7/24 Destek +90 538 211 45 67
salamina kiralık yelkenli

Salamina Kiralık Yelkenli

Kullanım bakımından oldukça kolay olan yelkenli tekneler Yunanistan adalarında sık sık gezi ve ulaşım aracı olarak kullanılmakta. Bu adalardan biri de Salamina. Saronik körfezinde ki en büyük ada olan Salamina, turistlerin merceği altında. Pire ve Atina’ya yakın olması ile daha çok tercih edilmesinde sebep olan ada ayrıca Salamina kiralık yelkenli tekne hizmetinin en çok yapıldığı bölgelerdendir.

Roma ve Bizans döneminden kalma yapılar adaya gizemli bir hava katıyor. Yelkenliler ile yapacağınız turlarda, bu tür yapıları da görme fırsatına sahip olacaksınız. Ayrıca güzergâhları belirleyerek Yunanistan’ın adalarını keşfe çıkabilirsiniz. İsterseniz sık sık düzenlenen ve altı ila on bir kişi arasında değişkenlik gösteren turlara katılabilir, isterseniz de bu yelkenli araçları belli bir süre kiralayarak sevdiklerinizle baş başa eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. En uygun fiyatlarla hizmet veren teknelerde güvenlik ön planda tutulur. Salamina, ilk olarak başkent olan Atina’nın antik çağda liman güvenliğinden sorumlu adaydı. Hilal şeklinde olan ada stratejik bir konuma sahiptir. Pire ve Atina’ya olan yakınlığı önemli özellikleri arasında yer alır. Günümüzde ulaşımda sıkıntı çekmemesi buna bağlıdır. Adada bulunan Paloukia limanı Pire haricinde Yunanistan’ın en büyük ikinci limanı olarak adlandırılır. Toplam nüfusu 39 bini aşkındır. Yaz aylarında kalabalık olan ada turistlerin gözde mekânları arasında yer alır. Salamina kiralık yelkenli turunuz boyunca tarihi kalıntılar sizlere eşsiz manzaralar sunacaktır.

Salamina kiralık yelkenli
Salamina kiralık yelkenli

Salamina Kiralık Yelkenli – Salamina Marinaları

Ada liman bölgesi olduğu için pek çok marina bulunur. Marinalar da tur hizmetinin yanı sıra deniz araçlarının güvenliği sağlanır. Bakım ve onarım hizmetinin de yer aldığı marinalar 24 saat açıktır. Kiralık veya özel bir çok tekneye ev sahipliği yapmaktadır. Kiralık tekne turunuz boyunca marinalarda her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bahsedilen marinalardan birisi de Salaminas’tır. Hizmet ekibi ve deniz turları ile eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. Araç trafiğinin yoğun olduğu marinaya yürüyüş yapmak için uğrayabilirsiniz.

Salamina kiralık yelkenli tekne hizmetinin verildiği Pireaus limanı şirin bir manzaraya ev sahipliği yapmaktadır. Bunun yanı sıra limanlarda kulüplerde bulunur. Salamis Yatching Clup bu örneklerden biridir. Yelkenli kiralayarak istediğiniz yere gidebilirsiniz. Fakat unutmamalısınız, bunun için ehliyete ihtiyacınız vardır. Kiralama işlemi saatlik, günlük veya haftalık olarak değişiklik gösterir. Anlaştığınız firmaya göre değişen fiyat aralığı her bütçeye uygun hazırlanmaktadır. Marina Patitiri diğerlerine göre küçük bir limandır. Buraya gelenler Ege’nin temiz suyunda eğlenceli vakit geçirmektedir. Ayrıca küçük geziler de düzenlenmektedir. 24 saat açık kalan marinaya güvenle deniz aracınızı bırakabilirsiniz. Diğer bir liman ise Galia’dır. Sahilde yürüyüş yapmanın yanı sıra pek çok tekne için sığınak görevini üstlenir. Salamina kiralık yelkenli.

Salamina’da Gezilecek Yerler

Adanın kurtarılması sırasında kullanılan aletlerden tarihi eserlere kadar önemli kalıntıların bulunduğu Salamina Arkeoloji Müzesi sık ziyaretçi çeker. Yunan askerleri hakkında bilgi veren müze yerli ve yabancılar tarafından yoğun ilgi görür. Müzenin yanı sıra Salamina adasının anıtları da merak uyandırır. Ulaşım biraz sıkıntı olsa da terkedilmiş anıtı görmek farklı hisler oluşturacaktır.

Salamina kiralık yelkenli tekne ile Psili Ammos plajını ziyaret edebilirsiniz. Kumsalı ve temiz suyu gelen ziyaretçileri eşsiz manzarası ile karşılar. Sol tarafında kalan çam ormanın kokusu doğa harikası deniz ile birleşerek eşsiz bir görüntü oluşturur. Plajın sağ bölümünde biraz ilerlerseniz Faneromenis tapınağı ile karşılaşırsınız. Plajın bazı bölgeleri sığdır. Çocuklu aileler için ideal olan bu durum kafa dinlemek isteyenlerin tercih ettiği mekânlardandır. Ayrıca bu bölgede balıkta tutabilirsiniz. Kanakia sahili çam ormanı ve gün batımı ile eşsiz güzelliklere şahit olacaksınız. Aperatif yiyecek ve yemekleri ile hizmet veren küçük bir restoranda bulunur. Fakat günübirlik dönecekseniz yanınıza küçük aperatifler alabilirsiniz. Oldukça kalabalık olan sahili erken saatte gitmenizde fayda var. Salamina kiralık katamaran seçenekleri ile tatiliniz boyunca daha fazla özel ve geniş yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.

Gerekli ehliyet ya da deniz tecrübeniz varsa kaptansız kiralık yelkenli tekne tercih edebilirsiniz. Kaptansız kiralık yelkenli turunuzda check in günü teknik ekibimiz sizlere tekneyi eksiksiz olarak tanıtıp teslim edecekler. Kiralık yelkenli modellerimiz gerekli tüm ticari lisanslara, güvenlik ekipmanlarına eksiksiz olarak sahiptir.