7/24 Destek +90 538 211 45 67
fethiye kiralik katamaran

Fethiye Kiralık Katamaran

Türkiye’nin öncü katamaran kiralama platformu olarak Fethiye kiralık katamaran filomuzu 2021 sezonu erken rezervasyon indirimli fiyatları ile sunuyoruz. Kiralık katamaran modellerimiz ile 4 kabinli mavi yolculuklar yapabilirsiniz. Fiyatlarımız sezonsal olarak farklılık göstermektedir. Son dakikaya kalmadan siz de kiralık modellerimiz için bizlerden bilgi almayı unutmayınız. Özellikle Ölüdeniz , Kelebekler Vadisi gibi benzersiz doğal güzellikler ve Fethiye de bulunan benzersiz güzellikteki koylarımız, zevkinize uygun kiralık katamaran seçenekleriyle keşfedilmeyi bekliyor.

Bütçeniz ve taleplerinize en uygun kiralık katamaran filosuna ulaşmak için uzman kadromuza ister telefon numaramız +90 538 211 45 67 den bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da WhatsApp aracılığı ile +90 538 211 45 67 nolu numaradan bizlere ulaşabilirsiniz.

Fethiye kiralık katamaran
Fethiye kiralık katamaran

Türkiye uzun sezon dönemi ve korunaklı koyları ile dünyanın en önde gelen katamaran tatili destinasyonlarından biridir. Fethiye de Göcek ve Marmaris kadar olmasa da bir çok korunaklı koya sahiptir. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi gibi cennet köşelerle  dünyada tanınan Fethiye, katamaran seyahatleri için de bir çok koya ev sahipliği yapmaktadır. Fethiye kiralık katamaran tercihinde bulunacak deniz severler için Fethiye ve uğrak yerlerinden bahsetmekte yarar var.

Dediğimiz gibi Ölüdeniz mutlaka görmeniz gereken yerlerin başında geliyor. Araçla şehir merkezine 15-20 dakikalık bir mesafede. Fethiye’den çıktığınızda butik otellerin olduğu Hisarönü’ nü geçince Ölüdeniz’ e ulaşacaksınız. Hisarönü apart otellerin ve gece hayatı sevenler için gece kulüplerinin bulunduğu bir yer. Ölüdeniz ise daha çok deniz manzaralı restoranları ve tabi ki masmavi denizi ile popüler. Tabiri caizse denizin ölü tarafı yani hiç dalga olmayan kısmına giriş ücretli. İlk girişteki Belcekız Plajı ise ücretsiz. Ölüdeniz’i meşhur yapan denizi yanında ayrıca dünyanın en iyi paraşüt merkezi olması. 1969 metrelik Babadağ’dan paraşüt ile atlayarak eşsiz manzarayı kuşbakışı izleyebilirsiniz. Biz denizcileri asıl ilgilendiren tabi ki bölgeye katamaran ile ulaşım. Fethiye Ece Marina veya Yacht Classic Marina’dan kiralık katamaran ile tura başladığınızı farz edersek Ölüdeniz yelkenli bir kiralık katamaran seyri ile yaklaşık 2-3 saat. Açık ve dalgalı bir deniz olduğu için katamaran ı bağlayabileceğiniz bir yer yok. Gemiler Adası’ndan Kaş veya Kelebekler Vadisi’ne geçerken arada Ölüdeniz’ i de göreceksiniz. Peki neden bu güzellikler Fethiye kiralık katamaran filomuzda bulunan katamaranlar ile gezilmeli biraz da ondan bahsedelim. Katamaran tecrübesine sahip denizciler cevabı biliyor fakat ilk kez katamaran ile tura çıkacak misafirlerimiz için bilgi vermek de yarar var.

Fethiye Kiralık Katamaran Modellerimizin Avantajları

Monohull yani tek gövdeli bir tekneye göre en büyük avantajları tabi ki genişlik. Katamaranlar paralel iki gövde üzerine inşa edildikleri için daha geniş yaşam alanına sahiptir. Boyları tek gövdeli tekne ile aynı daha doğrusu yakın olsa da enleri 5-10 metre arası olabilmektedir. Bu da gövdeler arasında bir yaşam alanı oluşturur. Kiralık katamaran içerisine ilk girişte genelde mutfak ve salon kısmına ulaşırsınız. Kabinler dışında rahatça kullanabileceğiniz bir mutfak ve oturma grubu sizlere daha konforlu bir seyir fırsatı verir. Fethiye charter sektöründe genelde 3-4 kabin ve 3-4 tuvalet planına sahip kiralık katamaran modelleri tercih edilmektedir. Kiralık kaptan ile tur yapacak Fethiye kiralık katamaran misafirlerimiz için önemli bir diğer konu da kaptanın nerede kalacağı konusudur. Katamaranlar tasarımları ile bu sorunu da ortadan kaldırmaktadır. Kaptan kabin ve tuvaletleri genelde yolcu kabinlerinden ayrı olarak dışarı da güverte önünde baş kısmında yer almaktadır. Teknede fazla sallanmak istemeyen, deniz korkusu veya dar alan korkusu olanlar için oldukça geniş ve ferah bir ambiyans sunar. Özellikle son 3-4 yıldır katamaran lar tekne charter sektöründe oldukça popüler oldular. Geniş aile veya grupların tercihlerinde başta gelmektedirler. Kabinler, duş ve tuvaletler birbirinden uzak olduğu için daha çok özel ve konforlu yaşam alanları mümkün olmaktadır. Katamaranları deniz üzerinde yüzen bir otel odasına benzetebiliriz. Enlerinden dolayı fazla dalgaya gelemeyen katamaran lar sakin suların hatta Amerika gibi ülkelerde nehirlerin keyif tekneleridir. Bu demek değil ki bu kiralık katamaran modelleri monohullere göre hantal veya yelken keyfi iyi değil. Günümüz modern teknolojisi ile katamaranlar oldukça hızlı fakat aynı zamanda konforlu seyir kabiliyetlerine sahiptir.

Fethiye kiralık katamaran
Fethiye kiralık katamaran

Modern Katamaran Filomuz

Katamaranlar geniş yapıları ile sadece deniz tatili için değil organizasyon planlarınız için de alternatif bir mekan sunmaktadırlar. İş toplantıları, doğum günleri veya balayı gibi etkinliklerinizi her gün başka bir koyda masmavi deniz üzerinde ve yemyeşil çam ormanlarıyla kaplı koylarda gerçekleştirdiğinizi bir düşünün. Eğer yeterli tecrübe ve lisansa sahip değilseniz profesyonel kaptanlarımız Fethiye katamaran için bu etkinliklerinize en uygun destinasyonları içeren rotaları sizlere sunacaktır. 38 ft standart bir katamarandan 74 ft lüks bir katamarana kadar filomuz her türlü bütçeye uygun seçenekleri ile hizmetinizdedir. Fethiye marinaya yakın şehir merkezi ve tur için gerekli alışverişinizi yapabileceğiniz marina etrafındaki mağazaları ile kiralık katamaran turuna başlamak için en ideal noktalardan bir tanesi. Daha çok bilgi ve profesyonel destek için Fethiye kiralık katamaran tatili yapacak misafirlerimizin en ideal deniz tatil fırsatını sunacak uzman ekibimize ulaşması yeterli olacaktır. Bölgeye yakın konumdaki Göcek kiralık katamaran filomuza göz atarak Fethiye yerine oradan da kiralık tekne tercihinde bulunabilirsiniz.

Fethiye, kiralık katamaran veya mavi tur için doğal yapısı gereği dünyanın önemli kiralık tekne destinasyonları başlarında yer almaktadır. Fethiye, kiralık tekneler için adeta bir mühendis tarafından dizayn edilmişçesine korunaklı ve güzel koy ve uğrak yerlerine sahiptir. yüksek sezonda sayısız kiralık tekneler Fethiye koylarını doldurmakta ve Fethiye şehir merkezinde olduğu gibi denizlerinde de maksimum nüfus yoğunluğuna ulaşmaktadır. Gerek ofis ve gerekse Fethiye bölgesindeki ekibimiz kiralık tekne bakım ve hizmet sektöründe uzun yıllar çalışmış kişilerden oluşmaktadır. Kiralık tekne tercihinde bulunup Fethiye veya herhangi bir bölgeye gelen deniz severlerin taleplerini en iyi şekilde karşılayacak donanıma sahiptir. Fethiye katamaran modellerimiz için sayfalarımızı inceleyebilir ve detaylı bilgilere ürünlerimizden ulaşabilirsiniz.

Fethiye her türlü doğal şartlara karşı korunaklı koylara ve bu koylar içinde yer alan marinalara sahiptir. Bu özellikleri ile çok önemli bir yelken destinasyonudur. Kiralık veya özel katamaran sayısı bölgede her geçen yıl artmaktadır. Katamaranlar son yılların en popüler tekne modellerindendir. Özellikle pandemi sonrası aileler, insanlardan uzak daha izole bir hayat tercih etmektedirler. Katamaranlar da geniş yaşam alanlı ve mobilizeteleri sayesinde bu tercih ve taleplere en iyi cevap olmaktadır. Sizler de gözlerden uzak sakin bir deniz tatili tercih ederseniz Fethiye kiralık katamaran modelleri en iyi seçim olacaktır.