7/24 Destek +90 538 211 45 67
bodrum gulet kiralama

Bodrum Gulet Kiralama

Bodrum gulet kiralama taleplerinizi tüm bütçelere uygun gulet modellerimiz ile karşılıyoruz. Standart, lüks ve delüks guletlerimizle Türkiye’nin eşsiz koylarında unutulmaz bir mavi tur deneyimi yaşayacaksınız. Rezervasyon ekibimiz talebinize en uygun gulet modellerini sizlere gönderecektir. Turunuz boyunca ise mürettebatımız profesyonel ve güler yüzlü servis anlayışı ile hizmetinizde olacaktır. Bodrum Türkiye’nin en önemli mavi tur destinasyonlarından biridir. Bodrum, çevresindeki bakir koylar, adalar, enfes plajlar ile alternatif tatil açısından oldukça zengindir. Yunan Adaları’na yakınlığı da mavi tur rotaları açısından oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Bodrum’un ve çevresinin muhteşem doğasını, eşsiz manzaralarını mavi tur ile keşfetmek, bol bol yüzmek, su sporları yapmak, balık tutmak, doyasıya güneşlenmek için uzman ekibimize ulaşmanız yeterli olacaktır.

Mavi turunuz boyunca siz değerli misafirlerimize kaptan ve mürettebatımız eşlik etmektedir. Kaptanlarımız sizi en güzel koylara ulaştırırken, şeflerimiz ise eşsiz Akdeniz mutfağı lezzetlerini hazırlamaktadır. Ayrıca yanaşılan limanlarda yemek yeme, geceleme ve çevreyi gezme olanağı vardır. Talebinize göre ekstra hizmetler de eklenebilmektedir. Bodrum gulet kiralama ile deniz seyahati sırasında teknede su sporları yapmak üzere rüzgar sörfü, su kayağı ve kano bulunmaktadır. Ayrıca yelken donanımı, snorkel ve balıkçılık malzemeleri, hız botu da kullanıma hazırdır. Güvenlik açısından gerekli tüm donanımlara sahip teknelerde, radar, GPS, seyrüsefer cihazları, balık bulucu bulunmaktadır.

Bodrum Gulet Kiralama – Gulet Nedir?

Türkiye’de gulet tekne üretimi başta Bodrum olmak üzere Marmaris ve Fethiye’de yapılmaktadır. Geleneksel gulet tarzı, son yıllarda profesyonel tekne ustalarının modernize etmesiyle muhteşem tekneler ortaya çıkmıştır. Bodrum, gulet tekne yapımının ana merkezi olduğu gibi, Bodrum gulet kiralama açısından da yoğun yat turizminin yaşandığı ilçelerden biridir.

Bodrum’da üretilen klasik gulet tekneler yanı sıra özel üretilmiş guletlerde dikkat çekmektedir. Bodrum guleti olan tekneler tamamen ahşaptan, yığma ağaçtan üretilirken, özel üretim yapılan guletler ise ahşap laminasyon yöntemi ile üretilirler. Bunlar klasik guletlerden kolayca ayırt edilebilirler. Bodrum gulet kiralama sırasında özellikle ahşap olan klasik tekneleri tercih etmenizi öneriyoruz. Böylelikle gulet ruhunu tam olarak hissedebilirsiniz.

bodrum gulet kiralama kargicak koyu
Bodrum gulet kiralama – Kargıcak koyu

Bodrum gulet kiralama sırasında karşınıza çıkacak gulet tiplerinden beklentilerinizi karşılayacak olanı seçmek için özelliklerini bilmenizde fayda olacaktır. Gulet tekneler 14 ile 35 metre arasında uzunluğa sahiptirler. Çeşitleri ise karpuz kıç, ayna kıç ve tirhandildir. Mavi yolculuklar için en çok tercih edilen model karpuz kıç guletlerdir. Oval şeklinde, kıç kısmı yuvarlak ve yaygın olan bu guletler, en kötü fırtınalarda bile stabil kalabilmektedirler. Uzunluğu 40 metreye varan modelleri bulunmaktadır ancak kabinler diğer modellere göre daha dardır.

Ayna Kıç Gulet teknelerin kıç bölümü köşeli ve yüksektir. Karpuz kıç gibi geniş ve ferah teknelerdir. Ultra lüks, ekonomik ve lüks sınıflarda modelleri bulunmaktadır. Tirhandil gulet tekneler ise geleneksel gulet tarzında, diğerlerine göre daha küçük boyutlardadır ve yelken kullanmayı sevenler tarafından daha çok tercih edilmektedirler.

Bodrum gulet kiralama hizmeti için kullanılan tüm gulet teknelerde seyahat sırasında ihtiyaç duyulacak tüm donanımlar bulunmaktadır. Kişi sayısına göre yeterli kabin, tek ve çift kişilik yataklar ve her kabinin kendi wc ve duşu vardır. Ayrıca klima, Tv, DVD oynatıcı, CD çalar, buzdolabı, duman dedektörü bulunmaktadır. Bodrum gulet kiralama ile hem konforlu hem eğlenceli hem de güvenli bir mavi tur geçirmek kaçınılmazdır. Dinlenmiş, enerji depolamış ve oldukça sağlıklı bir şekilde döneceğiniz tatiliniz eminiz ömür boyu unutulmaz kalacaktır.

Bodrum’da Gulet Kiralama Ücretleri

Mavi tur rotasına, tekne türüne ve büyüklüğüne, yapım yılına, donanımına göre Bodrum gulet kiralama fiyatları farklılık göstermektedir. Ücretlere dahil edilen hizmetler, haftalık tekne kirası, çamaşır giderleri, mürettebat hizmetleri ve Türk sularındaki liman giriş ücretleri ile yakıt giderleridir. Dahil olmayan ve ekstra ücret talep edilen hizmetler ise tekneye transfer ücretleri, yeme – içme masrafları, Yunan Adaları liman ödemeleri, yabancı sularda yakıt masrafları, özel su sporları harcamalarıdır. Bodrum gulet kiralama rezervasyonu sırasında bir miktar ödeme alınmakta, yolculuk tarihinde limandan açılmadan önce kalan miktar ödenmektedir.

Gulet tekneler, oldukça geniş ve ferah tasarlanmaktadır. Hem iç yaşam alanları hem de güverteleri hareket özgürlüğü tanırken, geniş kamaraları otel konforunu aratmamaktadır. Bodrum kiralık gulet hizmeti alabileceğiniz turizm ve yatçılık acentemizde ekonomik, lüks ve delüks gulet modelleri bulabilirsiniz. Tabi ki mavi tura katılacak kişi sayısı da kiralama açısından önemlidir. Bu yüzden rezervasyon yaptırırken yolcu sayısını, nereleri görmek istediğinizi yani rotanızı, gulet tekne seyahatinden beklentilerinizi ve özel taleplerinizi bizlere iletmeniz gerekmektedir. Böylelikle doğru tekne seçimi yapabilirsiniz.

Bodrum gulet kiralama turunuzda rotanızı Bodrum – Gökova körfezi arasında oluşturabilirsiniz. Bodrum hemen çıkışında Orak adası ve Akvaryum koyu günün ilk telaşının yorgunluğu atmak için uygun olacaktır. Her iki koy da turkuaz rengi denizi ile adeta cennetten bir köşedir. Vizeniz var ise hemen yakındaki Yunan Adalarına gidebilirsiniz. Kos oldukça yakındır. Gümrük işlemleri tutarları ekstradır. Gökova körfezi Marmaris yarımadası ile Bodrum arasında oldukça geniş bir alandır. 1 haftalık turlar için yeterli rota oluşturmaktadır.