7/24 Destek +90 538 211 45 67
Antalya kiralık tekne

Antalya Kiralık Tekne

Turizm başkentimiz Antalya sahip olduğu her türden turizm faaliyeti içinde Antalya Kiralık Tekne olanakları ile de geniş olanaklar sunmaktadır. Antalya Toros Dağları’na paralel uzayan çok uzun bir sahil kesimine sahiptir.  Bu yüzden sahil kesiminde uğranamaya değer hatta mutlaka uğranılması gereken harika plaj, koy ve antik kalıntılar bulunmaktadır. Antalya kiralık tekne seçenekleri sizleri mavi ve yeşilin eşsiz beraberliğine götürmek için en etkili yoldur. Bir tekne kiralayarak Antalya sahillerinin içine dalmak son derece kolaydır.

Antalya kiralık tekne, Antalya’yı denizden görebilmenin avantajlarını Başta gulet, motorlu tekneler, yatlar, yelkenliler ve motor yatlar gibi tekne çeşitleri ile size bu olanağı istek ve ihtiyacınıza en uygun bir şekilde karşılama kapasitesine sahiptir. Tekne çeşitliliğin yanı sıra size, ailenize veya grubunuza uygun boyut ve tonajda kiralık tekneler sunmakta. Ayrıca en sadesinden en lüksüne kadar çok çeşitli donanımlarda kiralık tekne bulabilmeniz çok kolay. Antalya kiralık tekne seyahatlerinde kullanılan teknelerin ortak özellikleri tümünün çalışma lisansına ve denizcilik belgelerine sahip olması, başta radar ve GPS olmak üzere hem yasalarda gösterilen hem de güvenlik amaçlı tüm seyrüsefer donanımlarına sahip olmalarıdır.

Antalya Kiralık Tekne

Hepsi güvenlik botu, cankurtaran yeleği gibi olmaz ise olmaz donanımları yeterli sayıda bulundururlar. Bu tüm güvenlik donanımları periyodik olarak kontrol edilmektedir. Prensip olarak her kiralık tekne ehliyetli bir kaptan nezaretinde limandan ayrılabilir. Eğer geçerli bir kaptanlık belgeniz var ise Antalya kiralık tekne sistemi ise teknenizin kaptanı olmanıza izin verir.

Kiralık tekne olanaklarından günlük veya daha uzun süreli kiralamalar ve turlar için faydalanabilirsiniz. Günlük turlar çok revaçtadır ve özellikle Antalya yakın sahillerinde tur atmak plaj ve koyları görmek ve denize girebilmek ve dalış olanakları için kiralanmaktadır. Teknelerde yeme içme ve müzik dinleme olanakları için bilgi alabilirsiniz. Yemek konusunda dilerseniz kendi kumanyanızı kendiniz getirebilirsiniz. Anlaşmanız ne ise ona göre hareket edilir. Sahilde turistik tekne demirleme yerleri haricinde yat limanlarından tura katılacaksanız iskele ve palamar ücretini sizden ayrıca talep edebilirler. Büyük guruplarda yeme içme gibi hizmetler içinde bir servis elemanını ücreti karşılığında talep edebilirsiniz.

Antalya kiralık tekne
Antalya kiralık tekne

Kiralık tekne turları mavi tur benzeri genelde 1 haftalık olarak ta düzenlenebilir. Bu turlar katılımcı sayısına göre uygun tonajla ve kamera sayısında teknelerden seçilmektedir. Ahşap yapılı gulet ve motoryatlar uzun süreli kiralamalarda en çok tercih edilen tekne tipleri olarak ön plana çıkmaktadır. Antalya kiralık tekne uzun turlar aile veya gruba özel bir organizasyondur. Hariçten guruplar özel yaşantı kuralları gereği birleştirilemez.  Bu turlarda gece teknede kalınacağı, kahvaltı ve yeme içme işleri genelde teknede halledileceği için donanım olarak mutfak ve ekipmanlarını içermektedir. Aşçı ve yardımcı personel isterseniz genel ücrete dahil olmadıkları için ayrıca ücret ödenir. Yemek malzemesi, kumanya ve içki ihtiyaçları da grubun talepleri doğrultusunda hareket etmeden önce temin edilip tekneye yerleştirilir. Müşteri talebi olur ise sahilde demirlendiğinde sahildeki restoranlardan da faydalanma olanağı vardır. Antalya kiralık tekne turunda yakıt ve su gibi temel ihtiyaçlar kiralama bedeline dahildir.

Antalya tekne turu mavi yolculuklarında ziyaret edilecek yerler tamamen sizin tercihinize göre belirlenir. Organizasyonu yapan firmanın bu konudaki önerileri dikkate alınmalıdır. Ancak örneğin Kıbrıs, Yunan adaları gibi yerlere uğrayacaksanız kimlik, pasaport ve gerekir ise geçerli bir vizenizin hazırda olması gerekir.

Kiralık tekne turlarında en çok kullanılan rotalar Antalya’nın gerçekten uzun sahilleri dahilinde gerçekleşir. Ancak Muğla sahil kesimi hatta Ege sahillerine kadar uzanan gerçek Mavi Turlar da isterseniz organize edilmektedir. En çok uğranılan plaj ve koyların içinde Belek, Kemer Plajı ve onun düzenli yat limanı, Olimpos Dağı (Tahtalı dağı olarak ta bilinir), Phaslis antik limanı ve antik kenti,  Çıralı plajı, Finike çevresinde Çayağzı (Antik Likya medeniyetinin önemli kalıntıları buralardadır) Kale, Kaş Kalkan, Kaputaş deniz mağaraları bulunmaktadır. Ayrıca Antalya’nın Alanya yönü tarafında bir rota çizebilirsiniz. Bu rota üzerinde Side, Manavgat, Alanya gibi yerler uzun süreli turların işlek uğrama yerleri olarak bilinir.

Antalya kiralık tekne turu için sadece siz ne istiyorsunuz ona karar vermeniz önemlidir. Gerekli tüm detaylar organizasyon firmaları tarafından alternatifli olarak sizlere sunulacaktır. Antalya motoryat kiralama seçenekleri ile Antalya’nın güzelliklerini lüks şekilde keşfedin.