7/24 Destek +90 538 211 45 67
Türkiye kiralık tekne fiyatları

Türkiye Kiralık Tekne Fiyatları

Book2sailing firması olarak Türkiye kiralık tekne fiyatları politikamızı sizlerin taleplerine en iyi şekilde cevap verebilmek için belirliyoruz. Uzun yıllara dayanan sektör tecrübemizle güncel charter sektörü fiyatlarını takip ederek her sezon için en iyi fiyatları belirliyoruz. Book2sailing charter sektöründe uzun yıllar çalışmış, önemli pozisyonlarda görev almış bir ekip tarafından kurulmuştur. Kanunen gerekli lisanslarla, ticari lisanslı tekneleri sunan firmamız Türkiye yat kiralama sektöründe lider firmalardan bir tanesidir. Türkiye’nin eşsiz güzellikteki Akdeniz ve Ege koylarında unutulmaz bir tekne tatili planlıyorsanız tek yapmanız gereken bizlere ulaşmak olacaktır. Rezervasyon ekibimiz sizlere talebinize uygun yelkenli, katamaran, gulet ve motoryat gibi tekne modellerini liste olarak gönderecektir. Uygun bulduğunuz tekne için tüm resim ve teknik donanım bilgilerini de göndereceğiz. Rezervasyon yapmak için düşünmeye ihtiyacınız var ise karar verdiğiniz tekne için bizlerden adınıza opsiyon talep edebilirsiniz. Kiralamaya karar verirseniz adınıza hazırlanmış tüm sözleşme ve gerekli bilgiler sizlere mail veya whatsapp yolu ile iletilecektir.

Firma olarak hem kendi filomuz ile hem de diğer firma filolarının resmi acentesi olarak charter sektöründe hizmet veriyoruz. Genç yaşına rağmen oldukça tecrübeli ve modern vizyona sahip ekibimiz gelişen tekne kiralama sektörü taleplerini en profesyonel şekilde karşılayabilmektedir. Filomuzu her sezon için geliştirmeye ve modern tutmaya çalışıyoruz. Resmi acentesi olduğumuz diğer firma tekneleri için de tekne sahiplerinden en iyi acente fiyatlarını alarak sizlere en uygun Türkiye kiralık tekne fiyatları sunuyoruz.

Türkiye Kiralık Tekne Fiyatları – Türkiye’de Yat Sektörü

Türkiye sahip olduğu teknik altyapı ve yelken seyrine en uygun doğal güzelliklere sahip kıyı ve koylarıyla dünya tekne sektöründe çok stratejik bir konuma sahiptir. Tekne üretim, satış, bakım, teknik destek, marinalar, tekneler için gerekli her türlü resmi işlemleri yapan acenteler ve charter sektörü alanlarında donanımlı personelleri ile Türkiye, yat sektörünün cazip merkezlerinden biri haline gelmiştir. Book2sailing firması olarak ekibimiz bu saydığımız alanlarda üst düzey görev almış, son derece tecrübeli bir ekip ile sizlerin tekne kiralama ve diğer taleplerine cevap vermektedir. Amacımız en uygun Türkiye kiralık tekne fiyatları sunarak, mutlu bir mavi tur deneyimi yaşamanızı sağlamaktır.

Sekiz bin kilometrelik kıyı uzunluğuna sahip Türkiye’de yat sektörü İstanbul içinde, Ege ve Akdeniz koylarında gelişmiş durumdadır. İstanbul önemli tekne üretim firmaları ile marka haline gelmiştir. Boğazda hizmet veren ve motoryat turları düzenleyen acenteler ile de yerli ve yabancı turistleri ağırlamaktadır. Bizler de İstanbul Boğazı’nda her türlü tekne turu talepleriniz için hizmet vermekteyiz. İstanbul Boğazı’nın eşsiz güzellikteki manzarası ile motoryat turu planlıyor ve bilgi almak istiyorsanız İstanbul tekne kiralama yazımıza göz atabilirsiniz.

Yelkenli tekne, katamaran, haftalık motoryat ve gulet kiralama sektörü ise de Ege kıyılarında gelişmiştir. Sektörün burada gelişmiş olmasının en büyük nedeni hiç şüphesiz bölgenin coğrafi yapısı ve iklimidir. Ege kıyılarında dağlar denize dik olarak uzanır ve bu coğrafi yapı sonucu sayısız koy bulunmaktadır. Kaş-Bodrum arasındaki koylar her türlü doğa şartlarına karşı korunaklıdır. Bu koylar eşsiz güzelliklere ve turkuvaz denizlere sahiptir. Yaklaşık 10 ay kadar güneşli iklimi sayesinde de Ege koyları vazgeçilmez yelken destinasyonları haline gelmiştir. Charter firmaları buradaki koylardaki marinalarda faaliyet göstermektedirler. Uygun Türkiye kiralık tekne fiyatları ile sizlere sunduğumuz tekneler bu marinalarda yer almaktadır.

Türkiye kiralık tekne fiyatları
Türkiye kiralık tekne fiyatları

Türkiye Kiralık Tekne – Türkiye’deki Yelken Destinasyonları

Kaş, Fethiye, Göcek, Marmaris ve Bodrum koyları yelken rotanız için en güzel destinasyonlardır. Türkiye’deki kiralık tekne sektörü de bu bölgelerde gelişmiştir. Kiralık tekne filolarına sahip firmalar bu koylarda veya bögelerdeki şehir merkezlerindeki marinalarda faaliyet göstermektedir. Türkiye’de yelken sektörü için her türlü imkan bulunmasına rağmen kişi başına düşen tekne sayısı diğer ülkelere göre daha düşüktür. Almanya’da ortalama 180, İtalya’da 70 kişiye bir tekne düşerken Türkiye’de her 2 bin kişiye bir tekne düşmektedir. Turizmdeki sıkıntılar ve ekonomik dengesizliklere rağmen Türkiye’nin doğal coğrafi zenginlikleri, uluslararası tekne pazarına yakın konumu ve yat turizmine yönelik çalışmalar neticesinde tekne sektörünün potansiyeli her sene daha da artmaktadır. Dilerseniz bu artan potansiyele etki eden unsurlardan coğrafi güzellikleri ele alalım ve 4 önemli yelken destinasyonlarından kısaca bahsedelim:

Fethiye gelişmiş şehir merkezi, marinaları ve koyları ile önemli ve popüler bir bölgedir. Tatilcilerin her türlü tatil aktivitesini yapabileceği dünyadaki ender yerlerden bir tanesidir. Ölüdeniz’de paraşüt yapabilir, Kayaköy’ de jip safariye katılabilir, koylarda tekne turu yapabilirsiniz. Ece Marina ve Yacht Classic Marina bölgenin önemli marinalarındandır. Charter acenteleri ve filoları bu marinalarda yer almaktadır. Uygun Türkiye kiralık tekne fiyatları ile sunduğumuz teknelerimizin bazıları da bu marinalarda bağlı bulunmaktadır. Akvaryum koyu, Gemiler Adası, Ölüdeniz ve Kelebekler Vadisi yelkenli, katamaran, motoryat ve gulet sahipleri ve kiracıları tarafından en çok ziyaret edilen yerlerdir.

Fethiye’ye araçla 25 dakika, yelkenle 1,5 saatlik uzaklıktaki Göcek ise dünya yat sektöründe en popüler destinasyonlarından biridir. Çok küçük olan bu ilçe turizm geliri büyük ölçüde yat sektörüne bağlıdır. Göcek koyları dünyada marka haline gelmiştir. Ödüllü marinaları ise dünyanın en popüler marinaalrı arasında yer almaktadır. Her koyda bağlama, yeme içme, elektrik ve su hizmeti sağlayan işletmeler bulunmaktadır. Koylar çam ormanlarıyla kaplı ve adeta doğal bir havuz niteliğindeki denizlere sahiptir.

Göcek ve Bodrum arasındaki Marmaris ise yarımada şeklindeki doğal yapısı sayesinde koylar cennetidir. Guletler ile yapılan mavi turların en önemli destinasyonlarındandır. Yarımada etrafındaki koylar yerli ve yabancı tekne sahipleri tarafından ziyaret edilmektedir ve yüksek turizm sezonunda çok kalabalıktır. Marmaris şehir merkezi, marinaları ve koylardaki işletmeleriyle yat sektöründe marka haline gelmiş yerlerden bir tanesidir. Netsel Marina, Yacht Marina bölgedeki önemli marinalardandır ve birçok charter acentesi bu marinalarda bulunmaktadır. İstanbul sosyetesinin vazgeçilmez tercihi olan Bodrum, gece hayatı, lüks mekanları ve marinalarındaki mega yatları ile bir marka halindedir. Turgutreis, Yalıkavak popüler turizm merkezlerindendir. Türkiye kiralık tekne fiyatları diğer bölgelere göre daha yüksektir. Türkiye kiralık katamaran modellerimiz deniz üzerinde geniş yaşam alanı arayan yelkenciler için alternatif olacaktır.