7/24 Destek +90 538 211 45 67

Bodrum Katamaran Kiralama

Bodrum, Bodrum katamaran kiralama tatili ile keşfedebileceğiniz sayısız güzellikleri içerisinde barındırıyor. Halicarnassus, tarihte önemli bir kale ve şehirdi. Dünyanın 7 harikasından biri olan Halikarnas Mozolesine komşuluk yapmış önemli bir antik limandır. Günümüzde Bodrum olarak dünya turizm çekim noktalarından biri. Deniz, güneş, müzik, gece hayatı gibi her türden turistik faaliyetlerin en önemli merkezlerinden biridir. Ayrıca Bodrum katamaran kiralama hizmeti açısından da en çok tercih edilen yerlerdendir.

Tüm özelliklerinin yanı sıra Bodrum yat limanı ile turizm yatçılığının da önemli merkezlerinden biri. Günübirlik tekne turlarının yanı sıra ünlü Mavi yolculuk yat turizminin de önemli başlangıç noktalarından biridir. Hemen her türden turizme yönelik yat ve tekne kiralama organizasyonunun yapıldığı bu sahil kentimiz sadece yerli turistlerin değil yabancı turistlerinde yat turizmi için sıkça uğradıkları bir yerdir. Bodrum her türlü kiralık teknenin yanı sıra özellikle son yıllarda geleneksel gulet ve motoryatların yanı sıra katamaran tipi teknelerin sıkça kullanıldığı bir merkezdir. Bodrum katamaran kiralama seçeneklerini gün geçtikçe arttırıyor.

Bodrum Katamaran Kiralama – Katamaran Nedir?

Katamaran, Hint ve pasifik adaları çevresinde çok eski zamanlardan beri kullanılagelen bir tekne türü.  Yan yana getirilerek tekniğine uygun olarak birleştirilmiş su içinde kalan bölümü ve modeline göre üst güverteleri de birbirine bağlanmış ilk başlarda genelde yelkenli olarak kullanılan ama günümüzde motorlu büyük modellerinin de olduğu bir deniz aracıdır. Suya basan iki ayrı teknenin üzerine inşa edilen katamaranlarda diğer teknelere göre daha iyi kamara ve kreasyon alanları yaratılabilmektedir.

Bodrum katamaran kiralama
Bodrum katamaran kiralama

Modern katamaranlar deniz otobüsünden, yatçılık ve turistik amaçla kullanılan birçok model ve tipe sahiptirler.  Sportif amaçlı sadece yelkenli olanlarının yanı sıra turizm amaçlı olarak yelkenli, motorlu ve hem yelken hem de motor kullanılan modelleri vardır. Kamaraların genelde tamamen su üstünde olmaları ve geniş iç havuzları sayesinde diğerlerinden daha fazla yolcunun konforla hizmet almalarına olanak verirler. Ayrıca sığ sularda gidebilmeleri ve ikili su kesimi sayesinde olağanüstü dengeli ve görece hafif yapıları ile modern turizm yatçılığının gözdeleridir.  Bu özellikleri ile Bodrum katamaran kiralama en çok tercih edilen deniz tatillerindendir. Eksi yönleri olarak limanda çok yer kaplamaları ve bakım masraflarının daha yüksek olması sayılabilir.

Günümüz katamaranları, modern turizm ve denizciliğin gerektirdiği hemen her donanıma sahip olmaları ve sağladıkları konfor düzeyi ile son yıllarda özellikle revaçtadır. Katamaran yerine gulet tercihiniz var ise Bodrum kiralık gulet sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Bodrum katamaran seçenekleri açısından çok zengindir. Çok sayıda turizm organizasyon firmaları bu işe meşgul olmaktadır. Katamaran kiralama organizasyonu son derece gelişmiş özellikler taşımaktadır. Sadece Bodruma gelip bu firmalarla görüşmenin ötesinde sadece ülkemiz çapında değil Avrupa’nın birçok ülkesine yayılmış ve şubeleri olan bu organizasyon ağı internetin de aktif olarak kullanılması ile oldukça güçlüdür ve aylar öncesinden sizlere mükemmel Mavi tur organize edip fiyat olarak cazip ödeme koşulları sağlar.

Bodrum katamaran kiralama genel olarak haftalık turlar olarak düzenlenmektedir. Şüphesiz gurubunuz ve bütçeniz elverişli ise bu süreyi uzatmanız mümkün olabilmektedir. Ama genel olarak cumartesi günleri başlayan Bodrum katamaran kiralama yine cumartesi günü sona erer ve böylece müşteri trafiği bir düzen içinde akar.

Bütün ticari deniz taşıtları yasa gereği ancak ehliyetli bir kaptan eşliğinde kullanılabilir. Eğer yerli bir ehliyete sahip kaptanlık vasfınız var ise katamaranınızı bizzat kendiniz kullanabilirsiniz. Diğer durumda ancak ehliyetli bir kaptan eşliğinde bu yolculuğu yapabilirsiniz.

Bodrum katamaran kiralama ile yapacağınız Mavi Tur içine Yunan Adalarını da dahil etmeniz mümkün. Bu durumda geçerli pasaportlarınız yanınızda olmalı ve vizeniz alınmalıdır.

Bodrum Kiralık Katamaran Dahil Olan Masraf ve Ödemeler

Bodrum katamaran kiralama ile turunuz sırasında kahvaltı ve öğlen yemekleriniz genelde teknede yenebilir. Yemek durumları daha baştan yapılan anlaşma ile belirlenir. Talep ederseniz bir aşçı ve servis elemanı turunuza dahil edilir. Ancak gece demirlediğiniz yerde uygun bir restoran var ise dilerseniz bu olanaktan faydalanabilirsiniz.  Katamaran kiraladığınızda genel olarak aşağıdaki hizmetler fiyata dahildir.

Liman / havaalanı transfer ücretleri, Sefere çıkış ve dönüşte marina ücretleri, palamar bağlama, Teknede bulunması gereken standart seyrüsefer donanımları,  kumanya ve içecekler, Havlu vb genel temizlik ve deniz malzemelerinin temini, kullanma suyu ve mazot tüketimi, marina vergi ve masrafları, dahildir. Bodrum katamaran kiralama ile eğer Yunan Adalarına da uğrayacaksanız bu konuda transitlog ve olası her türlü harç ve vergiler size aittir.  Kiralık katamaranınızı kullanabilecek yeterli tecrübe ve ehliyete sahip değilseniz ayrıca kaptanın ücreti ve yemeği belirlenen fiyat üzerinden hesabınıza eklenecektir. Talebiniz üzerine sefere eklenecek aşçı ve hostes içinde ödeme yapmalısınız.