7/24 Destek +90 538 211 45 67
göcek katamaran kiralama

Göcek Katamaran Kiralama

Göcek birbirinden güzel koyları ile Göcek katamaran kiralama tercihinde bulunan deniz severlere unutulmaz bir tatil vaat ediyor . Özellikle sakin kafa dinleme tatillerinin gözde merkezi aynı zamanda kiralık tekneler ile koylara yapılan turları ve Mavi yolculukları ile ünlüdür. Göcek, bulunduğu rota itibari ile Mavi tur güzergahında bulunur ve birçok Mavi Tur teknesi Göcek koylarına uğrar. Ama aynı zamanda Göcek Marina da bir Mavi tur rotası başlangıç noktasıdır.

En iyi fiyat ve destek için: Telefon: +90 538 211 45 67 

WhatsApp: +90 538 211 45 67

Göcek ‘in bütün koyları zorlu doğa şartlarına karşı korunaklı yapıdadır. Her ne kadar önerilmese de kışı seyir yapan yelkenciler için güvenli sığınak koylara sahiptir. Yüksek turizm sezonunda ise koylar, muhteşem havası, içerisinde bulunan restoranları ve hizmetleri ile muhteşem bir atmosfere sahiptir.

Göcek katamaran kiralama açısından tıpkı diğer kiralık gulet, kiralık motor yat gibi önde gelen bir limanımızdır. İster günübirlik olsun, ister sadece bölgeye yakın koylar için nispeten kısa süreli ya da en az bir haftalık Mavi tur gezileri olsun her tür ve boyutta katamaran kiralayabilme olanağına sahiptir.

Göcek Katamaran Kiralama – Katamaran Nedir?

Katamaran eski tarihlerden beri özellikle Hint okyanusu ve Pasifik ülkelerinde yerel olarak kullanılan kürekli, yelkenli çift gövdesi ile hava ve deniz koşullarına dayanıklı bir tekne tipidir. Zamanla çok gelişerek günümüzün deniz otobüsleri dahil, yelkeni, motorlu veya hem yelken hem motor kullanılarak hareket eden modern deniz araçları arasında yer almıştır. En önemli özelliği olan yan yana bağlanmış iki suya basan gövdesi üzerinde inşa edilmesidir. Bu sayede geniş bir alına basarak devrilmeye karşı son derece dayanıklıdırlar.

Suya basan gövdeler küçük olduğundan diğer tekne tiplerine göre daha hafiftir ve ona hem daha sığ sularda hareket edebilme ve hız yapma yeteneği verir. Tamamen suyun üzerinde yapılandırılan kamaraları diğer teknelerde genelde gövde içine yerleştirilen kamaralara göre çok daha ferah ve aydınlıktır. Ayrıca geniş güverte olanakları ile özellikle tatiller açısından konfor düzeyini arttırır. Günümüzde turlar için kullanılan katamaran ları modern denizciliğin gerektirdiği hemen her donanıma sahiptirler. Bu sayede sağlanan konfor düzeyi son yılarda turistik amaçlı katamaran kiralama taleplerini oldukça arttırmış durumdadır.

Göcek katamaran kiralama
Göcek katamaran kiralama

Göcek katamaran kiralama açısında sadece yerli turistleri değil yabancı turistlerinde ilgisini çekmektedir. Zaten Gökçek ziyaretinde bulunanların bu olanağı keşfetmelerinin yanı sıra tekne kiralama işlerinde uzmanlaşmış firmaların özellikle Avrupa ölçeğindeki internet tanıtımları sayesinden birçok turist yerlerini internet üzerinden hazırlatarak Dalaman Havaalanı bağlantılı olarak direkt olarak Mavi turlarına Göcek Marinadan başlamaktadırlar.  Göcek katamaran kiralama firmaları müşterilerini havaalanından karşılayarak bu transfer dahil her detayı pratik olarak çözümlerler ve misafirlerinin bir an önce harika tatillerine başlamalarını sağlarlar.

Aslında Göcek ’e gelip oradaki olanağı görüp “haydi Mavi Tur yapalım” diyenlerin sayısı son derece azdır. Bu talepler genelde günlük turlar için söz konusudur. Mavi Tur gibi büyük turlar gerçek meraklıları tarafından ve son derece iyi araştırma ve planlamalardan sonra gerçekleşir. Tura katılacaklar turlar hakkında önceden bilgilidirler veya oldukça iyi araştırmalar yapmışlardır. Bir de kişilerin sadece belli tarihlerde izin kullanma zorunda olmaları oldukça detaylı bir planlamayı gerektirmektedir.

Göcek katamaran kiralama firmaları da bu konuda deneyimlidirler genel olarak bir hafta süren bu Mavi Turları tüm detayları ile katılımcılarına aktarıp ihtiyaçlarına göre planlamaları yaparlar. Örneğin hangi tarihte başlanacak, Katamaran ı kullanacak deneyimli ve kaptan ehliyetli bir kullanıcı olmayacak ise ya da tercih edilmiyor ise firma ücreti karşılığında bir kaptan tayini yapacaktır. Ehliyetli bir kaptan zorunludur. Kumanya temini için neler yenir içilir tercihler ne yöndedir bunlar görüşülür. Genelde guruplar yemek yapma servis için aşçı ve hostes isteyebilirler, Rota müşteri talepleri ile belirlenir ve tahmini yakıt maliyeti bulunur.  Planlamada Yunan Adalarını ziyarette varsa bu kez katılımcıların geçerli bir pasaportlarının olması gerekir.

Sadece belli başlı konulara değindik ve aslında daha planlanacak daha birçok konu vardır. Bu yüzden tur için her şey önceden planlanır ve size kalan tam zamanında kusursuz bir tatil yapmaktır. Göcek ‘de katamaran yerine gulet tercihinde bulunacaksanız Göcek kiralık gulet modellerimize bakabilirsiniz.

Katamaran Kiralama Dahil Olan Masraf ve Ödemeler Nelerdir?

Göcek katamaran kiralama turunuz sırasında genel olarak kahvaltı ve öğlen yemekleriniz teknede halledilir. Gerekli kumanya tekneye önceden yüklenmektedir. Dilerseniz ücreti karşılığı temin edilen aşçınız yemeklerinizi hazırlar Yemek yapımı ve servisi daha baştan yapılan anlaşma ile belirlenir. Katamaran kiraladığınızda genel olarak aşağıdaki hizmetler fiyata dahildir.

Liman, havaalanı transfer ücretleri, Sefere çıkış ve dönüşte marina ücretleri, palamar bağlama, Teknede bulunması gereken standart seyrüsefer donanımları,  kumanya ve içecekler, Havlu vb genel temizlik ve deniz malzemelerinin temini, kullanma suyu ve mazot tüketimi, marina vergi ve masrafları, dahildir. Eğer Yunan Adalarına da uğrayacaksanız bu konuda transitlog ve olası her türlü harç ve vergiler size aittir. Göcek katamaran kiralama sırasında katamaran ınızı kullanabilecek yeterli tecrübe ve ehliyete sahip değilseniz ayrıca kaptanın ücreti ve yemeği belirlenen fiyat üzerinden hesabınıza eklenecektir. Talebiniz üzerine sefere eklenecek aşçı ve hostes içinde ödeme yapmalısınız.

Taşyaka Koyu olarak da bilinen Bedri Rahmi Koyu, Türkiye’nin güneybatısındaki Göcek ilçesi yakınlarında bulunan güzel ve tenha bir koy. Adını 1970’lerde bölgeyi ilk ziyaret edenlerden biri olan ve koyda bir kayaya balık resmi çizerek damgasını vuran Türk ressam ve yazar Bedri Rahmi Eyüboğlu’ndan alıyor. Koy, teknelerini kristal berraklığında suya demirleyen ve huzurlu çevrenin tadını çıkaran kayıkçılar ve yatçılar için popüler bir destinasyondur. Çevredeki tepeler ve çam ormanları körfez için güzel bir fon sağlar. Bölgede körfezin ve çevredeki alanın muhteşem manzarasını sunan birkaç yürüyüş parkuru da bulunmaktadır. Bedri Rahmi Koyu, doğal güzelliğinin yanı sıra antik surlar ve amforaların da aralarında bulunduğu su altı kalıntılarıyla da biliniyor. Berrak su ve bol deniz yaşamı burayı su altı keşifleri için ideal bir yer haline getirdiğinden, şnorkelli yüzme ve dalış körfezdeki popüler aktivitelerdir. Bedri Rahmi Koyu’nda herhangi bir tesis veya hizmet bulunmadığından ziyaretçiler kendi yiyecek, su ve erzaklarıyla hazırlanmalıdır. Koya yalnızca tekneyle ulaşılabilir ve bölgede günübirlik geziler ve daha uzun kiralamalar sunan birkaç tekne turu şirketi vardır. Bedri Rahmi Koyu’nu kalabalıktan kaçmak ve koyun sakinliğini yaşamak için sabahın erken saatlerinde veya akşam geç saatlerde ziyaret etmeniz önerilir.

Göcek yelken meraklıları için popüler bir destinasyondur ve Göcek katamaran kiralama bölgedeki güzel sahil şeridini ve adaları keşfetmenin harika bir yolu olabilir. Göcek katamaran kiralama ile dünyaca ünlü koyları keşfedeceksiniz. Göcek’teki bazı tanınmış marinalar arasında D-Marin Göcek, Club Marina ve Skopea Marina bulunmaktadır. Göcek katamaran kiralama turunuzda marinalara bağlanabilirsiniz. Göcek katamaran kiralama konusunda uzmanlaşmış çevrimiçi firmamızı keşfedin. Sailcharterturkey.com belirli konumlarda kiralık katamaran aramanıza olanak tanır. Aramanızı tekne türüne, süreye ve bütçeye göre filtreleyebilirsiniz. Firmamız yat ve tekne kiralama konusunda uzmanlaşmıştır. Katamaran kiralama hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçin.

Göcek ve çevresinde herhangi bir tekne gösterisi veya etkinliği olup olmadığını kontrol edin. Bu etkinlikler genellikle tekne sahiplerini, charter şirketlerini ve meraklılarını bir araya getirerek Göcek katamaran kiralama seçeneklerini bulmak için iyi bir fırsat haline getiriyor. Herhangi bir kiralamayı tamamlamadan önce önceki müşterilerin çevrimiçi incelemelerini ve referanslarını okuyun. Bu size kiralama sağlayıcılarının itibarı ve hizmet kalitesi hakkında bir fikir verebilir. Kira fiyatları, güvenlik depozitoları ve ek ücretler dahil olmak üzere şartlar ve koşullar hakkında bilgi almayı unutmayın. Ayrıca katamaran kiralamanın boyut, olanaklar ve yelken yetenekleri açısından özel gereksinimlerinizi karşıladığından emin olun.