7/24 Destek +90 538 211 45 67
oludeniz tekne turu

Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz tekne turu ile sizlere eşsiz bir rota sunan Fethiye Türkiye’nin önemli tatil bölgelerinden biridir. Muhteşem bir doğaya sahip Fethiye, eşsiz güzellikte ki koyları, adaları, plajları ile görenleri büyülemektedir. Özellikle muhteşem bir doğaya sahip Ölüdeniz’in namı tüm dünyaya yayılmıştır. Tüm bu güzellikleri görmek ve tertemiz, masmavi denizinde yüzmek için Ölüdeniz Tekne Turu ideal aktivitelerden biridir. Bu tura katılarak, Ölüdeniz ve çevresinde ki koyları, karadan ulaşımı olmayan gizli kalmış koyları, adaları görmek mümkündür. Tekne turu için iletişim bilgilerimiz:

Telefon: +90 532 453 03 63 ve WhatsApp: +90 532 453 03 63

Ölüdeniz İskelesi’nden başlayan Ölüdeniz tekne turu yedi saat sürmektedir.  Tur boyunca görülecek yerler sırasıyla; Mavi Mağara, Kelebekler Vadisi,  St. Nicolas Adası, Akvaryum ve Soğuksu Koyları, Deve Plajı’dır. Sabah saat 9 civarında Ölüdeniz İskelesi’nden başlayan Ölüdeniz Tekne Turu, yaklaşık 7 saat sürmektedir. Bu saatler içerisinde muhteşem doğa harikası yerleri görmenin yanı sıra yüzme, tekneden atlama, açık büfe öğle yemeği, dans ve eğlence gibi aktivitelerde bulunmaktadır. Ayrıca tur boyunca profesyonel rehberler, çevre hakkında bilgi vermektedir. Ölüdeniz Tekne Turu ile eşsiz bir gün geçirmek için hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz. Grup olarak tekne kiralayabilirsiniz.

Ölüdeniz Tekne Turu Sırasında Göreceğiniz Eşsiz Koy ve Plajlar

Ölüdeniz Tekne turu ’nun ilk durağı olan Mavi Mağara’ya deniz üzerindeki yaklaşık bir metrelik delikten kayıklarla girilmektedir. Bir an da bambaşka bir dünyaya ışınlanmış hissi veren manzara karşısında büyülenmemek mümkün değildir. İçine girildiği anda masmavi bir manzarayla karşılaşılmaktadır. 50 metre uzunluğunda ve 40 metre genişliğindeki Mavi Mağara’nın denize bağlandığı delikten sızan ışıklar, mağaranın içinin fosforlu bir mavi tona boyanmasına neden oluyor. Bu da dünyada eşi çok az olan muhteşem bir manzara yaratıyor.

Ölüdeniz Tekne turunuz sırasında yüzmekten ayrı bir keyif alacağınız nadide yerlerden biri Mavi Mağara’dır. Denizin içine gizlenmiş bu sıra dışı manzaraya sahip mağara, görenleri adeta büyülemektedir. Mavi Mağara’nın su altı ise ayrı bir güzellik sergiliyor. Bu yüzden dalış yapmanızı öneriyoruz.

Ölüdeniz tekne turu
Ölüdeniz tekne turu

Ölüdeniz Tekne turunun ikinci durağı Kelebekler Vadisi’dir. Adeta “ cennette miyim” dedirten muhteşem bir manzaraya sahip Kelebekler Vadisi’ne kara ulaşımı bulunmamaktadır. Sit alanı olan ve korumaya alınan vadide 80 çeşit kelebek bulunmaktadır.

Kelebekler Vadisi, 350 metrelik sarp kayalıklarla çevrilidir. Vadi içinde yürüyüş yapmak, tertemiz sularında yüzmek ve özellikle deniz altının güzelliğini keşfetmek için dalış yapmak mümkündür. Kelebekler Vadisi molasından büyülenmiş olarak ayrılacağınızın garantisini veriyoruz. Ölüdeniz tekne turu boyunca bol bol fotoğraf çekmenizi öneriyoruz.

Kara ulaşımı olmayan St. Nicholas Adası’da Ölüdeniz tekne turuna katılanların hayran kaldıkları yerlerden biridir. Ada’da kilise ve şapeller, tarihi kalıntılar bulunmaktadır. Ada’nın en yüksek noktasında St. Nicolas Kilisesi bulunmaktadır. Noel Baba olarak andığımız St. Nicolas Ada’nın isim babasıdır. Kıyıda bulunan küçük bir kilise ile St. Nicolas Kilise’sini birbirine bağlayan 500 metrelik bir tünel bulunmaktadır.   Yaklaşık 1700 basamak merdivenle kiliseye ulaşılmaktadır. Muhteşem bir manzaraya sahiptir.

Ölüdeniz tekne turunun üçüncü durağı olan St. Nicholas Adası’nda yürüyüş yapmanızı, tepeye tırmanıp manzaranın keyfini çıkarmanızı ve tertemiz denizinde yüzmenizi öneriyoruz.

Ölüdeniz Tekne – Akvaryum Koyu ve Soğuk Su

Akvaryum Koyu, doğal güzellikleri ve deniz canlı türleri ile ünlü koylardan biridir. Ölüdeniz tekne turu sırasında yüzme molası verilen bu koyda yüzerken denizatı, müren, orfoz ve ahtapot gibi balık türlerine rastlamak mümkündür. Dalış yapmak isteyenler su altı kamerası ile enteresan çekimler yapabilirler. Denizaltı güzellikleri o kadar ünlüdür ki buraya yurtdışından dalmaya gelenlerin sayısı hiç de az değildir. Zaten ismini de bu yüzden akvaryum olarak almıştır. Doğal güzellikleri de en az deniz altı kadar muhteşem olan Akvaryum Koyu’nda mavi ve yeşilin büyüleyici uyumuna tanık olunmaktadır.

Soğuk Su Koyu’nda, adından da anlaşılacağı gibi deniz buz gibidir. Bunun nedeni kayaların arasından çıkarak denize karışan doğal kaynak sularıdır. Yazın bunaltıcı sıcağında burada denize girmenin keyfi bambaşkadır. Çam ormanları ile çevrili Soğuk Su Koyu, ender rastlanan bitki ve çiçek türlerine sahiptir. Ölüdeniz tekne turunun önemli duraklarından biri olan koya hayran kalacağınızın garantisini veriyoruz.

Son mola yeri olan Deve Plajı’nda doyasıya yüzerek muhteşem denizin ve altın rengi kumun tadını çıkarabilirsiniz. İsmini deveye benzeyen şeklinden alan Deve Plajı ve çevresinin doğal güzellikleri, sakin, huzurlu atmosferi ile günün yorgunluğu atarak, dinlenme fırsatı sunan duraklardan biridir. Burada dinlendikten ve doyasıya yüzdükten sonra Ölüdeniz tekne turu dönüş rotasına geçilmektedir. Fethiye kiralık gulet sayfamızdaki modellerle bölgede bir haftalık bir tatil yapabilirsiniz.

Ölüdeniz tekne turu günübirlik toplu taşıma yapan teknelerle veya özel tur yapan küçük sürat tekneleri ile yapılmaktadır. Günlük tur tekneleri soğuk su, gemiler adası, kelebekler vadisi gibi popüler koylara veya adalara gitmektedir. Balık veya tavuk seçenekli yemekler sunulmaktadır. Yüksek yaz sezonunda koylar oldukça kalabalıktır. Sayısız günlük tur teknesi koyları doldurmaktadır. Yelkenli veya katamaran ile Fethiye’den başlayan bir turlar buraya gelmek için 3 saatlik bir motor seyri gerekmektedir. Özel tur yapan küçük sürat tekneler ise burun tarafı sonunda bulunan ahşap marinaya bağlıdır. Saatlik olarak sunulmaktadırlar. Alış verişinizi kendiniz yapabilir ve tur boyunca tüketebilirsiniz. Ölüdeniz içinde bir çok market ve restoran bulunmkatadır.