7/24 Destek +90 538 211 45 67
Atina kiralık yat

Atina Kiralık Yat

Atina kiralık yat modellerimiz ile başkent Atina’nın eşsiz güzellikteki yat destinasyonlarını keşfedin. Uzman ekibimiz dünyanın her charter destinasyonunda olduğu gibi sizlere Atina’da da mutlu bir deniz tatili sunuyor. Bütçeniz ve talebinize en uygun yat modellerini sizlere sunuyoruz. Kiralama karar verdiğiniz tekne için adınıza hazırlanmış tüm sözleşme ve dokümanları eksiksiz ulaştırıyoruz. Turunuz boyunca ise teknik ekibimiz ile 7/24 tüm sorunlarınız için hazır bulunuyoruz.

Yaz aylarında deniz ulaşımını kullananların ve Atina kiralık yat hizmetinden faydalananların sayısı artıyor. Deniz havasının tadını çıkarmak ve tatilinin çoğunu sahilde geçirmek isteyenler, planladıkları tatili gerçekleştirmek için özel yat seçenekleri arıyorlar. Özellikle motor yat denilince çok farklı seçenekler olabiliyor ve amaca en uygun yatı seçmek zor olabiliyor. Yatı kiralayacak kişi sayısı, büyük ya da küçük yat kiralamak birçok dezavantaj veya avantaj yaratacaktır.

Kiralık yatın boyutu belirlendikten sonra, yatın motorsuz mu yoksa motorlu yat mı olacağına karar verilmelidir. Her iki yat tipinin de avantaj ve dezavantajları mevcuttur. Motor yatlar, içerdikleri güçlü motorlar sayesinde daha fazla hız sunar. Yatlar genel olarak motorlu yat, yelkenli yat ve guletler olarak üçe ayrılmaktadır. Bu yatların özellikleri şunlardır:

Motorlu yatlar: Motorlu yatlar diğer yat türlerine göre daha konforlu ve rahattır. Klasik bir motorlu yat geniş bir oturma alanı sunmaktadır. Motor yatların kabinleri ise neredeyse bir süit otel odasından farksızdır.

Yelkenli yatlar: Mavi turlarda oldukça tercih edilen türlerinin başında yer almaktadırlar. Uygun hava koşulları ve uygun rüzgâr hızı ile motorlar kapatılarak yolculuğa devam edilebilir.

Guletler: Guletler ahşap el yapımı yatlardır. Bu yatlar genellikle sipariş üzerine üretilirler. Anlaşılan firmaya bağlı olarak Atina kiralık yat hizmetinde gulet kiralamada standart guletler ve lüks guletler seçenek olarak sunulmaktadır.

Atina kiralık yat
Atina kiralık yat

Atina kiralık yat Avantajları

Atina kiralık yat eşsiz Atina koy ve sahillerinde dolaşmak için en uygun yöntemlerden biridir. Yazın o iç ısıtan güneşi, serin denizi ve huzurlu dalga sesleriyle dilediğiniz koyda dinlenebilir ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Atina turu için yat kiralamanın faydaları şunlardır:

  • Özel motor yat kiralamak, hızına değer veren veya gezilerinin çoğunu denizde geçirmek yerine bir an önce koylara veya adaya gitmek isteyenler tarafından tercih edilmektedir. Motor yatlar ‘Yüksek Hız’ sayesinde çok daha hızlı hareket edebilirler.
  • Hızlar rüzgâr gibi değişken bir faktöre bağlı olmadığı için motorlar üzerlerindedir ve sabit hızlarını korurlar.
  • Bu yatlarda genellikle mürettebat seçeneği vardır ancak kiralayanın yat lisansı varsa mürettebatsız kiralama seçeneği tercih edilebilir.

Yani lisansınız olsa da olmasa da Atina kiralık yat hizmetlerinden faydalanabilir ve tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Motorlu yatlar diğer yatlara göre daha avantajlıdır. Yat kiralamak, tatillerini eşsiz birer anıya dönüştürmek için harika alternatiflerdir. Tekne kullanmak basit sayılabilir. Ancak, yatı kullanmak için lisanslı bir kaptan bulunmadıkça motor yatlar kiralanamaz. Bu yat kiralama şirketlerinin hem prensibi hem de müşterilerini olası kazalardan korumak için aldıkları önlemlerdir. Tüm yıl boyunca karayolu üzerinde araç kullananlar için değişen deniz koşullarına kısa sürede uyum sağlamak mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka uzman kişiler eşliğinde yat kiralanmalıdır.

Yat Kiralama Seçenekleri

Atina kiralık yat hizmetlerinden faydalanamadan önce bazı kriterlerinizi gözden geçirmeniz gerekir. Ne kadar süre kiralamak istediğinizi, beklentilerinizi, yol haritanızı, aradığınız konforu ve özellikleri belirlemeniz hem çalışanların size yardımcı olmasını kolaylaştırır hem de istediğiniz özelliklerin karşılanmasında yardımcı olur. Kısa kiralama sürelerine göre Atina kiralık yat, uzun kiralama sürelerinde çok daha uygun fiyatlı bir seçenektir. Aynı zamanda yat kiralanan şirketin profesyonel olup olmadığı iyi araştırılması gereken bir konudur. Aynı şekilde şirketin personellerinin de gerekli özellikleri karşılaması çok önemlidir. Bu nedenle kriterler belirlendikten sonra mutlaka yat kiralanacak firma araştırılmalı ve diğer alternatifler de göz önünde bulundurulmalıdır. Böylece vakit ve nakit kaybetmeden tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Atina kiralık yat fiyatları, yat kiralanacak şirkete ve yatın modeline göre değişebilmektedir. Ultra lüks yatlar çok daha pahalıya kiralanırken lüks yatlar daha uygun fiyat yelpazesine sahiptir. Eğer lisansınız varsa ve kaptana ihtiyaç duymuyorsanız fiyatlar buna göre belirlenir. Mürettebat da istenmiyorsa fiyatlar daha uyguna gelir. Yat kiralama hizmeti sunan pek çok firma mevcuttur ve bu firmalar konusunda her zaman ucuza kaçmak mantıklı bir seçenek olmayacağından derinlemesine araştırmalar sonucu seçim yapılmalıdır. Çoğu yat firması müşterilerini ve müşteri güvenliğini ön planda tutar. Bu nedenle size güven vermeyen veya istediğiniz özellikleri belirtmenize rağmen kriterlerinizi düşürecek seçenekler sunan firmalardan uzak durulmalıdır. Atina ve çevresindeki diğer mavi tur rotalarında farklı tekne modelleri ile tur yapmak için Atina kiralık katamaran yazımıza bakabilirsiniz.