7/24 Destek +90 538 211 45 67
Fethiye Tekne Turu

Fethiye Tekne Turu

Fethiye tekne turu ile eşsiz doğal güzellikleri keşfedin. Masmavi deniz, yemyeşil ormanlar ve huzurlu koylar sizi bekliyor. Fethiye… Mavinin bütün tonlarını görebileceğiniz bir tatil cenneti… Muğla ilinin sınırları içerisinde bulunan Fethiye yıl boyunca yerli ve yabancı birçok turisti ağırlamaya devam ediyor. Tatil seçenekleri için en başında gelen Fethiye’ye geldiğinizde sizi tertemiz mavilikte bir deniz ve yemyeşil bir doğa karşılıyor. Öyle ki bir an evvel Egenin serin sularına kendiniz atmak için dakikaları sayarken bulursunuz. Biz de Tertemiz maviliğin tadını çıkarmanız, keşfedilmemiş doğa harikası koylarını keşfe çıkmanız için ziyaretçilerimize birbirinden farklı ve eğlenceli aktiviteler düzenleriz. Fethiye tekne turu bunun başında gelir.

Şehrin yoğun temposundan sıkıldıysanız ve güzel bir tatil yapmak istiyorsanız Fethiye bunun için harika bir tercih olacaktır. Burada hem birbirinden güzel aktivitelere katılarak şehrin yorgunluğunu atacaksınız hem de mavinin ve yeşilin bin bir tonu arasında harika zamanlar geçireceksiniz. İşte bunları yaşamak için de ilk tercihiniz Fethiye tekne turu olacaktır. Fethiye tekne turları ile kendinizi suların serinliğine bırakıp harika bir yüzme keyfi yaşayabilirsiniz. Tur devam ettikçe tekneden atlamalar ve danslarla hiç eğlenmediğiniz kadar eğlenebilirsiniz. Gelelim tekne turumuzun rotasına… Birbirinden güzel doğal alanları ve 12 adayı gün boyu görebileceksiniz.

Fethiye tekne turu
Fethiye tekne turu

Fethiye Tekne Turu Güzergahı

Ülkemizin her yeri cennetten bir köşedir. Fethiye de o cennet köşelerinden bir tanesidir. Burada birbirinden güze aktivitelerle doğal güzellikleri ziyaretçilerimize tanıtmak için birçok firma tur düzenler. Fethiye tekne turu güzergâhımıza bakacak olursak ilk durağımız Tavşan Adası olacaktır. Burası tam bir tavşan cenneti ama şanslı gününüzdeyseniz onları görüp fotoğraf çekebilirsiniz. Fethiye tekne turu ile mavinin yeşilin 50 tonunu görebilirsiniz. Öyle ki tertemiz sularıyla cenneti aratmayan koylar ve yemyeşil doğası sizi kendine hayran bırakacak. Size de anın tadını çıkarmak ve bol bol fotoğraf ekmek kalacak… Turumuzun ikinci durağı ise Göcek adasıdır. Burası tam bir doğa harikasıdır. Ağaçların dalları neredeyse denize dokunacak kadar yakından başlar. Sakinliğiyle tanınan Göcek Adasında gezebilir, yüzebilir ve kısa bir dinlenme yapabilirsiniz.

Ardından üçüncü durağımız olan Yassıca Adaya geçiş yaparız. Diğer adı Yassıcalar olan bu ada doğal güzelliği ve korunaklı yapısıyla mavi turların ve tekne turlarının güzergahına girmiştir. Doğa bir havuza sahip olan bu adada yüzme bilmeyen ziyaretçilerimiz rahatça yüzmeyi deneyimler. Adada kısaca gezebilir ve bir şeyler de atıştırabilirsiniz.  Fethiye tekne turu süresince sıradaki durağımız Akvaryum Koyu oluyor. Burası adından da anlaşıldığı gibi doğal bir su altı dünyasına sahiptir. Çeşitli cinslerde balıklar, kaplumbağalar ve daha birçok deniz canlısının günümüze kadar bozulmadan gelmiş doğal yaşam alanıdır. Akvaryum koyunda su o kadar temiz ve açıktır ki çıplak gözle baktığınızda suyun altında yüzen balıkları ve diğer canlıları görebilirsiniz. Rotamızı buraya çevirmişken dalış yapmadan gitmek olmaz tabi ki… Size tavsiyemiz ise deniz gözlüğünüzü ve su altı kameranızı yanınıza alarak suyun altındaki doğal hayatı kaydetmeniz olacaktır. Doğanın size sunduğu imkânlardan faydalanarak birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Ardından bir sonraki durağımız için yola çıkarız. Bu durağımız da Kızıl Ada olacaktır. Kızıl Adadaki taşlar ve topraklar günbatımında güneşin son ışıklarıyla kızıla döndüğü için adının hikâyesi buradan gelir. Kızıl Adada bir deniz feneri ve bekçisinin evi dışında hiçbir yapı yoktur. Bu nedenle doğalığını günümüze kadar korumayı başarmıştır. Buraya gelen ziyaretçilerimiz bölgenin bakirliğinden çok etkilenirler. Bu sakin ve dingin ortamda yüzme keyfi ise bambaşka olacaktır. Buraya gelirken deniz ayakkabılarınızı almayı unutmayınız. Fethiye 12 Ada tekne turumuz yaklaşık olarak 8 saat sürmektedir. Bu tur boyunca Fethiye’nin eşsiz manzarasını, koylarını ve ışıl ışıl denizini keşfe çıkar anın tadını çıkarırsınız. Tüm bu saat boyunca dilediğiniz kadar eğlenebilir ve hiç yüzmediğiniz kadar yüzebilirsiniz. Açık büfe yemek, dans, eğlence gibi birçok aktiviteyi de misafirlerine sunan Fethiye tekne turu seyrine mutlaka katılmalısınız. Erken rezervasyon yaparak indirimli fırsatlardan yararlanabilirsiniz. 0538 211 45 67 numaralı telefondan bizi arayarak veya whatsapp üzerinden bize ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ölüdeniz tekne turu hakkında da bilgi alabilirsiniz. Fethiye tekne turu.