7/24 Destek +90 538 211 45 67
pire kiralık yelkenli

Pire Kiralık Yelkenli

Yunanistan’ın Attica bölgesinde bulunan liman şehirlerinden biri olan Pire kiralık yelkenli kiralamak için en uygun bölgedir. Başkente yakın olmasının yanı sıra liman şehrin içinde yer alan şehir, Pire Kiralık Yelkenli Tekne hizmetii ile ziyaretçilerine birçok bölgeyi kolaylıkla gezebilme imkânı sunuyor. En uygun Pire kiralık yelkenli tekne hizmetine bölgede bulunan marinalardan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Pire, pek çok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor.

Kullanışlı olan yelkenli teknelerin birçok türü vardır. En uygun fiyata bulacağınız deniz aracınız ile Salamina Adasını görebilirsiniz. Ek olarak şehrin dışarıdan görünümüne de şahit olabilirsiniz. Farklı atmosferi ile şehir neredeyse her milletten insana kucak açmıştır. Tur hizmetinin yanı sıra kişinin ehliyeti varsa yelkenli tekneyi kullanabilir. Pire ve Atina’yı birbiri ile birleştiren “Uzun Duvarlar” M.Ö. beşinci yüzyılda yapılmıştır. Günümüzde de eskiden de ana liman olan Pire ticaret faaliyetlerinin olduğu bölgedir. Başkent ile bir bütün haline gelen şehir canlı ve hareketli yapısıyla yılda 20 milyon yolcuya hizmet verir. Bunların yanı sıra spor müsabakalarının yapıldığı dünyaca ünlü liman kentlerindendir.

Pire kiralık yelkenli
Pire kiralık yelkenli

Pire Kiralık Yelkenli – Pire’de Gezilecek Yerler

Yaz ayları için vazgeçilmez olan Pire turistlerin konaklama açısından sıkıntı çekmediği bir bölgedir. Ayrıca gezilecek pek çok yerinin olması de şehri ilgi odağı haline getirmiş durumda. Tarihi yapısının yanı sıra her gün kalkan feribotlara binerek yunan adalarını ve İtalya kıyılarını ziyaret edebilirsiniz. Bazı turistler Pire kiralık yelkenli tekne ile bahsedilen yerleri de ziyaret ediyor. Şehrin en büyük limanı olan Megalo’da su dalışları yapılıyor. Su dalışlarında, denizin eşsiz görüntüsünün yanı sıra farklı bitki türü ve deniz canlılarını görmek fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak isterseniz verilen eğitimlere katılarak unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Aynı zamanda Pire’nin şehre olan yakınlığı da limanın turistler tarafından tercih edilmesindeki nedenlerden.

Pire şehrinde bulunan Hellenic Denizcilik müzesi denizcilik tarihini ve geleneklerini yansıtmaktadır. 2.500 fazla denizcilik eserleri de bu müzede sergileniyor. Ziyaret edebileceğiniz diğer müzeler ise; Georgios Averof Gemi Müzesi, Panos Aravantinos Dekor Müzesidir. Ayrıca Yunanistan’ın en büyük kütüphanesi de bu şehirde bulunuyor. Şehirde üç büyük kilise yer alıyor. Holy Triniti (Agia Triada Katedrali), Saint Spydridon, Saint Nicholas kilisesi şehir sakinlerinin yanı sıra turistlerin gözde mekânları arasında yer almakta. Pire’de Evangelist Hristiyanları ve Roma Katoliklerine ait kiliseler de bulunmakta. Kent içerisinde dolaşan sarı trolybüsler şehrin ikonu haline gelmiş durumda. Şehir içinde yapmak istediğiniz turlarda da trolybüsleri kullanabilirsiniz. Pire kiralık yelkenli.

Pire Geleneksel Yemekleri

Pire kiralık yelkenli tekne hizmeti günümüzde; Flisvos, Paşalimanı, Athens marinalarında veriliyor. Bahsedilen marinalar deniz araçların güvenliğini sağlar. Ayrıca Yunanistan’a gelip deniz yolculuğu yapmak isteyen turistler için geziler de düzenleniyor. Anlaştığınız firmanın tur rotasına göre görülmeyen yerleri görebilirsiniz. Bu yolculukta eşsiz manzaralara şahit olacaksınız.

Tur hizmetinde Pire’ye özgü pek çok geleneksel yemeği tadabilirsiniz. Ülkemizde Ege bölgesinin yemeklerine benzerlik gösteren lezzetler sebze ağırlıklıdır. Meze, sos, salata, peynir ve ot çeşitleri ile ünlü olan Pire deniz ürünlerinden zengin bir mutfağa sahiptir. Ahtapot, karides ve balığın yoğun olarak kullanıldığı zengin mutfak şehrin liman kenti olmasından etkilenmiştir. Pire’de Yunan mutfağından farklı olarak aperatif ürünler oldukça meşhurdur. Ayrıca dünyaca ünlü restoranlar şehirde hizmet vermektedir. Pek çok ödülü olan Varoulko hizmeti ve yemekleri ile turistlerin gözde mekânları arasında yer alır. Ek olarak Yunan salatası ve kızarmış balığıyla ünlü Margaro şehirde adını duyuran mekânlardandır. Pire kiralık katamaran ile daha fazla yaşam alanına sahip olun. Kiralık yelkenli turunuz boyunca teknik ekibimiz 7/24 hizmetinizde olacak. Pire kiralık yelkenli turu için gerekli olan her türlü desteği vereceklerdir.