Fethiye Kiralık Tekne Modelleri ve Fiyatları

Kiralık Katamaran

March 15, 2019
Posted by: admin

Kiralık Katamaran

Otelcilik sektörünün yanı sıra kiralık katamaran, tekne ve mavi tur kültürünün hızla arttığı ülkemizde son yıllarda tekne ile tatil talepleri oldukça fazlalaştı. Avrupa’da yıllar öncesine dayanan bu kültür ne yazık ki ülkemizde yerli turistler tarafından yeni benimsenmekte. Bunun nedeni insanlarımızın tatil denilince aklına ilk olarak otel gelmesi ve dünyanın en güzel denizlerine sahip olmamıza rağmen deniz kültürüne yeterli ilgiyi göstermemesi. Bir diğer neden ise ekonomi. Tekne fiyatları Euro üzerinden belirlendiği için yerli turist açısından tekne tatili oldukça masraflı olabilmekte. Tabi ki yine de ekonomik güçleri kadar kendilerine en uygun tekne seçenekleri ile mavi tur tatili yapan yerli turist sayısı ciddi bir düzeyde. Özellikle deniz üzerinde otel veya ev konforu arayanların en çok tercih ettiği tekne modeli katamaran. Özellikle çocuklu aileler ve kadınlar tarafından kiralık katamaran seçeneği oldukça yüksek. Tasarımları gereği katamaranları deniz üzerinde yüzen evlere veya otel odalarına benzetebiliriz. Geniş mutfak bölümü ve yaşam alanları ile katamaranlar özellikle kadın misafirlerimizce en çok tercih edilen model.

Kiralık katamaran fiyatları ve modellerini cazip kılan en önemli özelliklerinden bir tanesi geniş ve kişiye özel yaşam alanlarına sahip olmasıdır. Bu nedenle kalabalık ve çocuklu ailelerin genelde seçimi olan kataramanlar, yolcularına tek gövdeli teknelere göre daha konforlu bir tatil sunuyor. Kiralık katamaran teknelerin özelliklerinden biri de kabinlerin birbirinden ayrı olarak yerleştirilmesidir. Bu tasarım özelliği daha çok şahsi yaşam alanları sağlamaktadır. Katamaranlar ayrıca hızlı yapıları ile de tercih sebebidir. İki gövdenin birleşimi ile oluşan alt boşluk sayesinde rüzgara karşı dirençleri yoktur. Rüzgara karşı direnç oluşturmak yerine rüzgar alt boşluktan geçerek tekneye hız sağlamaktadır. Tabiki bu hız ulaşımda süreleri kısaltarak daha fazla yerlere veya koylara ulaşma imkanını sağlamaktadır.

Kiralık katamaran ile ilk kez denize açılacak tatilcilerin yüzlerindeki şaşkınlığı gizleyemediği anları görmek mümkün. Teknenin içine ilk kez girdikleri zaman genişliği oldukça şaşırtmaktadır. Ek olarak, su sporları, dalış gibi aktivitileri teknede ve koylarda gerçekleştirebileceğiniz bir tatil tecrübesi yaşayabilirsiniz.

Tekne ve deniz üzerinde olmazsa olmaz unsurlardan bir tanesi de güvenliktir. Katamaranlar tek gövdeli teknelere göre deniz üzerinde daha dengelidir. Özellikle çocuklu aileler için geniş güverteleri sayesinde daha güvenli alanlara sahiptir. Tekne üzerinde yürümek, güneşlenmek gibi aktiviteler daha güvenlidir. Çift motorlu tasarımları sayesinde yanaşma kabiliyetleri daha yüksektir.

Kiralık Katamaran – Katamaran Kiralamanın Avantajları

Tek gövdeli bir teknenin bir buçuk veya iki katı kadar hızlara ulaşabilen katamaranlar sürat amaçlı yapılmış ise anormal hızlara ulaşabilirler. Emniyet açısından da üstünlüklere sahip. Günümüzde birçok markanın üstün teknoloji ile tasarlanmış ürünleri batmama özelliği taşıyor. Eski katamaranların aksine günümüz modern katamaranların alabora olma olasılıkları artık hemen hemen yok gibi. Katamaranlarda monohuller gibi salma sistemi olmadığı için sığ sulara yanaşabilmek mümkündür. Ayrıca ağır salmaları olmadığı için daha hafif oldukları için suya karşı dirençleri az ve seyir yetenekleri yüksektir. Yelken açtığınız sırada monohuller kırk beş derece yana yatarlar. Yelken sırasında içeride bulunan eşyalar sağlam bir şekilde yerleştirilmemiş ise aşağı düşebilirler. Tekne içerisinde alışkın olmayan çocuklar korku ve mide bulantısı yaşayabilirler.  Kiralık katamaranlar çift gövdeleri sayesinde geniş en ölçülerine sahip oldukları için yelken seyri sırasında herhangi bir yana yatma durumu yaşanmaz. Bu da çocuklu aileler için daha güvenli bir seyir imkanı sağlar.

Monohullerde motor tekne içinde bulunduğu için seyir sırasında gürültüleri rahatsızlık verebilir. Katamaranlarda ise motorlar kabinlere uzak şekilde kıç kısma yerleştirilmiştir. İki adet motorları sayesinde manevra kabiliyetleri oldukça yüksektir. Dümen bile kullanmadan motorlar hareketi ile yanaşma yapılabilir. Az tecrübeye sahip kiralık katamaran tatili yapan misafirlerimiz katamaranların büyük ölçülerinden dolayı kullanımının zor olduğunu düşünebilirler. Halbuki durum tam tersidir.

Katamaranlarda kabinler ve tuvaletler birbirinden ayrı ve birbirlerine uzaktır. Bu da daha çok mahremiyet sağlar. Yaşam alanlarının ne kadar geniş olabildiğinden bahsetmeye gerek bile yok. Sayfamızdan katamaranların resimlerini inceleyip geniş tasarımlarını görebilirsiniz. Tek gövdeli teknelerde kokpitten veya havuzluktan salona aşağı doğru bir merdivenle inilir. Ne kadar modern ve detaylı döşenirse döşensin, tekne salonu bir yeraltı odasıdır. Lumboz, ya da hatch’ler yüksekte kalır, etrafı kontrol edebilmek pek mümkün olmaz. Oysa katamaranlarda salon genellikle kokpit ile aynı seviyede, yaz kış ferah bir atmosfere sahip, ve panoramik bir manzaraya sahiptir. Katamaran kullanma deneyimi doruklarda bir yelken keyfi yanı sıra sürat, emniyet ve konfor manasına gelmektedir.

Kiralık Katamaran – Katamaranların Dezavantajları

Kiralama fiyatları yüksektir. Geniş ölçüleri nedeniyle marina bağlama ücretleri fazladır. Bir monohull bağlama fiyatının yaklaşık bir buçuk iki katı kadar. Motor seyri sırasında dalgayı baştan aldığınızda, dalga aralıklarına da bağlı olarak fazla baş kıç yaparak daha fazla sarsılırlar. Deplasmanları tek gövdeli teknelere göre çok daha az olduğundan, ağır yüklerden daha fazla etkilenerek performans düşüşleri yaşarlar. Kısacası deniz üzerinde ev konforu arayan özellikle çocuklu aileler için kiralık katamaran tercihi daha uygun olacaktır. Yukarıda bahsettiğimiz gibi deniz araçları kullanımı hiçbir şekilde ihmale gelmeyecek kadar güvenlik ve tecrübe isteyen bir konudur. Deniz hareketli yüzeyinden dolayı sürpriz tehlikelere açıktır. Bütçeniz yettiği kadar sizlere uygun bir kiralık katamaran aileniz ve çocuklarınız için daha güvenli bir yaşam alanı sağlayacaktır. Tatilleri boyunca daha ferah bir tekne atmosferi isteyen yelkenciler için uygundur.

 

 

Fethiye Kiralık Tekne Modelleri ve Fiyatları

Leave a Reply

available 8gulet
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan 2
19
€8 750
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan ...
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan
29
€24 500
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan
Marmaris Kiralık Gulet Derya Deniz
20
€6 230
Marmaris Kiralık Gulet Derya Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Diva Deniz
20
€6 965
Marmaris Kiralık Gulet Diva Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Sude Deniz
19
€4 550
Marmaris Kiralık Gulet Sude Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Azra Deniz
15
€4 060
Marmaris Kiralık Gulet Azra Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Laila Deniz
16
€3 430
Marmaris Kiralık Gulet Laila Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Dora Deniz
15
€2 275
Marmaris Kiralık Gulet Dora Deniz
Summary
Kiralık Katamaran
Article Name
Kiralık Katamaran
Description
Otelcilik sektörünün yanı sıra tekne ve mavi tur kültürünün hızla arttığı ülkemizde son yıllarda tekne ile tatil talepleri oldukça fazlalaştı.
Author
Publisher Name
Book 2 Sailing
Publisher Logo