7/24 Destek +90 538 211 45 67
Türkiye kiralık yelkenli tekne

Türkiye Kiralık Yelkenli Tekne

Book2sailing olarak Türkiye kiralık yelkenli tekne talepleriniz için talebinize ve bütçenize en uygun modelleri sunuyoruz. Ekibimiz uzun yıllar tekne kiralama sektöründe çalışmış konusunda uzman kişilerden oluşmaktadır. Firmamız hem kendi filosu ile hem de dünya üzerindeki tüm kiralık tekneleri resmi acente olarak sunabilecek durumda sizlere hizmet vermektedir. Türkiye, Yunanistan, Hırvatistan gibi dünyadaki her destinasyondan sizlere tekne sunabilmekteyiz. Rezervasyon ekibimiz istediğiniz tarihler ve bölge için talebinize uygun tüm müsait tekneleri sizlere mail veya whatsapp yoluyla liste olarak gönderecektir. Turunuzun başından sonuna kadar ise bölgedeki teknik ekibimiz her türlü teknik sorunlarınız için yardımcı olacaktır. Tekne kullanmak için yeterli ehliyetiniz veya tecrübeniz yok ise uzman ve güler yüzlü kaptanlarımız sizlere tur boyunca eşlik edecektir.

Tekne tatili bir otel tatilinden çok farklıdır. Turunuz boyunca her sabah farklı bir koyda uyanabilir, günün farklı zamanlarında farklı güzellikleri keşfedebilirsiniz. Gürültüden uzak, çam ormanlarıyla kaplı, turkuvaz renkli koylarda yüzmenin tadını çıkartabilirsiniz. Türkiye kiralık yelkenli tekne turu ile şehrin gürültüsünden uzak koylarda, doğa ile iç içe engin mavi sulara yelken açabilirsiniz.

Yelkenli tekneler kaptanlı veya kaptansız olarak kiralanabilir. Yeterli ehliyete ve tecrübeye sahipseniz tekneleri kaptansız olarak kiralayabilir, kendiniz kullanabilirsiniz. Kaptansız kiralamalarda bölgedeki ekibimiz sizlere eksiksiz bir şekilde tekneyi tanıtacak ve donanımların nerede ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgi verecektir. Check in olarak adlandırdığımız bu prosedür bitince turunuza başlayabilirsiniz. Tur sonu ise teknenin durumu check out sırasında kontrol edilecektir ve ödemiş olduğunuz güvenlik depozitosu eğer bir hasar yoksa sizlere iade edilecektir. Kaptanlı kiralamalarda check in işlemine gerek yoktur. Sizlere sadece tekneye girmek ve kaptanlarımızın çizeceği rotanın tadını çıkarmak kalacaktır.

Türkiye Kiralık Yelkenli Tekne – Türkiye’de Yelkenli Kiralamak için En Önemli Nedenler

Eşsiz güzellikteki koylar ve plajlar

Türkiye’de kiralık yelkenli tekne sektörü Fethiye ve Bodrum arasında gelişmiştir. Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum Türkiye kiralık yelkenli tekne firma ve filolarının yer aldığı marinalara sahiptir. Sektörün burada gelişmesinin en büyük nedeni tabi ki bölgenin her türlü hava şartlarına karşı korunaklı ve eşsiz doğal güzellilere sahip koylara sahip olmasıdır. Örneğin tek başına Göcek bile sayısız koyları ile 1 haftalık bir yelken seyri için yeteli rotayı sunabilmektedir. Fethiye’de Akvaryum koyu, Turunç, Ölüdeniz, Gemiler Adası, Kelebekler Vadisi, Göcek’de Göbün, Sarsala, Hamam, Bedir Rahmi koyları, Marmaris’de Söğüt, Bozburun, Selimiye, Orhaniye, Hisarönü, Bodrum’da Yalıkavak ve Turgutreis en popüler Türkiye kiralık yelkenli tekne turu destinasyonlarıdır. Hemen hemen dünyanın her yerinden yerli ve yabancı yelkenciler bu bölgeleri ziyaret etmektedir.

Türk Mutfağı

Türk mutfağının dünyada ne kadar popüler olduğu bilmeyen yoktur. Kendine özgü geniş bir kültürü sahip Türkiye, yemek kültürü ile de marka haline gelmiştir. Mavi turunuzun rotasını oluşturan Kaş-Bodrum arası yani Ege bölgesi sizlere eşsiz Türk deniz mutfağını tatma fırsatı vermektedir. Eşsiz güzellikteki koylar ve plajlar başlığı altında saydığımız her destinasyonda büyüklü küçüklü marina ve restoran bulunmaktadır. Buradaki marina veya restoranlar sadece bağlama, elektrik, su hizmeti vermemektedir. Akdeniz ve Ege mutfağına sahip restoranlara da ev sahipliği yapmaktadırlar.

Nefes Kesen Manzara

Kaş-Bodrum arası yani Ege bölgesi içinde yer alan mavi tur destinasyonlarında dağlar denize dik olarak uzanmaktadır. Burada Antalya ve Alanya’daki gibi uzun plajlar yerine küçüklü büyüklü koylar bulunmaktadır. Her koy yemyeşil çam ormanlarıyla kaplıdır ve denizleri adeta doğal bir havuz niteliğindedir. Bölge aynı zamanda su altı güzellikleri açısından oldukça zengindir. Dalış sertifikanız veya tecrübeniz varsa dalış turlarına katılabilir, uzman dalış hocaları eşliğinde güvenli bir şekilde su altı dünyasını keşfedebilirsiniz. Türkiye kiralık yelkenli tekne turunuza unutulmaz anılar katabilirsiniz.

Ulaşım

Türkiye kiralık yelkenli tekne bölgelerine ulaşım yerli ve yabancı turistler için oldukça kolaydır. Yerli turistler ve yelkenciler bölgelere gelişmiş karayolları sayesinde hızlı ve güvenli şekilde ulaşabilmektedirler. Yabancı yelkenciler ise Dalaman Havalimanı’nı kullanarak Ukrayna, Rusya, Almanya, İngiltere gibi ülkelerden kısa uçuş süreleri ile mavi tur destinasyonlarına ulaşabilmektedirler. Dalaman Havalimanı Kaş-Bodrum arasında oldukça merkezi bir konuma sahiptir. Havalimanından transferdalamanhavalimani.com gibi firmaların vip transfer hizmetlerini kullanarak konforlu bir şekilde bölgelere ulaşabilirsiniz.

Türkiye kiralık yelkenli tekne
Türkiye kiralık yelkenli tekne

Türkiye Kiralık Yelkenli Tekne – Türkiye’de Yelken Koşulları

Türkiye’de yelken sezonu Yunanistan ve Hırvatistan’a kıyasla oldukça uzundur. Mart sonu ve Ekim sonu arası normal sezon kabul edilirken küresel ısınmanın etkisiyle de sıcaklar Kasım ve Aralık ayında bile devam etmektedir ve sezon uzamaktadır. Nisan, Eylül ve Ekim ayları tecrübeli denizcilerin bölgeyi ziyaret ettiği aylardır. Bu aylar yelken için en elverişli dönemlerdir. Fazla tecrübeye sahip değilseniz denizlerin ve havanın daha sakin olduğu sıcak Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını Türkiye kiralık yelkenli tekne turu için tercih edebilirsiniz.

Kıyı şeridinin coğrafi yapısına göre farklı yerel rüzgar koşulları ortaya çıkabilmektedir. İlkbahar veya Sonbahar döneminde yelkenli turuna çıkacaksanız Lodos’a (Güneydoğu rüzgarları) karşı dikkatli olmanızı tavsiye ederiz. Mevsimlerin geçiş dönemlerinde düzenli olarak hava ve rüzgar tahminlerini dinlemeyi, rotanızı bu şartlara göre düzenlemeyi unutmayınız. Ege kıyıları açık denizler gibi tehlike içermese de yine de tedbiri elden bırakmamakta fayda vardır.

Yelkenli Tekne Kiralama Seçenekleri

Kaptansız kiralama: Ticari bir yelkenli tekneyi kiralayabilmeniz için liman başkanlığı tarafından kabul edilen bir ehliyete sahip olmanız gerekmektedir. Kiraladığınız tekne firması teknede bulunacak herkesin bilgilerini liman başkanlığına bildirmek zorundadır. İsim, soy isim, doğum tarihi, vatandaşlık veya pasaport numarası, uyruk bilgileri liman başkanlığına bildirilir. Bu bilgiler aynı zamanda transitlog denilen bir belgeye yazılır ve bir kopyası turunuz boyunca yanınızda bulundurmanız için size teknenin diğer evrakları ile birlikte teslim edilir. Marinaya ulaştığınız zaman bölgedeki firma ekibi sizi karşılar, gerekli teknik check in işlemlerini yapar. Tur sonu ise check out işlemleri yapılır ve firma tekneyi geri teslim alır.

Kaptanlı kiralama: Bazı misafirlerimiz yeterli ehliyete veya tecrübeye sahip olmayabilir. Bu durumda bizden kaptan talebinde bulunabilirsiniz. Kaptan ücretleri ortalama günlük 130-200 € arasındadır ve bu fiyatlar firmadan firmaya göre değişebilmektedir. Kaptanlarımız charter, müşteri ilişkileri ve bölgeler konusunda oldukça tecrübe sahibi kişilerdir. Kaptanlarımız sizlere son derece güvenli bir şekilde seyir sunacaklardır. Dilerseniz turunuzdan önce bizden rota talebinde bulunabilirsiniz. Kaptanlarımız sizler için en uygun rotayı hazırlayacaklardır. Bazı büyük yelkenli tekneler tıpkı büyük katamaranlarda olduğu gibi sadece kaptanlı olarak pazarlanmaktadır. Bazılarında kaptan fiyatı kiralama fiyatına dahil iken bazılarında dahil değildir. Bu teknelerde kaptan kabini teknenin baş kısmındadır ve misafirlerimiz özel hayat alanlarını konforlu kullanma açısından rahatsız olamayacaklardır. Dilerseniz bizden kapasitesi uygun tekneler için aşçı veya hostes talebinde bulunabilirsiniz. Sizlere deniz üzerinde bir otel konforu yaşatmak için mürettebatımız en iyi servisi vermektedir.

Türkiye kiralık yelkenli tekne turunuzun en unutulmaz ve mutlu şekilde geçmesi için tüm ekibimiz elinden gelenin en iyisini yapmaktadır. İlk kez bir tekne turu yapacaksanız sizlere gerekli tüm bilgileri vererek aklınızdaki tüm sorulara cevap vereceğiz. Bodrum yelkenli kiralama için sayfamız. Türkiye, Ege ve Akdeniz kıyıları boyunca keşfedilecek çok güzel ve çeşitli rotaları ile popüler bir yelken destinasyonudur. İşte Türkiye’deki en popüler yelkenli rotalarından birkaçı: Bodrum’dan Marmaris’e: Bu rota sizi hareketli Bodrum kasabasından tarihi Marmaris limanına, Türkiye’nin Ege kıyısı boyunca götürür. Yol boyunca tenha koyları, büyüleyici balıkçı köylerini ve antik kalıntıları keşfedeceksiniz. Fethiye’den Göcek’e: Bu rota sizi muhteşem Fethiye Körfezi’ne götürür ve Gemiler Adası ve Yassıca Adası gibi pitoresk adalarda durur. Ayrıca yat limanı ve sahil restoranları ile şirin Göcek ilçesini keşfetme fırsatı bulacaksınız. Kekova’dan Kaş’a: Bu rota sizi, batık Kekova şehri ve antik Likya şehri Myra gibi tarihi mekanlarda durarak Türkiye’nin Akdeniz kıyısı boyunca götürür. Ayrıca hareketli limanı ve renkli sokakları ile büyüleyici Kaş ilçesini keşfetme fırsatına sahip olacaksınız. Antalya’dan Kemer’e: Bu rota sizi gözlerden uzak koylarda ve Phaselis ve Olympos gibi plajlarda mola vererek büyüleyici Turkuaz Sahil boyunca götürür. Ayrıca, tarihi tarihi merkezi ve hareketli gece hayatıyla hareketli Antalya şehrini keşfetme fırsatına da sahip olacaksınız. İstanbul’dan Karadeniz’e: Bu rota sizi İstanbul’dan İstanbul Boğazı üzerinden ve Türkiye’nin Karadeniz kıyısı boyunca götürür. Yol boyunca tarihi kasabaları ve balıkçı köylerini keşfedecek ve Karadeniz kıyı şeridinin muhteşem manzarasının keyfini çıkaracaksınız. Bunlar, Türkiye’de bulunan birçok yelkenli rotasından sadece birkaçı. İster tarihle, ister kültürle ilgileniyor olun, ister sadece güzel manzaranın tadını çıkarın, Türkiye’de ilgi ve tercihlerinize uygun bir rota var.