7/24 Destek +90 538 211 45 67
Tekne Kiralama

Kiralık Tekne

Dünyada yelken tatili için en iyi destinasyon sayılan Türkiye’nin güneybatısındaki Turkuaz suları sizlere unutulmaz bir tatil vaat ediyor. Türkiye’de kiralık tekne denilince akla gelen ve eski medeniyetlerin kalıntılarının eşsiz doğa güzellikleriyle buluştuğu koyları filomuzla keşfedin.

Kiralık Tekne – Türkiye’de Yelken Açmak için En İyi Zaman ve Destinasyon

Türkiye muhteşem plajlara, birçok arkeolojik kalıntılara ve eşsiz güzellikte ve doğa şartlarına karşı korunaklı koylara sahiptir. Nisan ayından Kasım ayına kadar yelken yapmak mümkündür. En sıcak aylar Temmuz ve Ağustos’tur. Nisan, Eylül ve Ekim ayları rüzgarlar sayesinde yelken yapmak için en iyi dönemlerdir. Antalya’dan Bodrum’a kadar sayısız marina ve firma tekne sahipleri veya kiralayanlara hizmet vermektedir. İstanbul ve İzmir’de de büyük çaplı marinalar olsa da Antalya Bodrum arası doğal yapısı gereği en popüler destinasyondur. Kaş, Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum içerisinde bulundurduğu marina, acentalar, oteller,restoranlar ve koylar sayesinde tekne kiralama sektörünün merkezi durumundadır. Koylara, şehir merkezlerine ve marinalara ulaşım yakınlarında bulunan havalimanları sayesinde oldukça kolaydır. Dalaman, Antalya ve Bodrum havalimanları bölgedeki başlıca havalimanlarındandır.

Berrak sular, sayısız güzellikler içeren doğal manzaralar ve profesyonel hizmet veren işletmeler Türkiye’de tekne kiralamayı cazip hale getiren unsurlardan birkaçı. Türkiye sayısız mavi bayraklı plajlara, dünya standartlarında konaklama tesislerine ve yemyeşil ormanlarla çevrili koylara ev sahipliği yapmaktadır. 40 adet tam donanımlı marina bulunmaktadır.

Kiralık Tekne
Kiralık Tekne

Kiralık Tekne – Türkiye’de Yelken Yapmak

8400 kilometrelik sahil şeridinde bulunan koylar yelkenciler için bir sığınak oluştururken, ülkenin kültürel mirası ve tarihi cazibesi bu koyları önemli uğrak yerleri haline getiriyor. Mavi turunuz boyunca sayısız el değmemiş sahillere, dalış noktalarına ve antik yerlere ulaşacaksınız. Yeşilin ve mavinin buluşmasını, muhteşem gün batımını koydaki bir restoranda içkinizi yudumlarken izleme şansına sahip olacaksınız.

Koyların yakınlarında bulunan alternatif rotalara, bazı koyların içine kadar varan  kara yolları sayesinde ulaşım oldukça kolay. Bu alternatif yerlerden bir tanesi de Denizli’de yer alan Pamukkale. Pamukkale doğal kaplıcalara sahip. Mavi turunuzun birkaç gününü buraya ayırabilirsiniz.

Türkiye’de bir yelken tatili, ülkeyi ve muhteşem sahil şeridini kendi hızınıza göre keşfetmenin en iyi yollarından biridir. Bodrum, Dalaman, Marmaris, Fethiye ve Göcek, Türkiye’deki popüler yelken destinasyonlarından sadece birkaçı. Hangi konumu seçerseniz seçin, unutulmaz bir tatil yaşayacaksınız. Bu güzelliklere ulaşmak için Türkiye’de sunduğumuz yüzlerce kiralık tekne seçeneğinden birinde tercih yapın.

Su sporları meraklıları için de birçok yer almakta. Hidayet Koyu bunlardan bir tanesi. Bu bölgedeki sular berrak olup yüzme ve şnorkelli yüzme için mükemmeldir. Dilerseniz spor sonrası Gemiler Plajı’nda rahatlayın ya da antik Kayaköy şehrini ziyaret edin. Türkiye’de kiralık tekne tatili, Kekova’nın batık kalıntıları arasında dalış yapma, en turkuaz Akdeniz sularında ferahlama ve Çıralı’daki deniz kaplumbağalarıyla yüzme fırsatı veriyor.

Kiralık Tekne – Türkiye’de Önerilen Yelken Güzergahları

Tarzan Körfezi’ndeki Fethiye’deki yelken tatilinizi, Avrupa’nın en çok fotoğraflanan plajlarından biri olan Ölüdeniz’de yapabilirsiniz. Gemiler Adası’nda muhteşem bir gün batımının tadını çıkarın ve daha sonra teknenizi güney Türk sahilinde Kaş’a doğru sürün. Yerel pazarlarda bulabileceğiniz inanılmaz mücevher ve kumaş ürünlerini keşfetmek için Aquarium Körfezi’nde mola verin. Liman gazi’de, Üçağız balıkçı köyünde ve büyük bir deniz kaplumbağası popülasyonuna ev sahipliği yapan Kekova’daki batık kentte kumsalda durun.

Avrupa’nın en çok fotoğraflanan plajlarından birinde, Ölüdeniz’de yüzün.

Muhteşem sahil kenti Marmaris’ten, manzaralı mavi koylardan ve dağların arasında yer alan plajlardan geçen bir rüya yolculuğuna çıkabilirsiniz. Turunç Koyu ve İçmeler Plajı gibi el değmemiş bu hazineleri ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Bodrum’dan, Türkiye’nin doğu tarafındaki bir yarımada ucunda bulunan antik bir Yunan yerleşim yeri olan Knidos’un kalıntılarına kolaylıkla gidebilirsiniz. Türkiyedeki diğer popüler yerlerden bazıları, Eski Dünya’nın Yedi Harikasından ikisi: Halikarnas’ta Maussollos Türbesi’nin kalıntıları ve Efes’teki Artemis Tapınağı.

Türkiye’de kiralık tekne tatiliniz hakkında daha fazla tavsiye ve destek almak için uzman kadromuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye’de Yelken Koşulları

Yaz aylarında tekne tatiline çıkmayı planlıyorsanız, Temmuz ve Ağustos’un Türkiye’nin en sıcak ayları olduğunu unutmayın. Genel olarak, Türkiye’de yelken koşullarının mükemmeldir. Açık denizde kuzeybatı rüzgarlarının yelken mevsiminde 15 ila 21 deniz mili arasında değişmesi nedeniyle, güçlü akıntılar veya gelgitler konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Ailenizle veya arkadaşlarınızla gezmeye başlamadan önce, rüzgârın sabahın erken saatlerinde başladığını ve öğleden sonraya kadar devam edeceğini unutmayın. Bunlar Meltemi Rüzgarları olarak adlandırılır. Kuzeybatıdan gelen, Mayıs’tan Ekim’e kadar olan ve Temmuz ve Ağustos aylarında en güçlü seviyeye ulaşan rüzgarlardır. Diğer yerel rüzgarların da bulunduğunu unutmayın, bu nedenle hazırlanmak için yelken tatilinizden önce araştırma yapmanız en iyisidir.

Türkiye’de bazı tekne kısıtlamalarının olduğunu unutmayın. Çanakkale Boğazı, İzmir Körfezi, Kumkale ve Boğaz’ın kuzeyindeki bölgelerin giriş ve çıkışlarında demirleme yapılmamaktadır. Hamam Körfezi gibi tarihi alanlara tekne girişi yasaktır. Türkiye’de demirleme oldukça basittir. Ancak sığ ve kumlu koylara dikkat etmelisiniz. Türkiye’nin 8,400 kilometrelik sahil şeridi onu Göcek kiralık tekne tatili için bir cennet haline getiriyor.

D Marin Göcek

D-Marin Göcek, Türkiye’nin güneybatısındaki Muğla ilinin küçük bir kasabası olan Göcek’te bulunan bir yat limanıdır. Boyları 3 metreden 70 metreye kadar değişen 380 yat kapasitesi ile bölgenin en büyük ve modern marinalarından biridir. Yat limanı, akaryakıt istasyonu, elektrik ve su temini, yüksek hızlı Wi-Fi, tam donanımlı fitness merkezi, yüzme havuzu, tenis kortu ve restoranlar dahil olmak üzere tekne sahipleri ve misafirleri için gerekli tüm olanaklarla donatılmıştır. uluslararası ve yerel mutfak çeşitleri. D-Marin Göcek, marina hizmetlerine ek olarak, ziyaretçilerine yelken ve su sporları, dalış, yürüyüş ve yakınlardaki tarihi yerlere ve cazibe merkezlerine kültür turları gibi çeşitli aktivite ve deneyimler sunmaktadır. Marina ayrıca atık su arıtma tesisi, yağ geri dönüşüm merkezi ve güneş enerjili aydınlatma sistemleri gibi girişimlerle sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluğa olan bağlılığıyla da tanınmaktadır. Genel olarak D-Marin Göcek, yatçılık tutkunları ve Akdeniz’de lüks bir marina deneyimi arayan gezginler için popüler bir destinasyondur.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *