seçenekleri ile uygun fiyatlı hizmetlere ulaşılabilir. Ailenizle özel anılar biriktimenin yanı sıra İyon Denizi’nin mavi sularında adanın bilinmeyen yerlerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca katamaran kiraladığınız yere göre gezinin seyahat rotasında görmek istediğiniz yerleri de ekleyebilirsiniz.

Zakintos kiralık katamaran
Zakintos kiralık katamaran

Zakintos Kiralık Katamaran

Günümüzde adanın “Doğu Akdeniz’in Çiçeği” olarak anılması oldukça eskiye dayanır. Adanın bu takma adı 1484-1797 yılları arasında Zakintos adasında bulunan Venedikliler tarafından miras bırakılmıştır. Yerli halka göre adanın ismi Yunan mitolojisinde oldukça önemli olan Dardanus’un oğlu tarafından belirlenmiştir. Adada oldukça önemli olan turizm sektörü marina alanlarını önemli hale getirmiştir. Birden fazla marinası sayesinde ailenizle adanın çevresini ve farklı yerleri görebilmeniz mümkündür. Hali hazırda günümüzde hizmet veren Zakintos kiralık katamaran hizmeti sizlere yeni ufuklar açmaya devam edecektir.

Alikanas Harbour olarak bilinen marina, içerisinde konaklama imkanı da sunar. Oldukça geniş olan bölgede birçok tekne marina hizmetinden yararlanır. İç kısımlarında sığ olan deniz ilereledikçe derinleşir. Ayrıca burada deniz kaplumbağalarını görmek de mümkündür. Bir diğer marina ise Asteria plajının hemen ilerisinde bulunan Kryoneri Harbour’dur. Yürüyüş yapmanın yanı sıra gün batımında eşsiz görüntülere şahitlik edebilirsiniz. Ayrıca 24 saat açık olması, tekne ve katamaranlar için oldukça cazip bir faktördür. Zakintos kiralık katamaran hizmeti veren Zakintos Marina bölgede oldukça popülerdir. Küçük tekenlerin yanı sıra gemilerin de uğradığı bölgelerdendir. 24 saat açık olmanın yanı sıra adanın en güvenilir marinalarındandır. Kamp severlerin uğrak alanlarından biri olan Kavos Psarou Harbour, oldukça geniş bir marinadır.

Bölgenin en çok fotoğraflanan yerlerinden biri adanın kuzeybatısında yer alan Shipwreck Plajı’dır. Kayalık bir koy olan plaj, turkuaz İyon Denizi’nin enfes bir manzarasını sunar. İster katamaran ile ister plajda yürüyerek bu güzelliği keşfedebilirsiniz. Yerli halk tarafından Nagavio olarak adlandırılan plaj esrarengiz gemi enkazı ile ortamın havasına ufak bir gizem katmıştır. Bunun yanı sıra sarp kayalıkları ve kumsalı görenleri hayran bırakan diğer faktörler arasında yerini alır. Zakintos adası denilince akla mavi gelmektedir. Bahsedilen mavilik adaya has bir güzellikle ilk önce turkuaz, daha sonra koyulaşan tonlarla ilerler. Bu eşsiz güzelliği görmek isteyen ziyaretçiler doğanın eliyle sunduğu Keri ve Mavi mağaraları ziyaret edebilir. Ayrıca mağaralara uğramışken Keri plajı da unutulmamalıdır. Zakintos kiralık yelkenli modelleri de farklı bir alternatif olabilir.