7/24 Destek +90 538 211 45 67
sami kiralık katamaran

Sami Kiralık Katamaran

Sami kiralık katamaran tatili yaparak Kefalonya Adasının tadını çıkarabilirsiniz. Tekne gezilerinden hoşlanıyorsanız, Sami tam size göre! Yeşilin, mavinin ve kültürün bir araya geldiği Sami’de enfes manzaralar sizleri bekliyor. Kefalonya Adasına bağlı olan Sami, adanın orta doğu kısmında yer alıyor. Birçok gezilecek yeri sayesinde turistlerin ilgisini çekmeyi başaran Sami’de katamaran ile kusursuz bir tatil planı yapabilirsiniz. Kefalonya Adasında ve Sami bölgesinde gezebileceğiniz yerleri sizler için listeledik. Siz de aşağıdaki yerlere göz atarak kendi tatil rotanızı kendi tatil zevkinize göre belirleyebilirsiniz!

Kefalonya’da Gezilecek Yerler

Kefalonya Yunanistan’ın İyon Denizi’ndeki en büyük adası olarak biliniyor. Enfes restoranları, yeşilin ve mavinin bir arada olduğu koyları ve tarihi yapılarıyla yaz tatilinizi güzelleştiriyor. Ada 300 yıl kadar Venediklerin yönetiminde kaldığı için İtalyan etkisi hissediliyor. Adanın iki büyük yerleşim alanı bulunuyor. Bunlardan ilki Sami diğeri ise Argostoli. Bu iki kentte de farklı güzellikler sizi bekliyor. Sami kiralık katamaran ile işte Sami’de gezebileceğiniz enfes yerler listesi!

Melissani Mağarası: Tünelli girişi bulunan bu mağaraya tekne ile gidebilirsiniz. Yunanistan’ın en ünlü jeolojik oluşumlarından biri olan Melissani mağarası görülmeye değer. 36 metre uzunluğundaki girişi içeriye yansıyan gün ışığı bacasıyla içeriyi aydınlatıyor. 160 metrelik bir mesafeyi kaplayan bu mağara, enfes manzarası ve deneyimleri ile insanları etkiliyor.

Antisamos Beach: Ağaçlık alanı ve deniziyle turistlerin dikkatini çeken bir diğer bölge. Yüzmeyi sevenlerin ve sıcak havanın tadını soğuk suda çıkarmayı sevenlerin tercih edebileceği bir plaj olarak biliniyor. Mavinin ve yeşilin bir arada olduğu ve sakinliği ile bilenen bir plajdır. Sami kiralık katamaran turunuzda burayı asla görmeden geçmeyin.

Argostoli: Kefalonya Adası’nın konaklamak için sık tercih edilen köylerinden birisi olarak biliniyor. Tarihi 1950’ye kadar uzanır ve 1953’te yaşanan yıkıcı depremle tamamen yok olmuştur. Daha sonra modern tarzda yeniden inşa edilmiş. Günümüzde ise yerel balıkçıların yer aldığı, palmiye ağaçlarıyla çevrili sahil şeridiyle turistlerin dikkatini çeker. Tatil yaparken müze gezmeyi sevenler için ise Arkeoloji Müzesi oldukça dikkat çekici.

Monastery of Panagia Agrilion: Dini yerlere merakı olan ve yaz tatilini gittiği yerin kültürünü öğrenmek için de vakit ayıranlara uygun bir yerdir.

Sami sokakları: Sami’de yer alan IN Gallery hediyelik dükkanına uğrayarak sevdiklerinize gittiğiniz yerden hediyeler alabilirsiniz. Şirin köy sokaklarında fotoğraflar çekebilir ve ada hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

Sami: Sami adanın ana limanı olarak biliniyor. Patras’a düzenli olarak feribot hizmeti verildiği için katamaranla da gezilebilecek bir köydür. Eski antik Sami kenti modern kentin güneyinde tepenin eteklerine uzanıyor. Akropülün kalıntıları hala da görülebilirken körfezinin güzel manzarasıyla huzuru yansıtıyor.

Sami kiralık katamaran
Sami kiralık katamaran

Sami Kiralık Katamaran Tatil Avantajları

Sami kiralık katamaran ile tatil yapmanın en büyük avantajlarından birisi coğrafi konumunun uygunluğu ve iklimidir. Kendi ülkemizden de alışık olduğumuz ılıman ve yağışlı iklimi tekne tatili için uygundur. Akdeniz iklimi ile ön plana çıkan Yunanistan, birbirinden güzel adalarıyla turistleri ağırlıyor. Antik çağdan kalma kültürü, mağaraları, koyları ve adalarıyla yaz tatili sevenlerin dikkatini çekiyor. Dünya lezzetlerini barındıran restoranları, eski zamanlardan kalma mağara ve kiliseleri, adaları ülkenin tercih edilmesindeki temel etkenler arasında yer alıyor. Sami’de Yunanistan’ın Kefalonya adasında yer alan küçük bir köydür. Köy mimarisi, körfez manzarası, yüzülebilen güzel koylarıyla tam anlamıyla tatili yaşatıyor. Tatil yaparken farklı kültürleri tanımak, farklı lezzetler deneyimlemek ve huzurlu vakit geçirmek istiyorsanız, Kefalonya adasını tercih edebilirsiniz. Siz de unutulmayacak bir tatil yaşamak istiyorsanız, Sami kiralık katamaran tatil şeklini benimseyebilirsiniz. Sami kiralık yelkenli modelleri ile bölgeyi daha farklı deneyimleyin.

Kiralık katamaran modelleri geniş tasarımları sayesinde kiralık yelkenli modellerine göre daha fazla yaşam alanı sunar. Kiralık katamaran güverteleri daha geniş ve engelsiz bir tasarıma sahiptir. Havuzluk, flybridge ve ön güverte bölümlerinde güneşlenme minderleri bulunur. Kiralık katamaran modellerinde kabinler her iki gövde içinde yer alır. Bu da daha fazla özel ve geniş yaşam alanı sunar. Kiralık katamaran veya yelkenli tatilinde tabi ki konfor çok önemlidir. Bu nedenle kiralık katamaran seçerseniz kiralık bir yelkenliye göre çok daha fazla konfora sahip olma şansı yakalarsınız. Pandemi sonrası, özellikle aileler tarafından kiralık katamaran her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir. Kiralık katamaran adeta deniz üzerinde bir otel odasını andırır. Sami kiralık katamaran modellerimiz de sizlerin konforu ve güvenliği için eksiksiz hazırlanmıştır. Tek yapmanız gereken bizlere ulaşmak ve talebinize en uygun Sami kiralık katamaran modelini seçmek olacaktır.