7/24 Destek +90 538 211 45 67
Kos plajları

Kos Plajları

En yakın Yunan Adası olan Kos, denizi, kumu ve yeşil doğası ile tatilcilerin en çok tercih ettikleri tatil yerlerinden biridir. Öyle ki Bodrum’dan günü birlik Kos Adası’na gidenlerin sayısı oldukça fazla. Bunun başlıca nedenleri, muhteşem koyları ve birbirinden güzel Kos plajları varlığıdır.

114 km uzunluğunda sahil şeridine sahip Kos Adası’nın tüm koylarından denize girilebilmekte ve neredeyse tüm Kos plajlarından denize girilebilmektedir. Temiz ve kalabalığa rağmen huzur veren geniş Kos plajları içerisinde şezlong, şemsiye, yiyecek – içecek hizmeti veren plaj kulüpleri bulunmaktadır. Bu ücretli kulüpler yanı sıra halk plajlarından da denize girmek mümkündür.

En Çok Tercih Edilen Kos Plajları

Şehir Plajı
Kos Kalesi ile marina arasında uzanmaktadır.  Denizi çakıllıdır. Çabuk derinleşir. Kos’a en yakın plaj olduğu için tercih edilmektedir. Kasabada, çoğu sahil barları tarafından canlı tutulan çok sayıda plaj vardır. Ana ve en popüler olanı Lambi bölgesinde; berrak ve sakin bir denizi olan geniş, kumlu bir plajdır. Kos kasabasına 5 km uzaklıktaki Psalidi bölgesinde Ammos Plajı veya Aghios Fokas gibi güzel çakıllı plajlar var. Biraz ileride, 42 dereceye ulaşan bir termal su havuzu olan ünlü Therma bulunur. Tigaki ve Marmari plajları geniş, kumlu ve sığ sulardır, ancak genellikle rüzgarlıdır.

Therma Beach
Kos plajları içinde mutlaka görülmesi gerekenlerden biri Therma Plajıdır. Adından da anlaşılacağı gibi termal sulara sahiptir. Sıcacık suyunda şifa bulmak yanı sıra muhteşem doğal güzellikleri ile de görenleri kendine hayran bırakıyor. Genellikle sezon dışında yoğun ziyaretçi akınına uğruyor.

Lambi Plajı
Sakin, dalgasız deniz tercih edenler için en ideal plajdır. Özellikle günü birlik Kos Adası’na geçenler için feribottan indikleri andan itibaren en kolay ulaşabilen plajdır. Kos Limanı’ndan başlayarak Averof Caddesi boyunca birçok mekanın plaj kulübü bulunmaktadır. Bunlardan Jacksons Beach Bar, oldukça popülerdir. Yine Kos plajları içinde ünlü Mylos Beach Bar’da Lambi plajındadır ve şezlong, şemsiye için ücret alınmamaktadır. Su sporları yapmak mümkündür.

Tigaki Plajı
Kos merkezine 10 km uzaklıktaki plaj, her ne kadar dalgalı olsa da yemyeşil çevresi, beyaz kumu ve temizliği ile en çok tercih edilen plajlardandır. Su sporları için oldukça elverişlidir. Plajda birçok turistik işletme bulunmakta, şezlong, şemsiye, yiyecek – içecek hizmetleri verilmektedir. Kuzeyinde denize akan dere yatağı vardır. Dereden sonra çıplaklar plajı ve gay plajı bulunmaktadır.

Psalidi Plajı
Merkeze yakın Kos plajlarından biridir. Oldukça temiz olan plajın bir kısmı kum bir kısmı çakıldır. Agios Fokas yerleşim yerine yakındır ve adını buradan alan Agios Fokas Beach son derece nitelikli hizmet vermektedir. Şezlong ve şemsiye için ayrıca ücret ödenmemektedir. Psalidi doğal su alanına yakın olan beach, çocuk parkları, oturma alanları, su sporları ve sörf, restoran, kafeler ve konaklama tesisleri bulunmaktadır. Gün batımı ile ünlü bu plaj mutlaka görülmesi gereken yerlerdendir.

Kos plajları
Kos plajları

Marmari Plajı
Marmari plajı, Kos merkeze 15 km uzaklıktaki Marmari beldesi boyunca uzanmaktadır. Kumluk plajın denizi genellikle dalgalıdır. Daha çok su sporları ve sörf ile ilgilenenlerin tercih ettiği Kos plajlarındandır.

Mastihari Plajı
Kos Adası’nın kuzeyindeki Mastihari Koyu, rüzgar alan bir konumda olduğundan genellikle sörfçülerin tercih ettiği Kos plajları arasındadır. Kumu ince olan plajda, balıkçı tavernaları bulunmaktadır. Sahil oldukça genişlik ve ağaçlarla kaplıdır. Plaj gündüz olduğu gibi geceleri de hareketli ve canlıdır.

Kefalos Kos Plajları
Kefalos, Kos merkezine 42 km uzaklıkta bir yerleşim yeridir. Denizi biraz soğuktur. Ancak berrak ve durgundur. İnce kumu sahil boyunca uzanmaktadır. En popüler Kefalos Kos Plajları Agios Stefanos, Langades ve Paradise’dır. Paradise plajının nudistlere özel çıplaklar plajı da bulunmaktadır. Agios Stefanos ise kayalıklarla çevrilidir. Bu kayalıklarda Roma Dönemi’ne ait kalıntılar bulunmaktadır. Langades Plajı ise daha sakin ve ardıç ağaçları ile tam bir dinlenme yeridir.

Agios Fokas Plajı
Kos Plajları içinde en çakıllı sahile sahiptir. Plajda turistik işletmeler bulunmakta ve su sporları yapılmaktadır. Kos Merkezine 9 km uzaklıktadır. Rüzgar sörfü tutkunları için ideal Kos Plajları arasındadır.

Polemi Plajı
Dalgasız, sakin ve berrak denizi ve ince kumu ile en çok tercih edilen Kos plajları arasındadır. Tek sorun deniz suyunun soğuk olmasıdır. Plajda nudistler için ayrılmış bir bölüm bulunmaktadır. Kos kiralık yelkenli modelleri ile tüm bu güzel plajları keşfedin.