7/24 Destek +90 538 211 45 67
Göcek Kiralık Tekne Modelleri

Göcek Kiralık Tekne Modelleri

Deniz severlerin, yelkencilerin yazı iple çektiği ve yaz tatillerinde gidebilmek için can attıkları bir cennet Göcek. Göcek kiralık tekne modelleri arasından kendilerine en uygun seçeneği bulan tatilciler her zaman yeterli tecrübeye sahip olmayabiliyor. Bölgeye ilk kez gelen yelkenciler, Göcek koyları ve bağlama yerleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları için küçük endişelere kapılabiliyorlar. Bu yazımızda yeterli tecrübeye sahip olmayan hatta ilk kez tekne kiralama yapacak olan misafirlerimiz için gereken bilgileri vermeyi uygun gördük.

Öncelikle Göcek’e ilk kez gelecek olanlar için bölge hakkında birkaç bilgi vermekte fayda var. Göcek Dalaman Havalananı’na araçla on beş, Fethiye’ye ise yaklaşık yirmi beş, otuz dakika uzaklıkta. Eğer Fethiye’den kiralama yapmak isterseniz check in işlemlerinizden sonra yola çıkıp bir buçuk saat içinde Göcek’e ulaşabilirsiniz. Fethiye tarafından seyir sırasında Göcek’e yaklaştığınızda dümeni sancağa kırarsanız Göcek merkeze ulaşırsınız. Fakat düz yol alırsanız yalancı boğazı geçer geçmez cennet koyların içinde kendinizi bulacaksınız. Merkezde marinalar ve şehir iç içe bulunuyor. Teknenizi herhangi bir marinaya bağladıktan sonra şehir merkezinde tur atabilirsiniz. Her türlü zevke uygun kafe ve restoranlarda vakit geçirebilir, marketlerden eksiklerinizi tamamlayabilirsiniz. Göcek kiralık tekne modelleri hakkında bilgi vermeden önce dilerseniz neden Göcek seçilmeli sorusuna cevap verelim.

Göcek Kiralık Tekne Modelleri – Mavi Tur İçin Neden Burası Seçilmeli

Yerli ve yabancı otoriteler, tecrübeli denizciler tarafından da onaylanmış olarak Göcek ve koyları dünyanın en iyi yelkenli seyir bölgesi sayılıyor. Hemen hemen bütün koyları etrafı dağlarla çevrili, birbirine yakın ve doğal şartlara karşı tamamen korunaklı durumda. Bu özelliklerinin yanı sıra mavi ve yeşilin eşsiz tablolar çizdiği bir bölge. Birçok koyda bağlama, elektrik, temiz su ve restoran hizmetlerine ulaşmak mümkün. Bütün bunlar sorunsuz ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyen yelken severler için olmazsa olmaz. Fakat burayı cazip kılan sadece bu özellikler değil. Tecrübeli denizcilerin de gayet iyi bildiği gibi tesis çalışan ve sahiplerinin güler yüzlü hizmetleri de bu cennet koyları çekici hale getiriyor.

Ayrıca, genellikle çocuklu ailelerin, sıkı dostların ve mavi yolculuğa ilk defa çıkacak olanların tercihi olan Göcek, “ailem ve dostlarım olmadan asla” diyenlerin en ideal yelken destinasyonu olmaya aday. Siz sayfamızın Göcek kiralık tekne modelleri bölümünden dilediğiniz tekneyi seçin, biz sizlere unutulmaz bir tatil deneyimini garanti ediyoruz.

Göcek Kiralık Tekne Modelleri – Monohull Mu Katamaran Mı?

Aynı yapım yılına sahip monohull ve katamaranı baz alacak olursak katamaranlar hemen hemen iki veya üç katı kadar daha fazla kiralama ücretlerine sahiptir. Tabi ki eski model bir katamaran yeni model bir monohullden daha ucuz olabilir. Kısacası teknenin boyu, yaşı, tipi ve üzerinde bulundurduğu sabit veya konfor ekipmanları kiralama fiyatlarını belirleyen unsurlardır. Dediğimiz gibi monohull ve katamaran farklarını anlatırken aynı yapım yılını baz almak sizlere daha sağlıklı bilgi verecektir.

Katamaranlar daha fazla hacme sahip oldukları için marina girişlerinde veya gecelemelerde daha fazla ücret ödersiniz. Bu yaklaşık bir monohull için istenen ücretin iki katı civarındadır. Monohuller denizi adeta bıçak gibi keserek istenilen yelken performansını sunarlar. Her ne kadar katamaranla da yelken seyri yapılsa da orsa seyri asla monohulldeki performansın yerini tutmaz. Burada performansdan kastımız hız değil. Çünkü katamaranlar yelken seyrinde monohullere göre bir buçuk kat daha fazla hızlara ulaşırlar. Katamaran yelken performansından ziyade konfor arayan tatilciler için daha uygundur. Özelikle son zamanlarda charter sektöründe katamaranların popülerliği oldukça artmıştır. Aile ile denize çıkan tatilciler için geniş yaşam alanları sayesinde oldukça caziptir. Geniş havuzluk, içerisinde mutfağın da bulunduğu salon ve aşağıda bulunan geniş kabinler sayesinde katamaranlar için yüzen evler diyebiliriz. Dediğimiz gibi katamaran konfor, monohuller ise performans arayanlar için ideal diyebiliriz. Göcek kiralık tekne modelleri arasından size en uygun modeli seçip, Göcek koylarında unutulmaz anılara sahip olabilirsiniz.

Tekne üzerinde en önemli konulardan biri ise de tabi ki güvenlik. Eski katamaranların aksine yeni model katamaranların alabora olma olasılıkları günümüzde hemen hemen yok gibi. Geniş güverteleri sayesinde özellikle çocuklu aileler için daha güvenli bir yaşam alanı sunar. Salma sistemleri olmadığı için katamaranlar ile sığ sulara giriş yapabilirsiniz. Monohuller yelken sırasında oldukça yatarlar ve teken içerisinde ayakta bile durabilmek imkansız hal alır. Kapanmayan saklama gözlerinden bir çok eşya yerlere bile düşebilir. Katamaranlar ise çift gövdeli tasarımları sayesinde daha dengelilerdir. Her iki gövdede yer alan motor ve dümen palaları sayesinde manevra yetenekleri oldukça yüksek ve kullanımları oldukça kolaydır. Hatta çoğu zaman dümen bile kullanılmaz. Motorlara güç verilerek yanaşma ve bağlama yapılır.

Kalabalık ailelerin veya arkadaş gruplarının genelde tercih sebebi olan kataraman tipi tekneler, deniz severlere konforlu yaşam alanı sunar. Güverte üzerinde geniş güneşlenme alanına, havuzluk ve baş kısmında büyük oturma alanına ve bir ailenin rahatça konaklayabileceği geniş kabinlere sahiptir. Katamaranların özelliklerinden biri de kabinlerin birbirine uzak olmasıdır. Daha çok mahremiyet ve özel kullanım alanları sunar. İlk kez kiralık tekne tatili yapacak misafirlerimiz için otel konforu sunar ve denize ve tekneye alışmanızı kolaylaştırır.

Tatil Öncesi Planlamanız Gereken Konular

Tekne kullanmak için yeterli tecrübe ve ehliyete sahip değilseniz kaptan kiralayabilirsiniz. Rota hakkında bizden destek alıp tatilinizi en verimli şekilde yapabilirsiniz. Teknenin boyutu nedeniyle daha kısıtlı bir yaşam alanına sahip olursunuz. Bu nedenle birlikte tura çıktığınız kişilerin de bu yolculuktan keyif almak istemesi ve deniz üzerinde bir otel odasında olmadıklarının farkında olmaları önemli bir konudur. Yelkenli, motoryat, gulet ve katamaran gibi bir çok seçeneğe sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Yelken açarak seyahat etmeyi seviyor ve performans arıyorsanız yelkenli tekneyi ve ya katamaranı, mürettebatlı tekne kiralamak istiyorsanız guleti, sürat ve lüksten hoşlanıyorsanız motoryatı tercih edebilirsiniz.

Yelkenli ve katamaranlarda yakıt ve diğer marina masrafları ekstradır. Gulet ve motoryatlarda daha çok paket fiyatlar sunulur. Göcek kiralık tekne modelleri ve fiyatlar hakkında ayrıntılı ve en iyi bilgiyi almak için uzman ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Göcek kiralık katamaran modelleri için sayfamıza bakabilirsiniz.

Fethiye Göcek, yüzmeyi, güneşlenmeyi ve su sporlarını seven ziyaretçilerin gözdesi olan güzel koyları, koyları ve plajlarıyla tanınır. İşte Göcek’in en popüler koylarından bazıları: Göcek Koyu: Bölgenin ana koyudur ve ilçe merkezine kısa bir yürüme mesafesindedir. Yemyeşil tepeler ve ormanlarla çevrili, kristal berraklığında suyu olan büyük bir koy. Yassıca Adalar: Göcek kıyılarının hemen açıklarında bulunan bir grup küçük adadır. Adalar ıssızdır ve yüzmeyi, şnorkelli yüzmeyi ve kayalık sahil şeridini keşfetmeyi seven ziyaretçiler arasında popülerdir. Sarsala Koyu: Göcek’in batısında yer alan tenha bir koy. Çam ormanları ve kayalık tepelerle çevrili, berrak mavi suları ile sakin ve huzurlu bir koy. Bedri Rahmi Koyu: Adını buraya resim yapmaya gelen ünlü bir Türk ressamından almıştır. Berrak suları ve kumlu bir plajı olan pitoresk bir koy. Kleopatra Koyu: Göcek’in doğusunda bulunan küçük bir koy. Turkuaz suları, kayalıklarla ve çam ormanlarıyla çevrili güzel bir koydur. Bunlar Göcek’te görülmeye değer birçok koydan sadece birkaçı. Her biri benzersiz ve güzel bir şey sunuyor ve bölgede yeni yerler keşfetmek ve keşfetmek için pek çok fırsat var.