7/24 Destek +90 538 211 45 67
alimos kiralık yelkenli

Alimos Kiralık Yelkenli

Yunanistan’ın başkenti Atina şehrinin Güney batısında yer alan kent sahil yerleşim alanlarındandır. Kıyıya yakın kafe ve restoranları sevdiklerinizle keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak. Bunun yanı sıra Alimos kiralık yelkenli hizmeti ile deniz üzerinde seyahat edebilirsiniz. Farklı tecrübeler edinmek isteyen turistler kalabalık gruplar halinde tekne kiralama işlemleri yaparak tatillerini daha eğlenceli hale getiriyor.

Günümüzde şehrin gürültüsünden kaçmak isteyenler için sakin bir ortam sunan Alimos denize yakın olmasıyla tercihlerin başında yer alır. Genç yaşlı her kültürden insanı barındıran şehir kilise ve mezarlık alanlarıyla dikkat çekmektedir. Ticaret anlamında da gelişmişliğini arttıran Alimos şehrinde, konut sayısı da her geçen gün artıyor. Şehrin başkente yakın olması nedeniyle ziyaretçiler ulaşım sıkıntısı çekmemektedir. Arkadaşlarınızla eğlenceli bir yolculuktan sonra Yunanistan’ın meşhur Atina şehrini ziyaret edebilirsiniz. Şehir günümüz dünyasında en eski medeniyetler ev sahipliği yapmıştır. Bunun yanı sıra coğrafi yapısı dünyada en büyük yedi kenti olmasını sağlamıştır. Hem gezip hem eğleneceğiniz bir tatil istiyorsanız Yunanistan size en uygun bölgelerdendir.

Alimos kiralık yelkenli
Alimos kiralık yelkenli

Alimos Kiralık Yelkenli – Alimos Marinaları

Alimos kiralık yelkenli hizmeti kentin marinalarında verilir. Yunanistan’ın en büyük marinalarından biride Alimos kentinde yer alır. İsmi “Alimos Marina” olan bölge 1080 bağlama kapasitesine sahiptir. Sayısız kiralık veya özel yelkenli tekneye ev sahibi yapmaktadır. Bunun yanı sıra 600 yelkenli deniz aracı için çekek alanı vardır. Kiralık teknelerin yanı sıra tur hizmeti de verilir. Ege denizinin harika manzarasını ve keşfedilmeyen yerlerini bu hizmet aracılıyla deneyimleyebilirsiniz. Marinanın çevresinde sıkı bir ulaşım ağı bulunur. Çevresinde kıyıyla bitişik olan Nālu plaj ve restoran hizmeti vermektedir. Burada bölgeye özel geleneksel yemekler deneyebilir, şezlong ve şemsiye hizmetinden yararlanabilirsiniz. Gyros (Yunan döneri) bahsedilen yemeklerden biridir. Domuz ve tavuk etinin ince ince dilimlenmesinin ardından hafif kızarmış ekmeğin arasına konur. Et olarak dana ve kuzu da kullanılır. İsteğe bağlı sos ve ara malzemelerle Gyros tatlandırılır. Alimos kiralık yelkenli bazı turistler için pahalı olabilir. Alimos şehrinin kıyı kesiminde yer alan Sailing Clup tur hizmeti ve marina görevi görür. 30’dan fazla yelkenli teknesi ile sizlere özel anlar yaşatmayı amaçlar. Yerel tavernaların yanı sıra Yunanistan’ın merak edilen yerlerini verilen hizmetler sayesinde görebilirsiniz.

Konaklama Olanakları ve Sahiller

Yelkenli teknelerin bağlı olduğu marinalara en yakın otel Marina Alimos Hotel’dir. Yerli ve yabancı turistlerin gözde mekânları arasında yer alır. Hizmet ve konaklama sürecinde müşterisinden tam not alan otel yemekleriyle de memnun eder. Ferah balkonunun denize baklan manzarası oldukça hoş bir ortam oluşturur. Keyifli vakit geçirmenin yanı sıra en uygun fiyata tatilinizi Alimos kentinde yapabilirsiniz. Alimos kiralık yelkenli aracılıyla kaptansız seyahat edebilirsiniz. Bunun için belli şartlar gereklidir. Deniz araçlarını kullanabildiğinize dair resmi bir belge yeterli olacaktır. Eğer ehliyet izniniz yoksa mürettebat sizlere yardım edecektir. Gitmek istediğiniz rotayı belirleyerek gerisiniz uzman kadroya bırakabilirsiniz.

Beyaz yapısı ve üzerinde bulunan mavi kubbe sembolü Alimos Panagia Mirtidiotissa Kilisesine özgü özelliklerdir. Önünde bulunan savaş anıtı, kilisenin ihtişamını arttırıyor. Meryem Ana simgesi ve mersin ağaçları ile çevrili olan yapı, 5-6 sene önce yapılmış. Gelen ziyaretçilerin dikkatini çeken bir diğer alan ise; Phaleron Savaş Mezarlığı’dır. İkinci Dünya Savaşı’nda hayatını kaybeden askerler için özel olarak inşa edilmiştir. Atina Anıtı’nın yer aldığı mezarlık hafta sonları da ziyaretçisine açıktır. Alimos şehrinin Kalamaki kumsalı turistlerin sıkça tercih ettiği mekânlar arasında yer alır. Temiz ortamının yanı sıra Ege Denizi yüzmek için en elverişli alanlardan. Sahilin yakınlarında bulunan bar ve restoranlar Alimos şehrinin hizmetlerindendir. Alimos kiralık katamaran modellerimiz ile Alimos’u daha geniş yaşam alanına sahip bir tekneyle keşfedin.

Alimos kiralık yelkenli modelleri 2 ve 6 kabin arasında değişmektedir. Kaptanlı kiralık bir yelkenli düşünürseniz kabinlerden birini kaptanın kullanımına ayırmak mantıklı olacaktır. Ya da başta mürettebat kabini bulunan bir yelkenli tekne seçmek de uygundur. Bütçeniz ve talebinize en uygun Alimos kiralık yelkenli modeli seçmek için tek yapmanız gereken uzman ve yardımcı ekibimize ulaşmak.