7/24 Destek +90 538 211 45 67
Bodrum Kiralık Yelkenli Modelleri

Bodrum Kiralık Yelkenli

Yerli turistlerce yazın adeta istila edilen bölgede, bir çok kentimizden deniz severleri görebildiğiniz gibi aynı zamanda da bir turist patlaması yaşanıyor. Bodrum kiralık yelkenli talepleriniz için bizlere ulaşabilir ve aradığınız yelkenli modellerini sorabilirsiniz. Filomuzda bir çok yelkenli modeli bulunmaktadır. Modellerimiz içerisinde fiyat seçeneği aradığınız özelliklere göre sıralanmaktadır. Özellikle çok fazla geç kalmadan rezervasyon yaptırmanız ya da bilgi almanız geldiğinizde doğru yelkenli ile tura çıkacağınız anlamına gelmektedir.

WhatsApp üzerinden bizlere ulaşmak için +90 538 211 45 67 nolu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bodrum hakkında biraz bilgi vermek gerekirse; Bodrum kasabası güzelliklerle dolu ve iyice büyüleyici atmosfere sahip, yaz aylarında oldukça sıcak ve Bodrum kiralık yelkenli tercih edenlerce yaz boyunca meşgul durumda bütün koylar. Kasaba ayrıca “Bohem” bir şehir olarak bir üne sahiptir, bir dizi sanatçı, şarkıcı ve yazarın buraya sürgün edilmesiyle elde ettiği bir şöhrete sahiptir. En ünlüsü Cevat Şakir. Onun birçok hikayeleri bu kasabada sonra Halikarnas Balıkçısı olarak tanındı. Cevat Şakir 1908’de buraya sürgün edilmiş ve hayatının sonuna kadar Bodrum’da kalmıştır. Bodrum kesinlikle sürgünler için yasaklanmış en güzel yerlerinden biri olmalı.

Şehirdeki Sualtı Arkeoloji müzesi mükemmel. Aziz Peter Kalesi Bodrum kiralık yelkenli seçeneğiyle tatilini geçiren misafirlerimizce mutlaka görülmesi gerekiyor. Dr. George Bass ve ekibi tarafından kazılan Osmanlı İmparatorluğu dönemine ait ve Tunç çağından deniz kıyısından kalma kalıntılar, etrafında batıklar buluntular ile Akdeniz’de burayı en iyi müze konumuna getiriyor.

Şimdi Akdeniz’in bu bölgesinde yat marinaları her ne kadar eski olsa da, Bodrum yine de kiralık yelkenli yatların ziyareti için popüler bir liman olmaya devam etmektedir. Yaz aylarında yüksek kapasiteye sahip olan bölgede, liman çevresinde barlar, oteller, restoranlar ve kulüplerde zaman geçirebilirsiniz. Bölgedeki barlar ve gece kulüpleri adeta en yüksek desibel rakamlarına ulaşabilmek için birbirleri ile yarışıyor.

Bodrum Kiralık Yelkenli – Bodrum Tersaneleri

Kasabanın çevresinde, birçok günübirlik gezi tekneleri özellikle guletler bulunmakta. Bunların çoğu İçmeler mevkiindedir. İçmeler Koyu’na yakında dalga kırıcı bir duba koymak için planlar var. Bodrum şehir merkezinden İcmeler’e düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır ve yaklaşık 20 dakikada bir geri dönmektedir. İçmeler’de birçok mühendislik ve tamir atölyesi bulabilirsiniz. Ayrıca birkaç mini market, restoran ve bar bulunmaktadır.

Bodrum Kiralık Yelkenli
Bodrum Kiralık Yelkenli

Bodrum Kiralık Yelkenli – Bodrum Kupası

Her yıl geleneksel ahşap tekneler için Bodrum Cup Regatta, Ekim ayında ikinci veya üçüncü hafta civarında düzenleniyor. Bodrum kaptanlı yelkenli kiralama tekneleriyle kupaya da katılabilirsiniz. Birkaç eski tekne katılıyor ancak filosunun büyük bir kısmı Türkiye’de inşa edilen ahşap guletlerden oluşur. Bazı modern Yatlar ve tekneler ayrı bir sınıfta yarışırlar, ancak nispeten ince gövdelerinin, Bodrum ve yakındaki koyların etrafında sıralanan guletleriyle karşılaşması zordur. Neredeyse bir hafta boyunca bölge yarış boyunca bazıları bugün 50 metreye kadar uzanan tekneler ile, sahile doğru yelken açarak, bu büyük ahşap teknelere bakınca bir film setinden bir sahne gibi görünüyor. Bir başkamız sayfamız olan Göcek kiralık yelkenli için sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Rezervasyon ve Müsaitlik Durumu Hakkında

Bodrum kiralık yelkenli modellerimiz sezonda olduğu gibi sezon öncesinde rezervasyon almaya devam etmektedir. Bazı dönemlerde özellikle yaz aylarında müsait yelkenli modellerimizi bulmanız zor olmaktadır. Erken rezervasyon fırsatlarından faydalanan yerli ve yabancı misafirlerimiz bulunmaktadır. Özellikle kış aylarında yelkenli modellerimizi ayırabilmektedirler. Kiralık modellerimize ait görsel ve teknik bilgileri ürünler sayfamızdan bulabilirsiniz. Ayrıca bizlere ulaşarak ekibimizdeki arkadaşlarımız sizlere en uygun ve istediğiniz özellikteki kiralık yelkenli modellerimizi bulacaklardır.

Bodrum’un birbirinden güzel koylarını size uygun yelkenli modeli ile keşfedin ve mutluluğa yelken açın. Yelken rotanızı 1 haftalık turlar için Bodrum Gökova körfezi arasında oluşturabilirsiniz. Körfez büyüklüğü nedeniyle 1 haftalık turlar için gayet yeterli bir rota oluşturmaktadır. 2 haftalık turlar için de rotanızı Marmaris ve Göcek tarafına doğru oluşturarak yelken açabilirsiniz. Bodrum lüks turizm tesisleriyle deniz üzerinde lüks bir yelkenli seyri yapmak isteyen deniz severleri bekliyor. Bodrum kiralık yelkenli modelleri ile mutluluğa rüzgar açın ve rüzgarı yakalayın.