7/24 Destek +90 538 211 45 67
girit adası katamaran kiralama

Girit Adası Katamaran Kiralama

Girit, Doğu Akdeniz’de bir Yunan Adası’dır. Köklü tarihi, doğal güzellikleri, tarihi yapıları ve zengin mutfağı ile turistlerin en çok tercih ettikleri tatil yerlerindendir. Türkiye’den de her yıl çok sayıda turist Girit Adası’na gitmektedir. Ada da bulunan pek çok otel ve tatil köyleri yanı sıra Girit Adası katamaran kiralama seçeneği tercih edilmektedir. Bunun başlıca nedenleri, deniz yolculuğunun cazibesi ve ülkemize yakın oluşudur.

Girit Adası, Hanya, Rethimno, Heraklion ve Lasithi olmak üzere dört bölümden oluşmuştur. Her biri ayrı doğal güzelliklere sahip olan bölgelerin el değmemiş kumsallarını görmek, berrak sularında yüzmek, yerel tavernalarında meşhur Girit yemeklerinin tatlarına bakmak için Girit Adası katamaran kiralama hizmeti alarak unutulmaz bir tatil geçirmek mümkündür.

Tekne turizmi, son yıllarda daha çok talep görmektedir. Bunun nedeni hem pandemi koşulları hem de bir haftalık gibi belirli bir tatil süresinde daha fazla yer görme imkanı olmasındandır. Girit katamaran kiralama ile hem Akdeniz ve Ege kıyılarını gezip görmek hem de yakın mesafedeki Yunan adaları ve Yunanistan kıyılarını ziyaret etmek tekne kiralama ile mümkün olmaktadır.

Katamaran tekneler, konfor ve teknik açıdan en ideal seçenektir. Yelkenli ve düz gövdeli olan bu tekneler her türlü deniz koşullarına da dayanıklıdır. Modern deniz taşıtlarından biri olan katamaran tekneler, iki gövdeden oluştukları için hem geniş hem de devrilmeye karşı oldukça güvenlidir. Hızlı, yüksek hareket kabiliyetine sahip olması tercih nedenlerindendir. Yunan Adalarını ve özellikle Girit Adası’nı görmek isteyenler için her bütçeye ve zevke uygun Girit Adası katamaran kiralama seçenekleri bulunmaktadır.

Otel konforunda bir tatil imkanı sunan katamaran teknelerin kamaraları deniz üstündedir. Bu da ferahlık ve rahatlık açısından diğer teknelere göre avantaj sağlamaktadır. Zaman zaman kıyı şeridinden, zaman zaman açık denizlerde yol almak mümkündür. İstenilen koylarda yüzme molası vermek, istenilen limanlarda konaklamak imkanı sağlamaktadır. Motor yanı sıra yelken açılarak da mavi sularda seyretmek oldukça keyiflidir. Tüm bu detaylar bir araya geldiğinde Girit Adası katamaran kiralama seçeneği diğer teknelere göre daha cazip gelmektedir.

Girit Adası katamaran kiralama
Girit Adası katamaran kiralama

Girit Adası Katamaran Kiralama

Girit Adası katamaran kiralama fiyatları Girit Adası’nda yıldızlı bir otelde ya da tatil köyünde tatil yapma ile kıyaslandığında arada büyük fark olmadığı görülmektedir. Üstelik görülecek diğer ada ve şehirlerde düşünüldüğünde daha hesaplı olması kaçınılmazdır. Tek bir noktaya bağlı kalmadan Girit Adası ve Yunan Adalarının tüm kıyılarını gezip görmek kesinlikle çok daha caziptir.

Girit Adası, plajlarıyla görenleri ayrı büyülemektedir. Altın rengi kumları, mavi, berrak denizi, palmiye ağaçlarının uzadığı bahçeleri ile muhteşem doğal güzelliklere sahip bir adadır. Özellikle Elafonissi Plajı, dünyaca ünlüdür. Plajın pembeliği ile denizin maviliği bir arada olağanüstü bir görüntü sergiliyor. Girit katamaran Kiralama ile özellikle özel yatların demir attığı mükemmel Balos Plajı’nı ziyaret etmek mümkün. Sörf tutkunları içinse 7 kilometrelik sahile sahip Ammoudara Plajı’nı öneriyoruz. Voulisma Plajı’na yanaşınca yeşile bürünmüş devasa kayalık hayranlık yaratmaktadır. Doğal halini koruyabilmiş bu plajda yüzme molası vererek doğanın tadını çıkarmak mümkündür. Frangokastello Plajı’da sakin ve doğal güzellikleri ile harika bir plajdır. Venediklilerden günümüze kadar ulaşmış kaleyi görmek mümkündür. Yine Girit’ in güzel plajlarından biride en doğudaki Vai Plajı’dır. Girit’in bu güzel plaj ve koylarında yüzmek, güneşlenmek için Girit Adası katamaran kiralama ideal seçimlerden biri olmaktadır.

Girit Adası, denizi ve güneşiyle olduğu kadar gece hayatı ile de turistlere kapılarını açmaktadır. Teknenizi limana demirledikten sonra Girit Adası’nın hareketli gecelerine tanık olabilir, meşhur Girit mutfağını tadabilir, tavernalarında gönlünüzce eğlenebilirsiniz.

Genellikle arkadaş grupları ve aile dostları Girit katamaran Kiralama hizmetinden yararlanmaktadır. Kalabalık gruplar için katamaran tekneler kullanım açısından çok daha idealdir. Tabi ki ekonomik açıdan da çok daha hesaplıdır. Tüplü dalış, sörf ve daha birçok su sporu için teknede olanaklar bulunmaktadır.

Girit katamaran Kiralama hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken konulardan biri de yeme – içme tercihleridir. Yemekleri teknede yemek isteyenler aşçı talebinde bulunabilirler. Teknelerde kaptan, aşçı yanı sıra deneyimli mürettebat da bulunmaktadır. Teknenin demirlediği limanlardan yemek için malzemeler alınabilmektedir. Yemek menüleri müşteriler tarafından belirlenmekte, istendiği takdirde belirlenen koylara yanaşarak dışarıda da yenebilmektedir. Ayrıca yanaşılan koylarda tekneye yemek siparişi vermek de mümkündür.

Girit Adası, tarihi mimari yapıları, antik kentleri, palmiye bahçeleri, zeytin ağaçları, berrak denizi, uzun kumsalları, nefis yemekleri, tavernaları ve hareketli gece hayatı ile Akdeniz’in incisidir. Bu güzellikleri Girit Adası Katamaran Kiralama ile keşfetmenin keyfi bir başka güzel olmaktadır. Girit Adası yelkenli kiralama modellerini de tercih edebilirsiniz.