7/24 Destek +90 538 211 45 67
türkiye kiralık katamaran

Türkiye Kiralık Katamaran

Türkiye kiralık katamaran talepleriniz için tekne kiralama sektöründe tecrübeli ve profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. Talebinize en uygun modelleri sunarken, turunuz boyunca acenteniz olarak 7/24 hizmetinizdeyiz. Book2sailing firması olarak hem kendi filomuza sahibiz hem de diğer firma teknelerinin resmi aracı acentesiyiz. Rezervasyon ekibimiz ve filomuzun bulunduğu bölgedeki çalışanlarımız sektörde uzun yıllar tecrübeye sahip kişilerdir. Kiralık katamaran talepleriniz için uzman ekibimize ulaşabilir, Türkiye’nin cennet turizm bölgelerinde unutulmaz tatil anılarına sahip olabilirsiniz.

Katamaranları tasarımlarından dolayı deniz üzerinde yüzen bir otel odasına benzetebiliriz. Denizde otel konforu ve sakinlik arayan aile veya arkadaş grupları için en ideal tekne tiplerinden biridir. Sakinliği ve konforu sağlamak için sakin ve adeta göl gibi denizlere ihtiyaç vardır. Türkiye’nin Ege koyları da bu özelliklere sahip sayısız koyla bezenmiştir. Türkiye, kiralık katamaran veya tekne kiralama sektöründe en popüler ülkelerden bir tanesidir. Her türlü hava şartlarına karşı korunaklı koyları, hemen hemen her koyda bulunan profesyonel yeme içme ve bağlama hizmeti veren restoran ve marinaları, teknik servisleriyle en ideal mavi tur merkezlerinden biridir. Sizleri bu güzelliklere ulaştırmak ve tatilinizin en güzel şekilde geçmesi için Türkiye kiralık katamaran taleplerinizi en profesyonel şekilde karşılıyoruz.

Türkiye Kiralık Katamaran – Neden Türkiye’de Katamaran Kiralamalı?

Asya ve Avrupa kıtaları arasında köprü vaziyetindeki Türkiye, bu coğrafi özelliği sayesinde Doğu ve Batı medeniyetini en güzel şekilde harmanlayarak kendine özgü kültürünü ve güzelliklerini oluşturmuştur. Doğal güzellikleri de buna eklenince Türkiye turizm açısından en cazip ülkelerden biri olmaktadır. Mavi tur turizmi açısından Türkiye, Akdeniz ve Ege kıyıları ile oldukça önemli bir konuma sahiptir.

Türkiye kiralık katamaran sektörü Kaş ile Bodrum arasında gelişmiştir. Bu iki bölge arasında dağların denize dik olarak uzanması nedeniyle sayısız koy ve yarımada bulunmaktadır. Her bir koy yemyeşil çam ormanlarıyla çevrili iken oldukça sakin ve denizlere sahiptir. Ayrıca koylar yukarıda bahsettiğimiz gibi doğa ve hava şartlarına karşı oldukça korunaklı vaziyettedir. Bu nedenle bir çok marina bu koy ve yarımadalara inşa edilmiştir. Oldukça lüks olan ve profesyonel hizmet veren bu marinalardan bazıları dünyanın en iyi marinalarından sayılmaktadır. Örneğin Göcek’de bulunan D Marin bunlardan bir tanesidir. Marinalar bağlama, kışlama, teknik servis, yeme içme, konaklama ve eğlence gibi mavi tur misafirlerinin her türlü ihtiyaçlarına en modern şekilde cevap verebilmektedir.

Türkiye’de tekne kiralama sezonu olduça uzundur. Güneşli ve sıcak iklimi nedeniyle sezon 9-10 ay kadar sürebilmektedir. Son yıllarda küresel ısınmanın etkisiyle de Kasım, Aralık ayları bile sıcak olabilmektedir. Normal sezon ise genelde Mart sonu ve Ekim sonu arasıdır. Türkiye, katamaran kiralamak için en ideal destinasyonlar biridir. Ilıman Akdeniz iklimi sayesinde yelken seyri için en ideal rüzgarlar bölgede görülmektedir. Nisan ve Kasım ayları arasında, muhteşem güneş ışınları ile yelken koşulları idealdir ve bu dönem eşsiz güzellikteki Türkiye koylarını keşfetmek için mükemmeldir. Haziran ve Ağustos arası rüzgarlar ve dolayısıyla dalgalar daha sakin hale gelir ve bu aylar daha az deneyime sahip denizciler için idealdir. Eylül ve Ekim ayları yelken için en ideal rüzgarların oluştuğu zamanlardır. Deneyimli denizciler bu ayları tercih eder. Ekim ve Kasım yelken yarışlarının düzenlendiği aylardır.

Türkiye kiralık katamaran tercihinde bulunmak için diğer nedenler ise Türkiye’nin tarihi zenginlikleri ve Türk mutfağı. Hemen hemen her koydaki restoranlarda ve marinalarda eşsiz güzellikteki Türk yemekleri tadabilirsiniz. Koylar etrafındaki ve koylara yakın şehir merkezlerinde ise binlerce yıllık geçmişe sahip tarihi yerleri ve harabeleri keşfedebilirsiniz.

türkiye kiralık katamaran
türkiye kiralık katamaran

Türkiye Kiralık Katamaran – Türkiye’deki Kiralık Katamaran Destinasyonları

Türkiye’de tekne kiralama sektörü Kaş ile Bodrum arasında gelişmiştir. Kiralık katamaran veya tekne hizmeti veren firmalar bu bölgeler arasında yer almaktadır. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi sektörün burada konumlanmasının nedeni bölgenin koy ve yarımada şeklindeki coğrafi yapısıdır. Dilerseniz buradaki bölgeleri tek tek kısaca ele alalım:

Dünyanın en önemli plajlarından biri olan Kaputaş plajına ev sahipliği yapan Kaş’da Kaş Marina bulunmaktadır. Daha önceleri kiralık katamaran hizmeti veren bir firmanın olmadığı Kaş Marina’da 2020 yılından sonra küçük bir firma kurulmuştur. Bu firmaya ait tekneye sayfamızdan ulaşabilirsiniz ve uygun fiyatlarla kiralayabilirsiniz.

Fethiye asıl Türkiye kiralık katamaran sektörünün başladığı yerdir. Gelişmiş şehir merkezi ve marinalarıyla Fethiye en önemli dört bölgeden biridir. Bölge Ece Marina ve Yacht Classic Marina’ya ev sahipliği yapmaktadır. Marinalarda birçok kiralık tekne hizmeti veren firma ve bu firmalara ait filolar bulunmaktadır. Ölüdeniz, Kelebeler Vadisi, Turunç koyu, Akvaryum koyu ve Gemiler adası rotalarıyla Fethiye dünyaca ünlü turizm bölgelerinden bir tanesidir.

Fethiye’ye araçla 20 dakika, Yelken seyri ile 1,5 saat uzaklıktaki Göcek ise kiralık tekne turizminde dünyadaki en popüler destinasyonlarından bir tanesidir. D Marin, Marintürk ve Skopa marinaları şehir merkezinde yer almaktadır. Bu marinalarda yer alan kiralık katamaran modellerine Göcek kiralık katamaran sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Göcek sayısız koyları ve doğal yapısı sayesinde adeta kiralık katamaran turizmi için biçilmiş bir kaftandır. Göbün, Hamam, Sarsala koyları Göcek’te bulunan sayısız koylardan birkaçıdır. Her koyda tekneniz için bağlama, elektrik, su servislerine ulaşabilirsiniz. Koylarda bulunan restoranlarda eşsiz Akdeniz ve Ege mutfağı lezzetlerini tadabilirsiniz.

Marmaris, yarımada şeklindeki doğal yapısı sayesinde sayısız koya ev sahipliği yapmaktadır. Yarımada etrafında yer alan Turunç, Söğüt, Bozburun, Selimiye, Orhaniye, Hisarönü bölgedeki önemli turizm yerlerindendir. Bölgede tene sektörü oldukça gelişmiştir. Sadece bu yarımada bile 1 haftalık bir mavi tur için yeterli sayıda koyları ile ideal bir rota oluşturmaktadır.

İstanbul ve dünya sosyetesinin en popüler tercihi olan Bodrum, Türkiye kiralık katamaran pazarındaki en pahalı bölgedir. Yalıkavak, Turgutreis ve Bodrum şehir merkezi önemli marinalara ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum koylarından ziyade gece hayatı ve lüks turizm tesisleriyle çekici bir mavi tur merkezidir. Türkiye coğrafyası tabi ki ayrıca Bodrum Fethiye, Göcek ve Marmaris gibi önemli bir dalış merkezidir ve eşsiz güzellikte su altı hazinelerine sahiptir.

Kiralık Katamaran Seçenekleri

Türkiye’de genellikle 38 ve 62 ft katamaranlar kiralama seçeneği olarak bulunmaktadır. 45 ft’e kadar uzunluktaki katamaranlar bareboat yani kaptansız olarak kiralanabilirken, 45 ft üstü katamaranlar ise mürettebatlı olarak hizmet vermektedir. Mürettebatlı tekneler kaptan dahil fiyatlarla sunulurken, daha büyük daha lüks katamaranlar kaptan, aşçı, hostes dahil olarak denizcilerin zevkine sunulmaktadır. Son yıllarda Türkiye kiralık katamaran pazarındaki kiralık katamaran sayısı oldukça artmıştır. Katamaranlar konforlu ve geniş tasarımları nedeniyle son yıllarda oldukça çok tercih edilmektedirler. Hemen hemen her firmanın filosunda kiralık katamaran mevcuttur.

Farklı kabin ve tuvalet sayılarına sahip tasarım planlarına sahip her türlü Türkiye kiralık katamaran modelleri ve fiyatları hakında bilgi almak için uzman ekibimize günün her saati mail, whatsapp veya telefon aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Marinaya ulaştığınızda ise sizleri bölge müdürlerimiz karşılayacak, check in ve check out prosedürlerinde yardımcı olacaklardır. Turunuz boyunca ise gerekli her türlü teknik destek için ekibimiz 7/24 hizmetinizde olacaktır.

Cennet Koyu olarak da bilinen Martı Koyu, Türkiye’nin güneybatısındaki Göcek ilçesi yakınlarında bulunan güzel ve tenha bir koy. Gür yeşilliklerle çevrili koy, kristal berraklığında sular sunar, bu da onu yüzmek, şnorkelle yüzmek ve dinlenmek için ideal bir yer haline getirir. Martı Koyu’na Göcek’ten tekne ile ulaşılabilir ve bölgede koya günübirlik geziler düzenleyen birkaç tekne turu şirketi vardır. Alternatif olarak, ziyaretçiler kendi hızlarında körfezi keşfetmek için özel bir tekne veya yat kiralayabilirler. Martı Koyu’nun öne çıkan özelliklerinden biri de turkuaz rengi suları ve çam ağaçlarıyla kaplı yamaçlarıyla büyüleyici doğa manzarasıdır. Ziyaretçiler tenha plajda yüzebilir, şnorkelle yüzebilir veya güneşlenebilir ya da çevredeki manzarayı yürüyerek keşfedebilir. Martı Koyu’nda herhangi bir tesis veya hizmet bulunmadığından ziyaretçiler kendi yiyecek, su ve erzaklarıyla hazırlanmalıdır. Bitki örtüsüne çöp atmayarak veya zarar vermeyerek doğal çevreye saygı duymak da önemlidir. Genel olarak Martı Koyu, çevredeki kasabaların kalabalığından ve gürültüsünden rahatlatıcı bir kaçış sunan güzel ve huzurlu bir noktadır. Türkiye kıyı şeridinin doğal güzelliklerini sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamak isteyenler için ideal bir destinasyondur.