7/24 Destek +90 538 211 45 67
halkidiki kiralık yelkenli

Halkidiki Kiralık Yelkenli

Halkidiki, Yunanistan’ın en büyük ikinci şehri olan Selanik’e kısa mesafesiyle bilinen yerel halk arasında popüler bir yarımadadır. Yemyeşil ormanlar, güneş ışığı yansımalarının turkuaz sulara ışıltılı tonlar kattığı sahile kadar uzanmaktadır. Çok önemli yelkenli tekne rotasıdır. Güzel sahil beldeleri ve egzotik kumsallarıyla öne çıkan bu bölge, türünün tek örneğidir. Halkidiki kiralık yelkenli tekne hizmetinden faydalanarak Yunanistan’ın en seçkin bölgelerini keşfedebilir ve eşsiz bir tatil fırsatını değerlendirebilirsiniz.

Halkidiki; Kassandra, Sithonia ve Athos’a adında üç küçük yarımadaya bölünmüştür. Birincisi en yoğun olanıdır. İkincisi daha tenha ve kamp yapmak için idealdir. Üçüncüsü ise sadece özel izinle erkek gezginlerin girebildiği kapalı bir manastır topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır. Halkidiki, Büyük İskender’in hocası olan filozof Aristoteles’in doğum yeridir. Halkidiki’nin kuzeydoğusundaki antik Stagira kentinde MÖ 384 yılında doğmuştur. Antik kentin kalıntıları bugün hâlâ Olympiada yakınlarında görülebilmektedir. Bunları yakından görmenizi ve etkileyici bilgiler edinmenizi öneririz.

Halkidiki kiralık yelkenli tekne imkânından faydalanarak kiralık yelkenli tatilinize başladıysanız, çeşitli alternatiflerinizin olduğunu da biliyorsunuzdur. Tekne seyahati esnasında Selanik’i ziyaret etmeyi, Nea Fokea Bizans Kulesi’ne uğramayı, Athos Dağı’nı, Sithonia’nın kristal berraklığındaki sularında keyifli vakit geçirmeyi, Kassandra Yunanistan’ın plajlarını keşfetmeyi ve Ouranoupoli’nin tatil kasabasında rahatlamayı unutmamalısınız.

Halkidiki kiralık yelkenli
Halkidiki kiralık yelkenli

Halkidiki Kiralık Yelkenli

Halkidiki’de kendinizi kiralık yelkenli tekneden ve büyüleyici plajlardan uzaklaştırmayı başarırsanız, geziye çıkmalısınız. Bölgede yapacağınız bir araba yolculuğu sizi Petralona Mağarası, Bizans kuleleri, antik anıtlar ve güzel manastırlar gibi etkileyici yerlere götürecektir. Ouranoupolis’ten Athos Dağı’na bir tekne turu yapmalısınız. Athos yarımadasına halkın girmesine izin verilmediğinden, tekne kıyı şeridi boyunca seyrederek yolculara denizden güzel manastırlara hayran kalma fırsatını kaçırmamalısınız.

Deniz ürünü yemekleriyle ve Akdeniz mutfağı esintileriyle Halkidiki’de damak zevkinizi taçlandırmalısınız. Gyros, souvlaki, pastitio, kleftiko gibi lezzetli yemekleri mutlaka denemelisiniz. Halkidiki mutfağında ahtapot, ıstakoz ve midye ürünleri pek çok ana yemeğin temelini oluşturmaktadır. Beyaz, pembe ve kırmızı şarapları denemeli, taze deniz ürünleri ve sofralık zeytinin tadına bakmalısınız. Halkidiki kiralık yelkenli turunuz boyunca bu eşsiz lezzetleri tatmadan turunuzu bitirmeyin. Kiralık yelkenli tatili sadece huzurlu denizleri ve koyları keşfetmek demek değildir. Bölgenin eşsiz lezzetleri ile turunuza daha fazla tat katmak demektir.

Halkidiki Yelken Sezonu

Halkidiki’de kiralık yelkenli yüksek sezonu Haziran’dan Eylül’e kadardır. Bu süre zarfında yapılacak çok sayıda aktivite ve ziyaret edilecek yer vardır. Fiyatlar yüksektir ancak Yunanistan’daki diğer turistik yerlere göre daha uygundur. Bölgenin en hareketli olduğu aylar, Yunanistan’ın tüm destinasyonlarında olduğu gibi Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Halkidiki’de tatil için en doğru zaman turizm sezonunun bitmesine yakın olan Eylül ayıdır. Halkidiki yaz aylarında tamamen doludur ve bu dönemde ziyaret etmeyi planlıyorsanız, erken rezervasyon yaptırmalısınız. İşlek caddelere, büyük yerel halk ve turist kalabalığına hazırlıklı gelmenizi öneririz.

Halkidiki, Kuzey Yunanistan’da çok popüler bir tatil beldesidir. Kozmopolit tatil köyleri, nefes kesen doğal manzaraları ve egzotik plajlarıyla ünlüdür. Özellikle yaz aylarında Kuzey Yunanistan’da ve Selanik yakınlarındaki en iyi parti merkezidir. Halkidiki’yi dışarıda bir gece geçirmek için mükemmel bir yer yapan çok sayıda pub ve kulübe uğramalısınız. Dahası, Sidirokastro ve Neoi Poroi harika müzikler ve birçok dans noktasına ulaşabilirsiniz. Halkidiki kiralık yelkenli tekne yolculuğu bölgede yer alan diğer mekanları keşfetmenize de olanak sağlamaktadır.

Halkidiki’nin ikinci ve üçüncü ayağı arasında küçük bir tekne kiralamak ya da Karayipler’in berrak sularında gezinmek için özel bir lisansa ihtiyacınız yoktur. Kendi yemeğinizi ve atıştırmalıklarınızı getirmeli ve Diaporas Adaları’na yelken açmalısınız. Dilediğiniz yere demir atıp gün batımını kendi küçük teknenizden izleme özgürlüğüne sahip olacaksınız. Özellikle bir grup arkadaşınızla gitmenizi öneririz. Yunanistan’ın büyüleyici yelken bölgelerindeki en bakir kumsallara, ulaşılmaz koylara ve etkileyici berrak sulara gitme fırsatını kaçırmamalısınız. Hayalinizdeki Halkidiki yelken tatilini planlamaya başlamak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Halkidiki kiralık katamaran ile daha konforlu bir deniz tatili yaşayın. Kiralık yelkenli turunuz sırasında bir arıza oluşursa bize hemen ulaşabilirsiniz. Bölgedeki teknik ekibimiz hemen teknenin olduğu yere ulaşacaktır. talebinize en uygun kiralık yelkenli tekneyi bulmak için bize ulaşın ve en doğru seçimi yapmak için profesyonel destek alın. Ayrıca size en uygun Halkidiki kiralık yelkenli tekne fiyatlarını sunacağız.