7/24 Destek +90 538 211 45 67
Göcek Kiralık Gulet Modelleri

Göcek Kiralık Gulet

Göcek, Fethiye Körfezi’nde yer almaktadır ve Göcek kiralık gulet filosundan teknesini tercih eden ziyaretçilerimiz bu güzellikleri körfezde bulacaktır. Öncelikle Göcek’i tanımlayabilmek için Fethiye Körfezi’ni anlatmakda yarar var. Kurtoğlu Burnu düşük kayalıklı bir uzantyıla son bulur, kimi kayalardan uzaklaştıkça, yakınlaşana kadar görülmez. Körfeze girildiğinde, Fethiye limanına yakın bulunan adalar kolaylıkla görülebilir, ancak doğu tarafında adalar bulunur. Skopea Limanı’nın gözle tanımlanması daha zordur.

Göcek Kiralık Gulet Fiyatları
Göcek Kiralık Gulet Fiyatları

Doğu tarafında bir ada zinciri tarafından korunan bu küçük, çok sayıda körfezde, neredeyse bir ilkel manzarada çok sayıda çekici unsur var. Mağaralar ve uçurumlarla donatılmış, uçsuz bucaksız uçurumlar, çam ağaçlarıyla bezenmiş olan yamaçları bölmektedir. Göcek kiralık gulet tatilinizde görebileceğiniz sığlıkların çok olduğu yerlerde su çok açık ve yaz aylarında çok sayıda yaşamsal güzellikler olduğu görülüyor. Birçok bölümünde, kıyıya uzun bir hat ile demirlemek gelenek kazanmış bir tekniktir. Ne yazık ki ağaçlar, üzerlerinde bağlı bulunan yatların ve guletlerin ağırlığından dolayı ağır hasar görüyor. Yerel makamlar, en popüler koylardan bazılarının etrafında yeni demirleme direkleri diktiler ve bu uygulama nispeten ağaçları korumaya imkan sağladı.. Bölgeye hakim rüzgarlar, yaz aylarında güneybatıdan körfeze doğru süzülüyor.

Restoranlar, Fethiye’de yerel belediyeye çevresel veya başka nedenlerle karşı çıkıp çıkmadıklarına ve aynı zamanda gayri resmi vergilendirmenin ödenmemesine bağlı olarak gibi sorunlar yaşasalar da, Skopea Marina’nın etrafındaki çeşitli koylarda hayli yer edinmişler. Yepyeni restoranlar bir ya da iki yıl sonra yeniden ortaya çıkarlar, eğer sahipleri buranın yat ve gulet müşterileri tarafından popüler bir yaşam olduğunu düşünürlerse. Pek çok yerel güce sahip olmayan işletmelerin kurulumuna ve emeklilik fonuna katkıda bulunmadıkları sürece, genellikle yeniden inşa edilmelerine izin verilir. Bu deniz kıyısındaki restoranlardan bazıları taze hazırlanmış ve lezzetli yemekler sunarken, bazıları sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Tura çıkmadan önce işletmeler hakkında bilgi edinmek sizler için sağlıklı olacaktır.

Göcek Kiralık Gulet – Civardaki Koylar ve Köyler

Kızılkuyruk köyü, İnce Burun’un kuzeyinde yer almaktadır. Girişi mesafeden görmek zor. Buradan batıya bir saatlik yürüyüşle antik Lydaei’yi ziyaret edebilirsiniz. Kalıntılar görkemli bir şekilde yer almış bu tarihi sit alanında. İki adet türbenin de bulunduğu bölgede, asfalt yol kesitler ve sütunlar ve diğer antik enkaz kalıntıları  uzanmaktadır. Kent hiç bir zaman gereken önemi göremedi ve Bizans döneminden sonra neredeyse ölü bir kente dönüştü. Göcek kiralık gulet talepleriniz için bize ulaşın.

Kapı deresi, bu küçük dere, Domuz Adası ile anakara sahili arasındaki dar kanalın yaklaşık 1 mil güneybatısında yer almaktadır. Güneyden yaklaşırken, Domuz kanalı yakın olana kadar görülmeyecektir. İyi derinlikler var ve içinden geçiş hiçbir sorun yaratmıyor. Kapı Deresi’ne giriş, restoranın başı dikkat çekinceye kadar görülmeyecektir. Girişteki tehlikelerden uzak olan dik taraftaki dere boyunca ilerleyin. Derenin sonu sığdır. Marmaris kiralık gulet için sayfamıza bakabilirsiniz. Göcek kiralık gulet ile geniş yaşam alanları ile deniz üzerinde konforu yaşayın.

Tersane Adası, Türkiye’nin güneybatısındaki Göcek kasabasının yakınında bulunan güzel ve tarihi bir adadır. Ada, pitoresk manzarası, kristal berraklığında suları ve zengin kültürel mirasıyla bilinir, bu da onu keşfetmek, yüzmek ve rahatlamak için ideal bir tati beldesi haline getirir. Tersane adasına Gökek’ten tekne ile ulaşılabilir ve bölgede adaya günlük geziler sunan birkaç tekne turu şirketi vardır. Alternatif olarak, ziyaretçiler adayı kendi hızlarında keşfetmek için özel bir tekne veya yat kiralayabilirler. Tersane Adası’nın en önemli olaylarından biri, eski tersanesi ve Bizans dönemine dayanan kalıntıları ile zengin tarihidir. Ziyaretçiler adayı yürüyerek keşfedebilir, çevredeki sahil şeridinin panoramik manzarasının tadını çıkarmak için tepelere tırmanabilir ve Körfez’in açık sularında yüzebilirler. Tersane Adası’nda tesis veya hizmet yoktur, bu nedenle ziyaretçiler kendi yiyecekleri, suları ve malzemeleri ile hazırlanmalıdır. Herhangi bir artefakt veya kalıntıya zarar vermeyerek veya kaldırarak adanın kültürel ve tarihi mirasına saygı duymak da önemlidir. Genel olarak, Tersane Island, Türkiye’nin güneybatı kıyısının tarihine ve kültürüne benzersiz bir bakış sunan güzel ve büyüleyici bir yer. Macera ve keşifleri rahatlama ve doğal güzellikle birleştirmek isteyenler için ideal bir yer.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *