7/24 Destek +90 538 211 45 67
Siros kiralık katamaran

Siros Kiralık Katamaran 

Yunanistan’ın Syros adasında bulunan bir kasaba olan Siros, yelken ve katamaran kiralama için en çok tercih edilen merkezlerden biri. Siros’ta katamaran kiralama hizmeti sunan ve ziyaretçilerin Kiklad adalarını ve plajlarını keşfetmelerini sağlayan birçok şirket bulunuyor. Bu şirketler, yerli ve yabancı turistlere yat ve katamaran kiralama hizmetlerinde genellikle bir kaptan ve gerekli tüm ekipmanı içeren paketler de sunuyor. Aynı zamanda bu paketler, ziyaretçilerin özel ihtiyaç ve tercihlerine uyacak şekilde özelleştirilebiliyor. Eğer bu yıl tatilinizi Yunanistan’ın eşsiz güzellikteki adalarında geçirmeyi planlıyorsanız, Mikonos, Paros ve Naxos gibi yakınlardaki adalara gezi planlarını içeren Siros kiralık katamaran hizmetlerini tercih edebilirsiniz.

Ermoupoli limanı olarak da bilinen Siros limanı, Siroz adasının başkenti Ermoupoli’de bulunan tanınmış bir limandır. Kiklad adalarının en önemli limanlarından biri olarak kabul edilir ve çevredeki adalara gidip gelen feribotlar ve diğer tekneler için bir merkez görevi görür. Liman; yakıt, su, elektrik, çamaşırhane ve bakım gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır. Ayrıca liman, yolcu terminali, gümrük ofisi ve polis karakolu gibi çeşitli tesislerle donatılmıştır. Ayrıca çeşitli restoran, kafe ve mağazaların bulunduğu şehir merkezine de yakındır. Bu sayede yaz tatillerinin vazgeçilmez rotası haline gelen Siros kiralık katamaran için bu üç yolu deneyebilirsiniz. İşte o yollar;

  1. Çevrim içi kiralama işlemleri: Gelişen internet hizmetleri ile hemen hemen her türlü işleme online yollar ile ulaşmak mümkün oldu. Siros katamaran kiralama işlemleri için de, kiralama hizmeti sunan şirketlere çevrim içi olarak ulaşabilirsiniz. Bu şirketlerin çoğu, filolarını görüntüleyebileceğiniz, müsaitlik durumunu kontrol edebileceğiniz ve rezervasyon yapabileceğiniz web sitelerine sahip.
  2. Yerel kiralama şirketleri: Siros’ta katamaran kiralama hizmeti sunan birkaç yerel kiralama şirketi bulunuyor. Filolarını görmek, soru sormak ve rezervasyon yaptırmak için ofislerini bizzat ziyaret edebilirsiniz.
  3. Seyahat acenteleri ile kiralama işlemleri: Yunanistan’daki birçok seyahat acentesi, hizmetlerinin bir parçası olarak katamaran kiralama hizmeti de sunmaktadır. Müsaitlik durumu ve fiyatlar hakkında bilgi almak için onlarla iletişime geçebilirsiniz.
Siros kiralık katamaran
Siros kiralık katamaran

Siros Kiralık Katamaran

Mesafe olarak Türkiye’ye en uzak adalardan olan Siros’a direkt olarak gitmeniz pek mümkün değil. Bu yüzden ülkemizden Siros’a gitmek isteyenler için tatil öncesi nasıl bir rota izlemeniz gerektiğini kısaca bir anlatmak istedik. Feribot veya uçakla direkt olarak gidiş olmayan bu adaya gitmek için öncelikle cruise gemilerini tercih edebilirsiniz. Son dönemlerde oldukça popüler olan bu gemilerin birçoğunda Siros rotası da bulunuyor. Bunun yanı sıra bir diğer alternatif ise arabası ile seyahat etmek isteyenler için oldukça kolaylık sağlayacak olan Kuşadası aktarmalı feribot seferleri. Öncelikle feribot ile bu yolculuğu planlayan kişilerin, Kuşadası giderek oradan Samos’a geçmeleri gerekiyor. Daha sonra ise Samos’tan Siros’a feribot ile geçebilirsiniz. Tatilini daha da güzelleştirmek isteyen seyahat severler, Siros’a gelmişken Siros kiralık katamaran seyri yapanlar mutlaka buraları görmeliler;

  • Adanın merkezi olan Town Hall
  • Apollo Tiyatrosu
  • Eşsiz Siros Adası manzarası ile St Nicholas Kilisesi

Çeşitli Yunan mezelerinin şarap eşliğinde tercih edildiği Siros’ta çok fazla taverna olmasa da birçok çeşitli meze ve kültürel yemekler tadabileceğiniz oldukça güzel restoranlar bulunuyor. Aynı zamanda Siros’a özgü olan Maidanosalata yani maydanoz salatasını da tatmadan dönmemeniz tavsiyemizdir. Keyif dolu tatil, sizi ve sevdiklerinizi Siros’ta bekliyor. Palairos kiralık yelkenli farklı bir alternatif olabilir.