7/24 Destek +90 538 211 45 67
göcek kiralık katamaran

Göcek Kiralık Katamaran

Yeni sezonda Türkiye’nin mavi tur merkezinde Göcek kiralık katamaran filomuzdaki kiralık katamaran lar ve indirimli fiyatlar ile avantajlı bir tatil deneyimi yaşayın. Bütçenize uygun 3-4 kabinli, kaptanlı veya kaptansız modeller hakkında bilgi almak için kiralık katamaran konusunda deneyimli ekibimiz ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz. Özellikle indirimli fiyatlardan yararlanmak için erken rezervasyon yaptırmanızda fayda var. Hem daha fazla seçenek için bu bir tercih sebebi olabilir.

Bizlere +90 538 211 45 67 nolu telefondan ve WhatsApp: +90 538 211 45 67 üzerinden şimdi ulaşabilirsiniz.

Doğal bir havuz niteliğindeki masmavi ve berrak denizlere ulaşmak için çok daha uzakta olan Karayipler’ e gitmenize gerek yok. Evinize çok daha yakın Göcek, Ege Denizi’ nde Fethiye ve Dalyan arasında yer alıyor. Göcek turkuaz renkli denizi, çam ormanlarıyla kaplı sayısız koyları ile Dünya’nın en iyi kiralık yelken destinasyonlarından bir tanesidir. Güzelliklerinin yanında Göcek koyları rüzgar, fırtına ve benzeri gibi doğa koşullarına karşı kiralık tekneler için oldukça korunaklı oldukları için bölge en önemli kiralık tekne destinasyonlardan bir tanesi sayılmaktadır. Bölgeyi çok iyi bilen konusunda tecrübeli Göcek kiralık katamaran tercihinde bulunan denizciler her yıl rotalarına mutlaka Göcek’ i eklemektedirler.

göcek kiralık katamaran
Göcek kiralık katamaran

Göcek’ i çevreleyen 12 Fethiye Adaları da birkaç saatliğine demirleyebileceğiniz ve şnorkelli yüzme veya dalış yapabileceğiniz olağanüstü kiralık tekne uğrak yerleridir. Doğal güzellikleri ve korunaklı koylarının yanı sıra Göcek, kiralık tekne, katamaran bakım, marina, tamir ve yedek parça servis kapasitesi ile de denizciler açısından oldukça önemli bir bölgedir. Göcek Dalaman Havalimanı’na sadece 25, Fethiye’ye ise 20 dakika uzaklıktadır. Oldukça küçük olan bölgenin tek geliri kiralık  tekne, yelkenli ve katamaran sektörü diyebiliriz. Yerel halkı da sadece bu sektörle meşgul olduğu için teknecilik kültürleri oldukça gelişmiştir. Bu gelişmişlik de bölgeyi Dünya’nın önemli denizcilik destinasyonlarından biri yapmaktadır. Şehre ilk girişte Skopea Marina bulunmaktadır. Bölgenin en büyük 3 marinasından bir tanesidir.

Marina şehrin tam ortasında restoranların bulunduğu çarşı merkezinin hemen arkasında yer almaktadır. Daha çok mega yatlar ve özel kullanımdaki katamaran lar burada bulunmaktadır. Charter/Kiralık teknelerinin tercih ettiği bir marina değildir. Marina çevresinde aracınız için otopark da mevcuttur. Tesis içerisinde restoran, dinlenme yerleri ve yüzme havuzu bulunmaktadır. 1989 yılında kurulan marina Türkiye’nin ilk özel marinası ünvanını taşımaktadır. Göcek’ te mega yatlara hizmet verebilen 2 marinadan bir tanesidir. Göcek kiralık katamaran filomuzdaki kiralık katamaran lar ile bölgeye ulaşacak misafirlerimiz için diğer iki marina daha çok önem taşımaktadır. Şimdi isterseniz bu marinalar hakkında biraz bilgi verelim.

Göcek Kiralık Katamaran – Bölgedeki Marinalar

Marintürk Göcek Village Port Skopea Marina’nın batısında Büngüş Koyu’nda yer almaktadır. Yaz aylarında charter ve özel teknelerinin, kiralık katamaran ların yoğun olarak uğradıkları bir marinadır. Bazı charter firmalarının tekneleri de filomuz gibi bu marinada yer almaktadır. Filomuza göz atarak hangi katamaran ların bu marina bulunduğu hakkında bilgi alabilirsiniz. Marinada geniş kapasiteli kara park ve çekek yeri de mevcuttur. Otel, yüzme havuzu, tenis kortu ve restoran hizmetleri de verilmektedir.

Göcek D Marin ise Fethiye tarafından bölgeye ulaşırsanız hemen şehrin girişindedir. Bölgenin hatta Dünya’nın en modern ve lüks marinalarından bir tanesidir. Charter ve özel katamaran teknelerinin yanı sıra mega yatlara da bağlama, elektrik ve su hizmeti vermektedir. Marina içerisinde ücretli plaj da bulunmaktadır. Plaj Mısır’dan getirilen kumu ile dünyada marka haline gelmiştir. Avrupa ve İstanbul sosyetesinin her yıl rota planlarına kattıkları popüler bir marinadır. Göcek kiralık katamaran filomuzdaki katamaran ların bazıları bu marinada yer almaktadır. Siz de lüks ve konforlu bir katamaran tatili istiyorsanız uzman ekibimiz hizmetinizde olacaktır. Bodrum Kiralık Katamaran seçenekleri için de sayfamıza göz atabilir, en uygun kiralık katamaran ı bulabilirsiniz.

göcek kiralık katamaran modelleri
Göcek kiralık katamaran modelleri

Neden Göcek En İyi Katamaran Destinasyonu?

Göcek 24-30ºC sıcaklık ortalaması, Mart-Kasım arası uzun sezonu ile en önemli destinasyonlardan bir tanesidir. Hırvatistan ve Yunanistan’da kiralık tekne sezonu kapanmış iken Göcek halen sıcak havası ve denizi ile kiralık tekne tatili yapan misafirlerini ağırlamaktadır. Tüm koyları hava şartlarına karşı korunaklıdır. Hemen hemen çoğu koyunda kiralık ve özel tekneler için bağlama, elektrik, su ve restoran hizmeti verilebilmektedir. Bölge yelken açarken, her türlü yelken yeteneği için mükemmel olan harika sakin denizler, güzel güneş ışığı ve yumuşak rüzgarları cömertçe sunmaktadır.

Göcek şehir merkezi oldukça küçük olmasına rağmen Göcek yarımadası oldukça fazla koya sahiptir. Sadece Göcek civarında otuzdan fazla koy bulunmaktadır. Her koy kendine özgü doğal güzellikleriyle birbirinden farklı deneyim sunmaktadır. Koylarda restoran ve bağlanma servisi bulmak mümkündür. Dünyaca ünlü bir çok koya ev sahipliği yapmaktadır Göcek. Bir haftalık turlarda Göcek etrafı bir rota hayli yeterli olacaktır. Günde dört saat seyir ile iki koy değiştirebilirsiniz. Teknenizi koydaki küçük marinalara veya kıçtan kara yaparak belirli bağlama yerlerine bağlayarak zaman geçirebilirsiniz. Sabahları güneşi selamlayıp denize atlayabilir ve güne enerjik başlayabilirsiniz. En uygun Göcek kiralık katamaran modeline ulaşmak için uzman ekibimize ulaşmamız yeterli olacaktır. Sizlere uygun modelleri liste olarak göndereceğiz. Bütçenize uygun olan tekneleri sunacağız.

Göcek Rotası Hakkında

Gerek kendi gerekse kiralık tekne misafirlerimizin tecrübelerine dayanarak söylemek gerekirse 1 haftalık bir Göcek kiralık katamaran turu asla yeterli olmamaktadır. Tur bitiminde birçok denizcinin “tadı damağımızda kaldı keşke 2 hafta tur yapsaydık dediğini“ mutlaka duymuşuzdur. Bölgeyi daha iyi tanımak, kiralık tekne konusunda tecrübesiz denizciler için rotalarını daha iyi oluşturabilmek adına örnek bir rotaya göz atmakta yarar var. Sayfamızdaki rotaları incelemeden Göcek kiralık katamaran planı yapmayın. Yoksa gizli güzellikleri kaçırabilirsiniz. 1 haftalık bir kiralık katamaran turu için Göcek koyları tek başına bile yeterli olmaktadır. Fethiye Körfezi’nde yer alan Göcek’ i çevreleyen koylar dantel gibi bir yapı oluşturuyor, her biri eşsiz doğanın uyumuyla birleşiyor. Dünyada Göcek Koyları dışında yeşilin ve mavinin pek çok farklı tonunu bulabileceğiniz yer yok. Diğer bir sayfamız olan Fethiye kiralık katamaran yazımız için tıklayabilirsiniz.