7/24 Destek +90 538 211 45 67
keremetli kiralık yelkenli

Keremetli Kiralık Yelkenli

Keremetli, Yunanistan’ın Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi’ne bağlı Karasu belediyesinde yer almakta olup Thassos’a giden feribotların kalktığı liman olarak bilinen küçük bir kasabadır. Kavala’nın güneydoğusunda Nestos Deltası’nda bir burnun üzerinde yer almaktadır. 2001 yılındaki istatistiklere göre nüfusu 6.039’dur. Bu kasaba bir limandan daha fazlasını sunmaktadır. Mavi bayraklı çok uzun ve geniş bir kumsala sahip olması bu kasabayı daha cazip bir yer haline getirmektedir. Büyük İskender Havalimanına 10 km, Kavala’ya 40 km ve Chrysoupoli’ye 14 km uzaklıktadır. Thassos adası, Keremetli’ye 9,6 km mesafededir ve feribot geçişinde adanın eşsiz bir manzarası vardır. Keremetli kiralık yelkenli tekne seyahati ile hayallerinizdeki tatili yapabilirsiniz.

Geçmişte Keremetli, sadece Thassos’a giden feribotların en kısa yoldan kalktığı yer olarak biliniyordu. Ancak son yirmi yılda bir tatil yeri olarak gelişti ve turistler arasındaki popülaritesi giderek arttı. Yunanistan’da temmuz ve ağustos aylarında en yoğun turizm sezonunu başlasa da Keremetli diğer yerlere göre daha sakindir. Tatil planınızı bu bölgede başlatabilir bu sayede Keremetli’yi keşfedebilirsiniz.

Keremetli Kiralık Yelkenli – Destinasyonlar

Keremetli ziyaretçilerini tatillerini çeşitlendirmek için birçok fırsat sunmaktadır. Balık tutma yerleri ve yüzmek için kristal berraklığında su ile yürümek için km uzunluğunda bir kumsal bulacaksınız. Çeşitli sahil barları ziyaretçilere dinlendirici günlerin tadını çıkarabilmeleri için ilgili atmosferi sunar. Balıkçı limanından taze ve lezzetli balık satın alabilir veya geleneksel tavernalardan birinde eğlenebilirsiniz. Keremetli kabuklu deniz ürünleri ile de tanınır. Halkın başlıca gelir kaynakları tarım, hayvancılık ve balıkçılıktır. Nüfusun önemli bir kısmı turizmle geçinmektedir. Tarım ürünleri ağırlıklı olarak mısır, kuşkonmaz pirinç pamuk ve kividir. Ortaya çıkan ürünlerden küçük bir miktar kişisel tüketim için kullanılırken, geri kalanı ülkenin büyük şehir merkezlerine ve yurt dışına gönderilmektedir. Halkın büyük çoğunluğu eski gelenek ve göreneklerini yıllarca korumaya çalışmaktadır. Keremetli kiralık yelkenli tekne hizmetinden faydalanarak kasabanın en iyi yönlerini birebir keşfedebilirsiniz.

Keremetli’deki plaj birkaç kilometre uzunluğunda ve 50 metre genişliğindedir. Sahilde, şezlong ve şemsiye alabileceğiniz birkaç modern plaj bar bulunmaktadır. Sahilde barların yanı sıra voleybol fileleri, çocuk oyuncakları ve şezlonglar bulabilirsiniz. Bazı barlar büyüktür ve 2000’e yakın ziyaretçiyi ağırlayabilir ve geceleri kulüp olarak hizmet sunarlar. Kumsal un gibi çok ince kuma sahiptir. Su, sayısız deniz kabuğunun bulunduğu dibe kadar temiz ve berraktır. Sahil boyunca, gölgede bol miktarda park yeri olan bir çam ormanı vardır. Keremetli’de birkaç hediyelik eşya dükkânı, butikler, kafeler, tavernalar, restoranlar, süpermarketler ve fastfood restoranları bulunmaktadır. Bunlar gibi kasabanın birçok fırsatlarını ve özelliklerini Keremetli kiralık yelkenli tekne ile yakından keşfetmeye ne dersiniz?

Keremetli kiralık yelkenli
Keremetli kiralık yelkenli

Keremetli Seyahatinizi Unutulmaz Kılabilirsiniz!

Küçük ve otantik balıkçı köyü olan Keremetli yavaş yavaş gelişmiştir. Yaklaşık 2000 nüfuslu sahilde tipik bir Yunan turizm kasabasına dönüşmüştür. Başka ülkelerden bile buraya yerleşen çok sayıda balıkçı nedeniyle kasaba, balık meyhaneleri ile tanınır. Keremetli’de bir banka, postane, ilk ve orta okulların yanı sıra iki turist danışma köşesi vardır. Biri limandaki rıhtımda yer alır ve bir yer ve çevre ile ilgili tüm bilgileri sağlar, diğeri ise yerin doğusunda, ortaokulun arkasındadır ve doğa severler ve ilgilenen herkes için bilgi sunar. Keremetli, doğa severlerin favori destinasyonlarından biridir. Keremetli kiralık yelkenli tekne yolculuğunuz sayesinde kasaba hakkında geniş bir bilgiye sahip olacak ve verimli bir tatil geçireceksiniz.

Keremetli’de yıl boyunca gerçekleşen en ünlü etkinlik, 6 Ocak’ta gençlerin haç için yüzmek üzere denize atladıkları Epifani Bayramı’dır. Keremetli aynı zamanda Kuzey Yunanistan’ın en büyük müzik festivallerinden biri olan ve temmuz ortasında gerçekleştirilen Plai Sto Kima adlı festivalde sahne alanların Yunan müziğinin en tanınmış isimlerinden bazıları olduğu bilinmektedir. Her iki yılda bir haziran ayının son cumartesi günü dans, yüzme, tekne, su sporları, geleneksel ve halk müziği yarışmalarının düzenlendiği Marine Week başlamaktadır. Keremetli, denizi ve plajları sevenler için mükemmel bir tatil yeridir. Küçük bir balıkçı köyünde, alışılmışın dışında, gerçek Yunanistan’ı görmek gezmeyi sevenler için benzersiz bir deneyimdir. Bu deneyimi Keremetli kiralık yelkenli tekne hizmetimizden yararlanarak bizimle yaşayabilirsiniz. Keremetli kiralık katamaran ile deniz üzerinde daha fazla yaşam alanına sahip olun.