7/24 Destek +90 538 211 45 67
Fethiye katamaran kiralama fiyatları

Fethiye Katamaran Kiralama

Her yıl yerli ve yabancı birçok turist Fethiye’ye gelerek Fethiye katamaran kiralama hizmetlerinden yararlanarak tekne ile denize açılmaktadır. Bu nedenle yatçılık ve turizm acentelerinin sayısı oldukça fazladır. Bu acentelerin yoğun talep alan hizmetlerinden biri de Fethiye katamaran kiralama hizmetidir. Fethiye denince akla ilk gelen Mavi Tur gezileridir. Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunan Fethiye, birbirinden güzel koyları, plajları, ormanları, dünyaca ünlü Ölüdeniz’i ve modern yat limanları ile tatil turizmi yanı sıra yat turizmi açısından da önemli ilçelerden biridir. Muğla iline bağlıdır. Mavi Tur güzergahının vazgeçilmez noktalarından biri olması yanı sıra Mavi tur başlangıç noktasıdır.

Fethiye katamaran kiralama ile Fethiye ve çevresindeki, mavi ve yeşilin bin bir tonunun harmanlandığı doğal güzellikleri denizin üzerinden izlemek, açık denizde yüzmenin keyfini yaşamak, bol bol güneşlenmek, su sporları yapmak ve en önemlisi bu huzur veren tatilden çok daha zinde ve sağlıklı bir şekilde dönmek mümkündür. Bol oksijen depolayarak, sağlıklı deniz ürünleri ile beslenerek, denizin dinginliğinde ruhunuzu dinlendirerek muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca Fethiye, son zamanlarda Fethiye Belediyesi‘nin yaptığı çalışmalar ile eskiye nazaran çok daha modern ve bakımlı bir çehreye kavuşmuş durumda.

Katamaran kiralama hizmetinden en iyi şekilde yararlanmak için doğru firmayı bulmaktır. Bunun için internet üzerinden araştırma yaparak, daha önce tekne kiralamış kişilerin yorumlarını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca çevrenizde Fethiye katamaran kiralama hizmeti almış kişilere danışabilirsiniz. Doğru firmayı seçtikten sonra rezervasyon öncesi ne tür tekne kiralamanız gerektiği konusunda firmadan danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Fethiye Katamaran Kiralama – Neden Katamaran Tercih Etmelisiniz?

Katamaranlar, oldukça eski yıllarda Hint Okyanusu ve Pasifik ülkelerinde kullanılmış, kürekli, yelkenli teknelerdir. Çift gövdeye sahip olmaları diğer tekne türlerine göre çok daha geniş olmasını sağlamaktadır. Katamaran tekneler, günümüzde oldukça gelişmiş, modern yat olarak kullanıma geçmiştir. Katamaran teknelerin, yelkenli, motorlu, hem yelkenli hem de motorlu çeşitleri vardır. Motorlu ve yelkenli katamaranlar hem hızlı olmaları hem de gerektiğinde rüzgar gücüyle gitmesi açısından daha çok tercih edilmektedirler. Fethiye katamaran kiralama firmaları hangi katamaran türünün sizin için daha uygun olacağını taleplerinize göre seçmenizde yardımcı olmaktadırlar. Fethiye’de başka bir tür tekne arıyorsanız Fethiye kiralık tekne modelleri ve fiyatları sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Fethiye katamaran kiralama
Fethiye katamaran kiralama

Katamaran teknelerin gövdeleri suya bastığı için oldukça hafiftir. Devrilme riski yoktur. Sığ sularda hareket kabiliyeti yüksektir. Kamaraları, güvertesi, iç ve dış yaşam alanları diğer tekne türlerine göre çok daha geniştir. Bu özelliği, tekne içinde hareket özgürlüğünün olduğu anlamına gelmektedir. Oldukça konforlu lüks, de lüks ve ekonomik sınıflarda Katamaran kiralama seçenekleri bulunmaktadır.

Yaz aylarında katamaran kiralama hizmeti alarak denize açılmayı düşünüyorsanız rezervasyonunuzu mart, nisan aylarında yaptırmanız da fayda olacaktır. Oldukça yoğun talep söz konusu olduğu için tatil tarihlerinize karar verdiğinizde hemen rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Katamaran tekne kiralarken bir takım prosedürler uygulanmaktadır. Bunlar, liman işletmeleri yetkilileri tarafından verilen mürettebat bilgileri formudur. Bu belge uğranacak her limanda sorulacaktır. Ayrıca katamaran tekneleri kaptanlı olarak kiralamak gerekir. Eğer kaptan ehliyetiniz varsa ve kendiniz kullanmak isterseniz belgelerinizin yanınızda olması gerekir.

Katamaran Kiralama – Kiralama Prosedürleri

Fethiye katamaran kiralama işlemleri sırasında müşterilerden depozito alınmaktadır. Bu, yolculuk sırasında teknenin hasar görme ve kayıplar olması ihtimaline karşı firmaların güvencesidir. Tekne hasarsız ve kayıpsız bir şekilde teslim edildiğinde depozito ücreti de iade edilmektedir. Fethiye katamaran kiralama hizmet süresi en az bir haftadır. Tatil planınıza göre daha uzun süreli kiralama yapılabilmektedir. Katamaran kiralama hizmeti alarak Mavi Tura çıkan çoğu kişi rotalarına Yunan Adalarını ve Yunanistan sahilini de katmaktadır. Yabancı karasularına girmek isteyenlerin yanında pasaportlarını bulundurmaları gerekir.

Fethiye katamaran kiralama ile Mavi Tur rotası müşteri taleplerine göre belirlenmektedir. Bu konuda güvenlik açısından gerekli olduğu durumlarda kaptan rotada değişiklik yapabilmektedir. Ayrıca tekneyi teslim almadan önce Firma yetkilileri, tekne hakkında teknik bilgileri içeren bir brifing vermektedirler. Mavi tur geziniz sırasında kendiniz yemek yapabilirsiniz. Bunun için teknelerde donanımlı mutfak bulunmaktadır. “Tatile geldim yemekle uğraşamam” diyorsanız firmadan aşçı, şef talep edebilirsiniz. Bu tabi ki ekstra ödeme yapma anlamına gelmektedir.

İçinde bulunduğumuz Covid-19 pandemi nedeniyle tekne kiralama hizmetlerinde artış olmuştur. Hemen her kişi, tatilini kalabalık bir ortamda geçirmek istemez. Fethiye katamaran kiralama ile otel konforunu ve rahatlığını yaşarken, virüs açısından da risk ortadan kalkar. Sadece aileniz, yakınlarınız veya partnerinizle baş başa bir tatil yapabilir, yabancılarla temas halinde olmazsınız.