7/24 Destek +90 538 211 45 67
Göcek kiralık yelkenli tekne

Göcek Kiralık Yelkenli Tekne

Her türlü talep ve bütçeye uygun Göcek kiralık yelkenli tekne modellerimiz ile hizmetinizdeyiz. Dünyanın en önemli yelken destinasyonlarından biri olan Göcek’ de unutulmaz bir yelkenli tekne tatili yaşamak için uzman ekibimize ulaşmanız yeterli. Rezervasyon ekibimiz istediğiniz tarih için kabin, kişi, bütçe ve benzeri taleplerinizi dikkate alarak sizlere uygun kiralık tekne modellerini whatsapp veya mail yolu ile liste olarak gönderecektir. Listeden seçtiğiniz teknenin tüm detay ve resimlerini göndereceğiz. Kendi filomuza ait olmayan, resmi acentesi olarak sunduğumuz tekne modelleri için tekne sahibi firmadan sizler için en uygun fiyatı almaya çalışacağız. Book2sailing firması olarak Göcek kiralık yelkenli tekne sektöründe hem kendi filomuz ile hem de diğer bütün firma teknelerinin resmi acentesi olarak hizmet vermekteyiz. Tüm tekneler kanunen gerekli olan ticari sertifikalara sahiptir ve ekibimiz tamamen tekne kiralama kanunlarına uygun olarak hizmet vermektedir.

Uzun yelken sezonu, sıcak iklimi, lüks marinaları, profesyonel tekne bakım ve teknik destek imkanları ve eşsiz güzellikteki sayısız koyları ile Göcek, dünyanın en önemli yelken destinasyonlarından biridir. Bu imkanlar sayesinde sayısız ticari ve özel tekneye ev sahipliği yapmaktadır. Her türlü talebe uygun Göcek kiralık yelkenli tekne bulmak müsait oldukları sürece kolaydır. Tabi ki bölge popülerliğinden dolayı yüksek turizm sezonunda oldukça kalabalıktır. Dünyanın her yerinden yelkenciler buraya akın etmektedir. O nedenle en uygun tekneyi bulmak için rezervasyonlarınızı erkenden yapmakta fayda vardır. Erken rezervasyon ile indirimlerden de faydalanmak mümkündür. Göcek, Nisan başı ve Kasım sonu arası dönem oldukça yoğundur.

Göcek Kiralık Yelkenli Tekne – Yelkenli Tekne Modelleri ve Kiralama Seçenekleri

3 kabin 1 tuvalet, 4 kabin 2 tuvalet, 5 kabin 3 tuvalet planına sahip yelkenli modelleri Göcek kiralık yelkenli tekne pazarında en çok bulunan modellerdir. Bir teknenin fiyatını belirleyen unsurlar tekneni yaşı, boyu ve kabin-tuvalet sayısıdır. Örneğin 3 kabin 1 tuvalet 2022 model bir yelkenli tekne 5 kabin 3 tuvalet 2000 model bir tekneden yeni model olduğu için daha pahalı olabilmektedir. İlk kez bir tekne turuna çıkacak misafirlerimiz tekne fiyatları, ekstralar ve ödeme prosedürleri hakkında şu bilgilere ihtiyaç duyacaktır:

Yelkenli yani tek gövdeli (monohull) teknelerde mürettebatlı tekneler gibi her şey dahil sistemi yoktur. Mesela yeterli tecrübeniz ve ehliyetiniz yok ve kaptan isterseniz kaptan için ekstra bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Yelkenli tekneler kaptanlı ve kaptansız olarak kiralanabilmektedir. Kaptanlarımız sizleri tur gününüze göre en iyi rotayı seçerek Göcek’ in eşsiz güzelliklerine ulaştıracaktır. Tecrübeli kaptanlarımızın talimatlarına uymanız sizlerin güvenliği ve mutluluğu açısından oldukça önemlidir. Unutmayınız ki deniz son derece tedbir ve tecrübe gerektiren, her an dikkat isteyen, hava şartlarının sürekli değişebildiği bir ulaşım yoludur. Bir yelkenli tekne kiralarken yapacağınız ödemeler şunlardır:

Teknenin kendisi için kiralama fiyatı ödersiniz. Toplam tutarın % 30-50’si kadarı rezervasyon onayı için alınır. Kalan tutarı turunuzun başlangıç gününden 1 ay öncesinde ödersiniz. Sizlere gerekli olan tüm sözleşme ve belgeleri göndereceğiz. Transitlog ve son temizlik ücretlerini içeren ve service pack diye adlandırılan ücret check in günü nakit olarak ödenir. Bu tutar firmadan firmaya değişmektedir ve genelde tekne boyutuna göre 100-350 € arasıdır. Kiralık olan sunulan tüm Göcek kiralık yelkenli tekne modelleri ticari lisansa sahiptir ve her ticari tekne hasar ve benzeri durumlara karşı sigortalıdır. Sigorta bedelinin (bu bedel tekne değeri kadardır) binde biri kadar sizden check in günü geri ödemeli güvenlik depozitosu alınır. Bu ödemeyi kredi kartına bloke veya nakit olarak ödeyebilirsiniz.

Geri ödemeli güvenlik depozitosu teknenin değerine göre 1000-5000 € arası değişmektedir. Tur sonu check out sonrası sizden kaynaklı bir hasar ve ekipman kaybı var ise tutar bu depozitodan firma tarafından kesilir. Depozito değerinden yüksek her türlü masraf sigorta şirketi tarafından ödenir. Tekneler size yakıtları full olarak teslim edilir ve tur  sonu full olarak teslim alınır.

Göcek oldukça küçük bir yerdir ve bu nedenle marinalar hemen şehir merkezinde bulunmaktadır. Teknenin teslimatını beklerken alış verişinizi hemen marina karşısındaki marketlerden yapabilirsiniz. Marketler aldığınız ürünleri teknenize kadar getirmektedir. Alış veriş ile zaman kaybetmek istemiyorsanız bizlerden provision/alış verişi listesi talebinde bulunabilirsiniz. Doldurduğunuz listeye göre ekibimiz alış verişi yapacak ve ürünleri tekneye yükleyecektir. Check in günü faturaya göre ödeme yapabilirsiniz.

Göcek kiralık yelkenli tekne
Göcek kiralık yelkenli tekne

Göcek Kiralık Yelkenli  – Göcek ve Yat Sektörü

Göcek, coğrafi yapısı sayesinde sahip olduğu yelkene en uygun koyları ve şehir merkezine oldukça kolay ulaşım imkanlarıyla dünyada en iyi yelken destinasyonlarından biri haline gelmiştir. Şehrin gelir kaynağının çok büyük bir bölümünü deniz turizmi oluşturmaktadır. Skopea, Marintürk ve D Marin bölgedeki en önemli marinalardır. Skopea marinaya genelde özel tekneler ve mega yatlar yanaşmaktadır. Marintürk ve D Marin, Göcek kiralık yelkenli tekne filolarına sahip firmaların bulunduğu marinalardır. Bu marinalar yüksek kapasiteli tekne bağlama, kışlama, bakım ve karaya kaldırma imkanlarına sahiptir. Marintürk ve D Marin lüks atmosferleri, otelleri ve restoranları ile yelkencilere son derece modern hizmetler sunmaktadır.

Koy şeklindeki Göcek şehir merkezince uzanan deniz ise demirlemiş teknelerle doludur. Hem şehir merkezi hem de çok yakındaki Göcek koyları eşsiz manzaralara sahiptir. Tekneniz için her türlü ekipmanı merkezdeki dükkanlardan temin edebilirsiniz. Kendi tekneniz için bakım ihtiyaçlarınızı sadece bakım hizmeti veren büyük firmalar desteği ile karşılayabilirsiniz. Dünyaca ünlü birçok tekne üreticisi firmanın distribütörleri burada yer almaktadır. Charter firmaları da kiracılara turları boyunca 7/24 teknik destek sunmaktadır.

Hemen hemen her koyda bağlama, elektrik, su ve yeme içme hizmeti sunan işletmeler bulunmaktadır. Göbün, Sarsala gibi koylar yelkencilerin gecelediği, eşsiz Akdeniz ve Ege mutfağı lezzetlerini tattığı popüler koylardandır. Her bir koy çam ormanları ile kaplı, masmavi denizlere ve şehir ve insan gürültüsünden uzak atmosfere sahiptir. Her bir koyda denizler oldukça sakindir. Bu sakin denizlere uygun katamaran modellerimiz ile mavi tur planınız var ise Göcek katamaran kiralama yazımıza bakabilirsiniz.

Kendi filomuza ait turlarınız boyunca bölgedeki ekibimiz tüm ihtiyaçlarınız için 7/24 hizmetinizde olacaktır. Bölge müdürlerimiz sizleri karşılayacak, gerekli ödeme prosedürlerini gerçekleştirecektir. Teknik ekibimiz ise teknik check in sırasında sizlere tekneleri eksiksiz olarak tanıtacak ve hangi donanımın nerede olduğunu, nasıl kullanıldığını göstereceklerdir. Eğer kaptanlı bir tura katılacak iseniz kaptanlarımız siz karşılayacak, karşılıklı veya kaptanlarımız tarafından belirlediğimiz rotayı takip ederek sizlere unutulmaz bir Göcek kiralık yelkenli tekne tatili sunacaklardır.

Katamaran, bir güverte veya platformla birbirine bağlanan iki paralel gövde veya dubaya sahip bir tekne veya yat türüdür. Geleneksel tek gövdeli bir tekneden farklı olarak, katamaran daha geniş bir kirişe sahiptir, bu da daha fazla stabilite ve hız sağlar. Katamaranlar yelkenler, motorlar veya her ikisinin bir kombinasyonu ile çalıştırılabilir ve seyir, yarış ve su sporları için popülerdir. Katamaranlar, kıyıdan fırlatılabilen küçük plaj katamaranlarından birden fazla kabin ve konforu barındırabilen büyük lüks katamaranlara kadar çeşitli boyutlarda gelir. Genellikle günübirlik geziler, gece gezileri ve uzun yolculuklar gibi boş zaman etkinlikleri için ve ayrıca yolcu taşıma, kargo taşımacılığı ve araştırma gezileri gibi ticari amaçlar için kullanılırlar.