7/24 Destek +90 538 211 45 67
turkiye kiralik katamaran fiyatlari

Türkiye kiralık katamaran fiyatları

En uygun Türkiye kiralık katamaran fiyatları ile kiralık katamaran talepleriniz için sizlerin hizmetinizdeyiz. Book2sailing firması tekne sektöründe uzun yıllar çalışmış, uzman bir ekip tarafından kurulmuştur. Firma olarak hem kendi filomuz hem de diğer teknelerin resmi acentesi olarak hizmet vermekteyiz. Rezervasyon ekibimiz sizlere en uygun fiyatlı kiralık katamaranları mail veya whatsapp yolu ile sizlere iletecektir. Uygun bulduğunuz katamaran için tüm detay ve resimleri gönderecek ve son bir fiyat çalışması yapacaktır. Türkiye Ege kıyılarında bulunan eşsiz güzellikteki koyları ile dünyadaki en önemli turizm destinasyonların bir tanesidir. Kaş-Bodrum arası tüm bölgelerde her türlü özellikte katamaran filosuna sahip firmalar bulunmaktadır. Biz de bu firmalardan biri olarak, tecrübemiz ve profesyonel vizyonumuzu en iyi şekilde kullanarak sizlere unutulmaz bir tekne tatili deneyimi yaşatmak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz.

Türkiye kiralık katamaran fiyatları katamaranların özelliklerine göre şekillenmektedir. Türkiye kiralık katamaran pazarında genelde 45 ft’e kadar bareboat yani kaptansız, 45 ft üstü de mürettebatlı kiralık katamaranlar bulunmaktadır. 3 kabin 2 tuvalet, 4 kabin 4 2 tuvalet, 4 kabin 4 tuvalet ve 5 kabinli tekne modellerimize bakarak sizler için en uygun tekneyi seçebilirsiniz. Daha önce bir katamaran turu tecrübeniz yok ise uzman ekibimiz aklınıdaki tüm sorulara eksiksik olarak cevap verecektir.

Türkiye Kiralık Katamaran Fiyatları – Katamaranların Avantajları

Katamaranlar geniş yaşam alanları ve konforları ile son dönemlerin en popüler tekne modeli olmuştur. Özellikle çocuklu aileler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Çocuklar için güverte üzerinde yürümek, zaman geçirmek, yelken açarken onların güvenliğini sağlamak tek gövdeli bir tekneye göre çok daha kolaydır. Katamaranların manevra hareketleri joysticklerle yapılmaktadır. Her iki gövde için joystickleri ileri geri yaparak marinaya yanaşmak oldukça kolaydır.

Katamaranlar tek gövdeli teknelere göre daha çok yaşam alanı sunarlar. Her iki gövde arasında salon ve mutfak bölümü yer alır. Gövde içinde bulunan kabinlere ise salondan aşağı doğru inilen basamakla yapılır. Katamaranlar iki gövde sayesinde daha dengeli bir seyre sahiptir. Bağlama esnasında da tek gövdeli tekneler kadar sallanmazlar, dalgalardan fazla etkilenmezler. Bu nedenle denizden etkilenen kişiler için çok daha konforludur. Çocuklu aileler için adeta deniz üzerinde bir otel odası tasarımı niteliğindedir. En uygun Türkiye kiralık katamaran fiyatları politikamız ile zevkinize sunduğumuz modellerin resimlerine göz atarak bahsettiğimiz bu tasarımı görebilirsiniz.

Katamaranların diğer bir avantajı da tek gövdeli tekneler gibi salmaya sahip olmadıkları için sığ yerlere yanaşabilmeleridir. Su altı derinlikleri çok azdır. Tek gövdeli bir teknenin deniz dibine saplanabileceği sığ sulara veya sığ olan bağlanma yerlerine kolayca yanaşabilirler. Bir çok denizci için önemli olmayabilir ama deniz üzerinde prestij arayanlar için de katamaranlar lüks seyir imkanları sunar. Mürettebatlı büyük katamaranlar prestij sağlayan lüks gemiler olarak kabul edilir. Marinaya gelen Lagoon 52, Lagoon 620, Sunreef 74 gibi modeller her zaman diğer yelkencilerin dikkatini çekecektir. Büyük ve tamamen vip hizmet sunan katamaranlar 5 yıldızlı otel hizmet ekipleri kadar tecrübeli ve yetenekli aşçı ve hosteslere sahiptir. Siz de deniz üzerinde lüks bir tatil planı yapıyorsanız örneğin mürettebatlı Göcek katamaran kiralama filomuza göz atabilirsiniz.

Türkiye kiralık katamaran fiyatları
Türkiye kiralık katamaran fiyatları

Türkiye Kiralık Katamaran Fiyatları – Katamaranların Dezavantajları

Katamaranlar tek gövdeli teknelere göre daha büyük olduğu için kiralama fiyatları daha yüksektir. Tabi ki eski model bir katamaran yeni model bir monohullden daha ucuz olabilmektedir. Katamaranların yaşı, kabin sayısı, boyu, mürettebat ve servis şekli Türkiye kiralık katamaran fiyatları politikasını etkileyen unsurlardır.

Eğer bir katamaran alacak ve belli bir marinaya bağlayacaksanız tek gövdeli teknelere göre daha çok marina bağlama fiyatı ödeyeceğinizi bilmenizde fayda vardır. Marina bağlama ücretleri genelde teknenin kapladığı metrekareye göre hesaplanır. Katamaranların geniş yapılarından dolayı bağlama ücretleri de haliyle artmaktadır. Fethiye marinaları, Göcek, Marmaris ve Bodrum marinalarına göre marina bağlama fiyatları açısından daha ucuzdur.

Dediğimiz gibi katamaranlar iki tek gövdeli teknenin bi salon ile birleştirilmiş gibi tasarıma sahip modellerdir. Bu nedenle tek gövdeli bir tekneye göre hemen hemen en olarak 2 kat, 52-62 ft katamaranlar ise 3-4 kat daha fazla yer kaplarlar. Bu nedenle çok yoğun olan koylarda veya marinalarda bağlama yeri bulmak daha zordur.

Sonuç olarak katamaranların avantajları çok ve dezavantajları çok az ve önemsiz olduğu için sektörde sayıları giderek artmaktadır. Özellikle küçük marinaların, koyların olduğu ve çoğu gecenin demir atılarak geçirildiği destinasyonlarda giderek daha popüler hale geliyorlar. Karayipler, Seyşeller, Tayland’da kiralık katamaranlar charter filolarının ortalama %50’sini oluşturuyor. Türkiye, Hırvatistan, Yunanistan, İtalya gibi diğer popüler yelken destinasyonlarında monohull sayısı hala katamaranlardan daha yüksek, ancak burada da eğilim açık: Akdeniz’in sularında giderek daha fazla katamaran yelken açıyor ve firmaların filosuna katılıyor.

Türkiye Kiralık Katamaran – Katamaran Kiralama Seçenekleri

Türkiye kiralık katamaran filosuna sahip firmalarda 45 ft’e kadar olan katamaranlar kaptansız olarak sunulurken, daha büyük olanlar kaptanlı olarak sunulmaktadır. Sizler de yeterli ehliyete ve tecrübeye sahip iseniz 45 ft, 4 kabin bir katamaranı kendiniz kullanabilirsiniz. Geniş aile veya kalabalık arkadaş grupları için en ideal modeller 4 kabin 4 tuvalet katamaranlar olacaktır. Katamaranlar geniş yapıları ve dümenden çok joystick ile yönlendirildikleri için monohullere göre farklı bir tecrübe gerektirirler. Katamaran konforu yaşamak istiyor ama gerekli tecrübeye sahip değilseniz bizden kaptan talebinde bulunabilir veya mürettebatlı katamaran modellerimizi tercih edebilirsiniz. En uygun Türkiye kiralık katamaran fiyatları ile sizlere unutulmaz bir mavi tur deneyimi yaşatmak için uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz.

Lagoon 52-62 ve benzeri modellerimizde ise kaptan, aşçı ve hostesten oluşan mürettebatımız sizlere deniz üzerinde lüks bir otel servisi sunacaklardır. Kaptanlarımız tur gününüze göre en ideal rotayı seçerek sizleri eşsiz güzellikteki Türkiye koylarına ulaştıracaklardır. Aşçılarımız ise Akdeniz ve Ege mutfağının lezzetlerini hazırlayacaklardır. Mürettebatlı katamaranlarımızda ister alış verişi kendiniz yapabilirsiniz isterseniz de bizden menü talebinde bulunabilirsiniz. Mürettebatlı teknelerimizde mürettebat kabinleri ve tuvaletleri misafir kabinlerinden ayrı olarak yer almaktadır. Misafirlerimiz özel yaşam alanı kullanım açısından asla rahatsız olmamaktadırlar. Mürettebatlı katamaranlarımız sizlere son derece konfor sağlayan klima, televizyon, su yapıcı, jeneratör, tv, ses sistemi gibi donanımlarına sahiptir.

Türkiye’de katamaran kiralamak istiyorsanız, bu hizmeti sunan firmamıza ulaşmanız yeterli. Türkiye’de katamaran kiralama için bazı popüler destinasyonlar arasında Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Göcek bulunmaktadır. Katamaran kiralama şirketimizi online olarak veya telefon aracılığıyla kolayca arayabilirsiniz. Bir katamaran kiralama şirketi seçerken, katamaran boyutu ve tipi, kabin ve banyo sayısı, konfor ve lüks seviyesi ve fiyat gibi faktörleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Bazı şirketler kaptan, şef veya tur rehberi gibi ek hizmetler de sunar. Özellikle yoğun sezonda müsaitliği sağlamak için önceden bir katamaran kiralama rezervasyonu yaptırmanız önerilir. Ayrıca kiralama şirketinden ilgi alanlarınıza ve tercihlerinize göre en iyi yelken rotaları ve destinasyonları hakkında tavsiyeler isteyebilirsiniz. Genel olarak, Türkiye’de bir katamaran kiralama unutulmaz bir deneyim olabilir ve muhteşem sahil şeridini ve adaları kendi hızınızda ve tam bir konfor içinde keşfetmenize olanak tanır.