7/24 Destek +90 538 211 45 67
Ormos Panagias kiralık katamaran

Ormos Panagias Kiralık Katamaran

İki yarımada arasında kalan Sitonya şehrinin merkezi Nikiti’dir. Diğer bölgelerde olduğu gibi doğal güzellikleriyle oldukça dikkat çeken bir bölgedir. Ormos Panagias, Halkidiki Sitonias’ın kuzeydoğusunda yer alır. Özellikle yabancı turistlerin ilgi duyduğu Sitonya’yı Ormos Panagias kiralık katamaran hizmeti sayesinde keşfedebilirsiniz. Ufak bir köy olan Ormos Panagias’ın diğer bir adı Meryemana Koyudur. Bölge, doğanın ender görüntülerini bünyesinde barındırmasıyla oldukça dikkat çekmiştir. Turistlerin en yoğun olduğu yaz aylarında düzenlenen geziler, adayı tanımak isteyenler için eşsiz bir fırsattır. Düzenlenen gezilerde Sitonias yarımadasının yanı sıra Doğu Ortodoks manastırının bulunduğu Aynoroz bölgesine turlar da vardır. Ormos Panagias kiralık katamaran gezileri bölgeyi keşfetmenin en iyi yollarından biridir.

Aynoroz Yarımadası için oldukça ilginç bir duyum bulunur. Adaya kadınların girmesi yasaktır. Bölgenin temsili yeri olan Ortodoks Kilisesi, denizin hemen kıyısına inşa edilmiştir. Kutsal Athos dağı olarak bilinen yerde keşişlerin yaşadığı bir kilise yer almaktadır. Buraya ziyaretçi sayısı 100 erkeği geçmeyecek şekilde turlar düzenlenir. Kadınların alınmaması geleneği ise eskiye dayanır. İnanışa göre tanrının aşık olduğu ve insanların kurulu olan düzene karşı çıktıklarına inanılır. Bu nedenle kadın hatta dişi hayvan bile bölgeye giremez. Sitonya bölgesinde ise gizli koyların bulunduğu bir yarımadadır. Yerel halkın yazlık evlerinin bulunduğu ve katamaran hizmetinin oldukça fazla olduğu görülmektedir. Ormos Panagias kiralık katamaran hizmeti sayesinde Vourvourou balıkçı köyünün karşısındaki adacıkları da ziyaret edebilirsiniz.

Ormos Panagias Konaklama Bölgeleri

Turkuaz tonlarının hakim olduğu Trani kumsalının ilerisinde yer alan Barbagiannis House, konaklama açısından oldukça güvenilirdir. Kumsala 100 metre uzaklıkta olması gece yürüyüşleri için sizlere çeşitli fırsatlar sunar. Otel içerisinde ücretsiz otopark, yüzme havuzu, teras gibi pek çok hizmeti bünyesinde barındırır. Otel Selanik Uluslararası Havaalanına olan yakın mesafesi nedeniyle tursitlerin gözde mekanları arasında yer almaktadır. Konaklama bölgelerinde özellikle geleneksel pek çok yiyeceği tadabilirsiniz. Barbagiannis House deniz ürünleri ile adını duyurmuş bir mutfağa sahiptir. Halkididi Ormos Panagias bölgesinde sahilin hemen karşısında yer alan Antigoni Beach Resort bir diğer konaklama bölgesidir. Spa hizmetinin yanı sıra açık büfe öğünleri müşterilerin beğenisini toplayan faktörlerdendir. Bulunduğu konum Agios Nikolaos köyüne üç kilometre uzaklıktadır. Bar ve eğlence mekanlarının bulunduğu Agios Nikolaos köyünde otel, havaalanına 85 kilometre uzaklıkta bulunur.

Ormos Panagias kiralık katamaran
Ormos Panagias kiralık katamaran

Ormos Panagias Kiralık Katamaran – Gezilecek Yerler

Ormos Panagias kiralık katamaran hizmetine bölgede bulunan Chalkidiki Yachts marinalarında ulaşabilirsiniz. Yarımada ve çevresindeki diğer adacıkları görmek isteyenler için çeşitli fırsatlar sunulmaktadır. Hizmet verirken müşteri memnuniyetini ön planda tutan marina, 24 saat açık olmasıyla dikkat çeker. Kişiye özel verilen katamaran hizmeti özel mürettabatı ile en uygun fiyat aralığına sahiptir. Sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin yanı sıra Yunanistan adasının bilinmeyenlerini keşfetmek isteyenlere de eşsiz anlar yaşatılmaktadır. Bölgenin Akdeniz’e has havasını, doğasını ile sizleri selamlayan ormanlarını katamaran eşliğinde görebilirsiniz.

Ayrıca dalış ve yüzme alanlarının bulunduğu bölge, sessiz ortamıyla dikkat çekmektedir. İç kesimlere doğru artan çam ormanlarında yürümek için çeşitli patika yolları oluşturulmuştur. Sitonias yarımadasını ziyarete gelenlerin uğraması gereken bir diğer yer Trani plajıdır. Uzun ve egzotik görüntüsü sayesinde yerli halk tarafından Yunanistan’ın Copacabanası olarak adlandırılır. Sitonya bölgesine ek olarak Kesendire ve Aynırız yarımadalarını da görme imkânı elde edebilirsiniz. Ormos Panagias bölgesine yakın olan Vourvourou balıkçı köyü, eğlence mekanlarının olduğu yerler arasında bulunur. Saklı mağara ve koyların yanı sıra altın-beyaz kumları ile uçsuz buçaksız sahilleri, Ormos Panagias kiralık katamaran hizmetinden yararlanarak görebilirsiniz. İstediğiniz güzergahlardan geçerek kendi rotanızı oluşturabilirsiniz. Kandiye kiralık katamaran ile başka bir yelken deneyimi yaşayın.