7/24 Destek +90 538 211 45 67
Fethiye Kiralık Yelkenli Modelleri - Haftalık

Fethiye Yelkenli Kiralama ve Fiyatları

Türkiye’de yelkenli kiralama denildiğinde akıllara öncelikle gelen yerlerden biri de dünya çapında isim yapmış koylarıyla yabancı ve yerli turistlerin akın ettiği Fethiye’ dir. Yelkenli ile 1,5 saat uzaklıktaki Fethiye, Fethiye – Göcek arası tatilini geçirmek isteyenler için muhteşem rota fırsatları sunmaktadır. Eğer Marmaris tarafına doğru seyir fikriniz yoksa 1 haftalık turunuzu Fethiye Yelkenli Kiralama seçeneği ile Fethiye’den başlatmak iyi bir seçenek olacaktır. Akdeniz Bölgesinin en önemli yat limanlarını bünyesinde barındıran her bir tarafı tarih ve eşsiz koylarla dolu Fethiye korunaklı koylarıyla yelken kiralama için adeta biçilmiş kaftandır. Yat turizmi oldukça geliştiği için oluşan ihtiyaçlara karşılık verebilecek kapasitede bir çok mağaza, tekne bakım onarım atölyeleri yer alır.Nisan ayından Ekime kadar yelken için uzun bir mevsim aralığına sahip olması Fethiye’ yi Yelken kiralama için cazibe noktası kılar.

Her türlü talebinize uygun tekneleri bulabileceğiniz yelkenli seçeneklerimizle Fethiye koylarını keşfedebilirsiniz. Çoğunluğunu 2010 ve 2018 yılları arası modellerden oluşan yelkenlilerimizden Beneteau,Bavaria, Dufour ve Jeanneau markalarından size uygun tekneyi en uygun fiyatlarla seçebilirsiniz.

Türkiye’ nin Akdeniz bölgesinde bulunan koyları temizliği, güvenliği, rüzgarlara karşı korunaklı yapısı, tarihi kalıntıları, su sporları olanağı, doğal havuz denilebilecek denizleri, bitkisel çeşitliliği ve içinde bulundurduğu tesislerin hizmetleriyle dünya çapında isim yapmıştır. Özellikle Fethiye koyları yerli ve yabancı bir çok tatilci tarafından tercihlerde ilk sırada yer almaktadır. Saydığımız nitelikler dışında deniz turizmi ve yaz sezonunun uzun olması da büyük etkendir. Bu yüzden fethiye yelkenli kiralama birçok etkiyi size tek bir bölgede yaşatacaktır.

Fethiye Kiralık Yelkenli Modelleri - Haftalık
Fethiye Kiralık Yelkenli Modelleri – Haftalık

Koylara ulaşmak araçla olduğu gibi yürümekle bile mümkündür. Bu imkanlar Türkiye’ de trekking vb sporların yapılmasını sağlamış hatta dünya çapında ün kazanmıştır. Koyların etrafında bulunan bölgelerdeki gece hayatına çok kolay ulaşma imkanı  tatilcilere gece teknede eğlenmek, konaklamak şansını eşsiz eğlence mekanlarında da sunar. Türkiye’ nin güney ve batı sahilleri yeni ve modern otellerine sahiptir. Ziyaretçiler bu ultra modern ve yeni otellerde konaklayıp, Kiralık yelkenli tekneler ile tur yapabilecekleri gibi, tatilde istedikleri gibi eğlenme imkanı da bulabilirler. Fethiye’nin en büyük özel marinası Ece Saray Marina hakkında detaylı bilgileri ilgili linkten edinebilirsiniz.

Turunç Pınarı Koyu

Fethiye Körfezinin doğu yakasında yer alan Şahin Burnu’nun, güneydoğusuna tabiri adeta saklanmış, çam ağaçları ile bezenmiş harika bir plaja sahip olan bir koydur.

Karacaören Koyu

Bizans dönemine ait kalıntı ve sualtı kayalarıyla Karacaören adasını’nın batısında yer almaktadır

Darboğaz Koyu

Adeta doğal havuz niteliğinde denizi ve sakinliğiyle kafa dinlemek isteyenlere uygundur

Gemiler Koyu

Su sporları ve restoran seçenekleriyle birçok yerli ve yabancı yelken kiralama tatilcilerinin uğrak yeridir. Sezonda oldukça yoğundur.

Bektaş (Kalevezi) Koyu – Soğuksu Limanı

Çam ormanlarıyla kaplı kayaların eteklerinden depremler sonucu oluşan açıklıklardan doğal kaynak suları denize karışmaktadır. Soğuk su kısmında yüzmek tatilciler arasında bir macera olmak yanında cesaret testi de sayılmaktadır.

Fethiye Yelkenli Kiralama – Bektaş (Kalevezi) Koyu – Mersin Limanı

Derin yapısıyla Bektaş Koyunu’nun sonunda bulunur

Ölüdeniz

Mavi bayraklı, defalarca dünyada en iyi koy  ve plaj seçilmiş, dünyanın en önemli paraşüt merkezlerinden biri olan Ölüdeniz için detaylı bilgileri linkte bulabilirsiniz.

Fethiye Yelkenli Kiralama ve Fiyatları – Fethiye Bareboat Kiralama

Tekne kullanmak için yeterli ehliyet veya lisanslara sahip kişiler bareboat – kaptansız yelkenli kiralamayı tercih etmektedir genellikle. Aile veya dostlarıyla seyir yapmak, dümen başında sadece denizin sesini duymak, her tatilde ayrı tecrübeler edinmek şansına sahip olmaktadır tatilciler. Bareboat kiralamada rota planlama da özgür olmanız yanında tur öncesi acentemizden bilgi de alabilirsiniz. Uzman kadromuz her türlü talebinize en uygun cevapları vermek için hizmetinizdedir.

Fethiye Dalaman havalimanına sadece 50 km uzaklıkta. Dalaman havalimanına iner inmez akdenizin muhteşem havasını soluyacaksınız. Havalimanı içerde kaldığı için deniz gözükmüyor fakat Fethiye’ye Yakınlaştıkça sağınızda eşsiz deniz manzarasını göreceksiniz. Fethiye tekneler Ece saray marina ve Yacht classic marinada bulunmaktadır. Fethiye yelkenli kiralama için ilk yapmanız gereken marinaya ulaşmaktır. Marinaya ulaşmak için Havaş veya Muttaş servislerini kullanabilirsiniz. Kişi başı 12,5 tllik ücret tarifesi var her iki şirketin de. Dilerseniz bizlerden transfer talebinde bulunarak bakımlı ve lüks, VIP transfer araçlarımızla yolculuğun keyfini çıkarabilirsiniz.

Marinaya ulaştığınızda acentemız yetkilileri sizleri karşılayacak. Sizi karşılayacak acenta yetkililerimizin ofisleri hemen marina içinde zaten. Marinaya ulaştınız ve acenta yetkilisi sizi karşıladı sıra geldi bi kaç küçük prosedüre.Bizim aracılığımızla önceden ödediğiniz charter ücreti dışında service pack adı altında transitlog ve end cleaning ödemesini acenteye ödeyebilirsiniz. Transitlog liman başkanlığından alınan teknede bulunacakların isimlerini içeren resmi bir çıkış belgesi. Acente görevlisi sizden kaptanlık ehliyetinizi eğer yurt dışı sulara çıkacaksınız pasaportlarınızı isteyecektir ve bir saat içinde hazır edecektir işlemlerinizi. Hazır olduktan sonra belgeleri size teslim edecek ve bu belgeleri turunuz boyunca yanınızda taşımak zorundasınız.

Check in zamanı genellikle 17.00dir fakat tekne hazır durumda ise daha da erken olabilir. Bu süreye kadar alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ödemeler yapıldı, resmi işlemler ve check in tamam sıra geldi masmavi suları ve yemyeşil çam ormanlarıyla Fethiye’nin eşsiz koylarına ulaşmaya. Fethiye haritada da görebileceğiniz gibi adeta bir koy cenneti. Biz de bu cennet koylardan şöyle bir rota oluşturduk. Fethiye koyları ve rotalara hakkında detaylı bilgilere ilgili linklerden ulaşabilirsiniz.

Fethiye Yelkenli Kiralama ve Fiyatları – Kaptanlı Yelkenli Kiralama

Gerekli ehliyetiniz yok veya yeterli tecrübeye sahip değilseniz kaptanlı yelkenli kiralayabilirsiniz. Bölgede uzman deneyimli kaptanlarımız hizmetinizde olacak ve herhangi bir sorumluluk üstlenmek, güvenlik depozitosu ödemek, teknik arızalarla uğraşmak zorunda kalmayacaksınız.

Kaptanlı tekne kiralamada eğer kaptan için yeterli kabin kalmıyorsa tekne burnunda ekstra kaptan kabini bulunan 45 ft üzeri tekne seçeneklerimize göz atabilirsiniz. Bunun dışında Marmaris kiralık yelkenli için tıklayabilirsiniz.

Türkçe’de Kelebekler Vadisi olarak da bilinen Kelebekler Vadisi, Türkiye’nin güneybatı kıyısında, Fethiye yakınlarında bulunan güzel bir koy. Gözlerden uzak konumu, büyüleyici doğal güzelliği ve masmavi suları nedeniyle yelken tutkunları için popüler bir destinasyondur. Kelebekler Vadisi’ne yelken açmak unutulmaz bir deneyim olabilir, körfeze yaklaştıkça vadinin her iki yanında yükselen ve doğal bir amfitiyatro oluşturan dramatik uçurum yüzlerini göreceksiniz. Koya yalnızca tekneyle ulaşılabilir ve buraya giden yol yoktur, bu da tenha cazibesine katkıda bulunur. Kelebekler Vadisi’ne vardığınızda teknenizi demirleyebilir ve yüzme, şnorkelli yüzme ve dalış için kristal berraklığındaki suların keyfini çıkarabilirsiniz. Yemyeşil bitki örtüsü ile çevrili plaj, yaz aylarında binlerce kelebeğe ev sahipliği yapıyor ve bu da vadiye adını veriyor.

Yelkenli kiralama seçeneklerinden kendinize en uygun tekneyi seçmek için bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Fethiye yelkenli kiralama modellerinden size en uygun tekneyi tecrübemiz ile seçeceğiz. Yelkenli kiralama turunuz boyunca ekibimiz her konuda yardımcınız olacaktır. Yelkenli kiralama modelleri boy ve kabin sayılarına göre şekillenmektedir. Tecrübeniz var ise kaptansız yelkenli kiralama tecrübe ve ehliyetiniz yok ise kaptanlı Fethiye yelkenli kiralama seçeneklerine yönelebilirsiniz. Yelkenli kiralama turunuz süresince check in gününden check out gününe kadar her konuda ve teknik destekte ekibimiz 7/24 yardımcı olacaktır. Yelkenli kiralama sürecinde ele alınması gereken konulardan biri de güvenliktir. Güvenliği de bakımlı bir yelkenli sağlar. Fethiye yelkenli kiralama ve fiyatları ile size sunduğumuz tüm yelkenli tekneler bakımlı ve ticari lisanslıdır.