7/24 Destek +90 538 211 45 67

Fethiye Yelkenli Kiralama

Özellikle Fethiye ve çevresinin güzelliklerini denizden izlemek için Fethiye yelkenli kiralama en çok tercih edilen seçeneklerdendir. Fethiye, turkuaz denizi, altın kumu ve yemyeşil doğasıyla yılın her mevsimi binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlamaktadır. Çevresindeki turistik bölgeler, ören yerleri, tarihi güzellikleri, birbirinden güzel koyları, plajları, adacıkları ile Fethiye gelenleri kendine hayran bırakmaktadır. Fethiye’de çok sayıda tatil köyleri, oteller, pansiyonlar bulunmakta ve neredeyse her mevsim dolu olmaktadır. Ancak Fethiye’ye Mavi Tur için gelenlerin sayısı daha az değildir.

Mavi Tur güzergahlarının en önemli ayağıdır Fethiye. Yat limanları, kara ulaşımı olmayan gizli cennet koyları, 12 Adalar ve Ölüdeniz’i ile deniz tutkunlarını kendine hayran bırakmaktadır. Tekne kiralamak için birçok tekne türü ve modeli olsa da Fethiye yelkenli kiralama deniz tutkunlarının vazgeçilmezidir.

Fethiye ve çevresinde yelkenli kiralama hizmeti veren çok sayıda firma bulunmaktadır. Yaz ayları için rezervasyonlar daha kış bitmeden yapılmakta ve dolmaktadır. Bunun nedeni hem Fethiye’nin muhteşem doğal güzellikleri hem de mavi turun huzur, heyecan ve eğlence dolu bir tatil olmasıdır. İster ailecek ister arkadaş grubu ister çift olarak Fethiye’de yelkenli tekne kiralama hizmetinden yararlanmak mümkündür. Farklı ebat ve modellerde yelkenli tekneler kiralanabilmektedir. Kaptanlı veya kaptansız kiralama yapılabilmektedir. Kaptan ehliyeti olan kişiler için muhteşem bir tatilde dümene geçmek çok daha zevkli ve heyecanlı olmaktadır.

Fethiye Yelkenli Kiralama – Doğru Tekne Seçimi

Fethiye yelkenli kiralama tercih edenler, yapacakları bu eşsiz deniz tatilinde denizin dinginliğini hissederek dinlenmekte, doyasıya yüzüp güneşlenmekte, teknelerde bulunan su spor ekipmanları eşliğinde doyasıya eğlenmekte, balık tutmakta ve kısacası denizle iç içe olmanın tadını çıkarmaktadırlar.

Fethiye yelkenli kiralama
Fethiye yelkenli kiralama

Fethiye kiralık yelkenli tekne hizmeti veren firmalar, aynı zamanda müşterilerinin talepleri doğrultusunda ve yolcu sayısına göre en doğru tekneyi seçmeleri açısından danışmanlık hizmeti de vermektedirler. Yelkenli tekneler son derece bakımlı, her hava koşulunda güvenli, geniş ve kullanışlı kamaralar ve yaşam alanlarına sahip, hem denizde hem de marinada oldukça konforlu teknelerdir. Özellikle az sayıda mürettebat ile keyifli ve eğlenceli yelken yapabilme özelliği bulunan teknelerde sığ sulara yanaşabilme özelliği de bulunmaktadır. Fethiye yelkenli tekne kiralama hizmeti alan kişiler diledikleri koylara, plajlara yanaşarak kıyıya çıkma şansına sahiptirler.

Fethiye kiralık tekne hizmeti alarak hem Türk karasularında hem de Yunan karasularında keyifli bir tatil yapabilir, Yunan Adaları’nda konaklama yapılabilirsiniz. Rotanızı ve sınırlarınızı kendiniz belirleyebilir, dilediğiniz yerde demiz atarak doyasıya yüzebilirsiniz.

Fethiye Yelkenli Kiralama – Gerekli Belgeler ve İşlemler

Fethiye yelkenli kiralama hizmeti alırken yolculuğa çıkmadan önce marinada yapılması gereken bir takım işlemler vardır. Bu konuda ilk adım Mürettebat Listesidir. Fethiye Liman Başkanlığı yetkilileri tarafından, tekne kiralama durumlarında verilen zorunlu bir belgedir bu. Listede kaptan ve mürettebatın kimlik bilgileri bulunmaktadır. Yolculuk sırasında giriş yapılan tüm marinalarda bu liste talep edilecektir.

Kaptan ehliyeti olanlar ve yelkenli tekneyi kaptansız olarak kiralayacaklar için güvenlik teminatı olarak depozito ödeme zorunluluğu vardır.  Eğer tekne kaptanlı kiralanacaksa depozito alınmamaktadır. Evrak işlemleri bittiğinde tekneyi almadan önce genel ve teknik bilgilendirme yapılmaktadır. Fethiye tekne kiralama kaptanlı olacaksa kaptan brifing vermekte, kaptansız kiralamalarda da şirket yetkilileri bilgilendirme yapmaktadır. Brifing yaklaşık bir saat sürmektedir.

Fethiye Tekne Kiralama ile Deniz Yolculuğuna Çıkarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yelkenli tekne ile denize açılmadan önce yolculuk sırasında ihtiyacınız olacak eşya, yiyecek ve ekipmanları gözden geçirmeniz ve varsa eksikler unutmadan tamamlamanız yerinde olacaktır. Ancak şu unutulmamalıdır ki, gereğinden fazla eşya, konforunuz açısından olumsuz olacaktır. Fethiye yelkenli kiralama hizmeti veren teknelerde mutfaklar ihtiyacınızı karşılayacak her türlü ekipmanla donatılmıştır. Yiyecek dışında fazladan mutfak eşyası almanıza gerek yoktur.

Yelkenli yolculuğuna çıkmadan haftalık hava durumu hakkında bilgi alınması önemlidir. Her türlü hava şartına uygun yedek kıyafetlerinizin olmasına özen gösteriniz. Sağlık konusunda sürekli kullandığınız ilaç ve sağlık araçlarını almayı unutmayınız. Fethiye’de yelkenli tekne kiralama hizmetinin süresi en az 7 gündür. Cuma günü saat 17:00 de tekne teslim alınır. O gece marinada geçirilir ve sabah yola çıkılır. 7. Gün marinaya dönüş yapılır ve gece marinada geçirilir. En geç sabah 09:00 da tekneden ayrılmak gerekmektedir. Bahar ve yaz dönemi için Fethiye tekne kiralama veya kiralık tekne düşünceniz varsa şimdiden rezervasyon işlemlerinizi yaptırmanızı öneriyoruz.

Fethiye yelkenli kiralama seçenekleri 3-6 kabin arasında genelde kaptansız modeller olarak çeşitlilik göstermektedir. Her bütçeye uygun yelkenli modellerini seçmek, istediğiniz tarih için müsaitlik sormak için bizlere ulaşmanız yeterli olacaktır. Yeterli tekne kullanma deneyimine sahipseniz ve kanunen gerekli ehliyetiniz var ise yelkenli modellerini kaptansız olarak kiralayabilirsiniz. Kaptansız kiralamalarda tekne size bölge ekibimiz tarafından eksiksiz olarak tanıtılıp teslim edilecektir. Tur sırasında herhangi bir arıza olursa teknik ekibimiz en kısa sürede bulunduğunuz yere ulaşacaktır. Kaptanlı kiralamalarda ise mürettebatımız tüm gerekli konularda yardımcı olacaktır ve kaptanınız sizi istediğiniz koylara ulaştıracaklardır. Fethiye yelkenli kiralama modelleri ile Fethiye’nin eşsiz güzellikteki koylarını, denizlerini ve marinalarını keşfedin. Özellikle Eylül ayında rüzgarlar sayesinde maksimum yelken deneyimini yaşayın.