7/24 Destek +90 538 211 45 67
aegina kiralık katamaran

Aegina Kiralık Katamaran

Aegina Adası, Türkçe’de Aegina olarak adlandırılmaktadır. Saronik Körfezi’nin kalbinde, Poros ve Agistri adalarının yakınında yer almaktadır. Aegina Adası, Atina’ya yakınlığı sayesinde hızlı kaçamaklar için en popüler adalardan biridir. Kısa günlük geziler veya daha uzun tatillerde keşfedilebilecek ilginç özellikleri olan muhteşem bir noktadır. Konforlu bir mavi tur için tasarlanmış tekne tipi olan kalamar sayesinde Aegina Adasını keşfedebilirsiniz. Aegina kiralık katamaran hizmetlerimizden faydalanarak tatilinizi unutulmaz kılabilirsiniz. Atina’ya yakın bu adayı yelken seyri ile keşfedebilirsiniz.

Aegina, başkente oldukça yakın bir Yunan adasıdır. Yapılacak birçok ilginç aktivite sunacak kadar büyük olan adada, zaman tamamen farklı bir hızda akar. Tatilinizden beklentinizin eşsiz anıtlar gezmek, benzersiz plajlarda dinlenmek, taze balık ve lezzetli antep fıstığı yemek olduğunu varsayalım. O halde Yunanistan’daki Aegina Adası, gezilecekler listenize mutlaka eklemeniz gereken bir yer. Rotanızı bu adaya çevirirerek unutulmaz bir Aegina kiralık katamaran tatili deneyimi yaşayabilirsiniz.

Aegina Adası’nda Yapılacak En İyi Şeyler

Aegina Atina’dan yaklaşık 27 km uzaklıkta yer alır. Sakin atmosferi ile kalabalık turist grupları tarafından keşfedilmeyi bekleyen özel bir destinasyondur. Aegina, burada yetişen fıstıklarıyla ünlüdür. Bu yüzden hemen hemen her dükkân ve satıcıda Antep fıstığı bulmak mümkündür. Aegina’nın antep fıstığı, ziyaret ettiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetlerden biridir. Paleahora, Aegina’nın eski başkentidir. Birçok Yunan adasındaki küçük köylerin hala korumakta olduğu gerçek sakinlik ve sükuneti hissedebileceğiniz küçük bir kasabadır. Paleahora’yı ve bölgenin zenginliklerini birebir görmenizi tavsiye ederiz. Aegina kiralık katamaran seçeneklerimiz ile adayı yakından inceleyebilirsiniz.Aegina kiralık katamaran fırsatlarını değerlendirirseniz hayatın yoğun temposundan bir nebze olsun uzaklaşarak verimli bir tatil yapabilirsiniz.

Din, sanat ve mimariyle ilgileniyorsanız tatilinizde bir öğleden sonranızı muhteşem Agios Nektarios Manastırı’nı keşfederek geçirebilirsiniz. Güzel bahçelerle çevrili mekân, Aegina’nın en büyük binası olan Aziz Nektarios Katedrali’ne ev sahipliği yapıyor. Gelişmiş denizcilik imkanlarından yararlanarak tatil yapmayı planlayabilirsiniz. Böylece bölge hakkında ayrıntılı bilgiler edinebilirsiniz. Aegina’yı ziyaret ederken kaçırmamanız gereken yerlerden biri Aphaia Tapınağı’dır. Aphaia, Yunanistan’ın en iyi korunmuş Klasik tapınakları arasında yer alır. Bu etkileyici tapınağın geçmişi MÖ 500 yılına kadar uzanmaktadır. AAegina Kasabasına yaklaşık 13 km uzaklıkta bulunan tapınak bir tepenin üzerindedir. Ayrıca çevredeki bölgenin muhteşem manzarasını sunmaktadır.

Perdika, Aegina’nın güney tarafında bulunan ve Yunanistan’da karşılaşabileceğiniz en büyüleyici balıkçı köylerindendir. Muhteşem ada havasın içinize çekerek tadabileceğiniz en lezzetli ve taze balık yemeklerini denemelisiniz. Tatilinizi Aegina kiralık katamaran yolculuğu ile yaparak adanın en iyi yönlerini keşfedebilirsiniz. Aegina tatiliniz sürecinde Yunanistan’ın kendine has ve nefes kesici bölgelerinden birini keşfedebilirsiniz. Ek olarak, yakın mesafede yer alan yat limanlarını kiralık katamaran ile gezebileceksiniz.

Aegina kiralık katamaran
Aegina kiralık katamaran

Aegina Kiralık Katamaran – Aegina Plajları

Adanın kıyılarını süsleyen meşhur plajlardan en az birkaçını ziyaret etmenizi öneririz. Hangisi olduğundan emin değilseniz, Aegina’daki en iyi 5 plaj olarak bilinen Agia Marina, Perdika, Maraton, Souvala ve Kavouropetra plajlarını tercih edebilirsiniz. En popüler plajlar, iyi organize edilmiş olup harika tavernaları, su sporları, kiralık şezlongları ve otelleri ile bilinen Agia Marina ve Souvala’dır.

Aegina kiralık katamaran tatilinize heyecan ve sürat katacaktır. Adanın Atina’ya yakın konumu sayesinde istediğiniz her şeye kolay ulaşmanız mümkün olacaktır. Ayrıca bölge, konaklamanın yanı sıra sosyalleşmek için de pek çok tercih imkânı sunmaktadır. Bölgenin çevresinde bulunan eğlence merkezlerini ve lezzet duraklarını değerlendirebilirsiniz. Yakında yer alan Aegina yat limanından da faydalanabilirsiniz. Katamaranla yolculuğunuza devam etmeniz kullanım açısından sizlere konfor sağlayacaktır. Aegina kiralık yelkenli modellerimiz ile daha farklı bir yelken seyri yaşayın.