7/24 Destek +90 538 211 45 67
Fethiye katamaran kiralama fiyatları

Fethiye Katamaran Kiralama

Her yıl yerli ve yabancı birçok turist Fethiye’ye gelerek Fethiye katamaran kiralama hizmetlerinden yararlanarak tekne ile denize açılmaktadır. Bu nedenle yatçılık ve turizm acentelerinin sayısı oldukça fazladır. Bu acentelerin yoğun talep alan hizmetlerinden biri de Fethiye katamaran kiralama hizmetidir. Fethiye denince akla ilk gelen Mavi Tur gezileridir. Ege ve Akdeniz’in kesiştiği noktada bulunan Fethiye, birbirinden güzel koyları, plajları, ormanları, dünyaca ünlü Ölüdeniz’i ve modern yat limanları ile tatil turizmi yanı sıra yat turizmi açısından da önemli ilçelerden biridir. Muğla iline bağlıdır. Mavi Tur güzergahının vazgeçilmez noktalarından biri olması yanı sıra Mavi tur başlangıç noktasıdır.

Fethiye katamaran kiralama ile Fethiye ve çevresindeki, mavi ve yeşilin bin bir tonunun harmanlandığı doğal güzellikleri denizin üzerinden izlemek, açık denizde yüzmenin keyfini yaşamak, bol bol güneşlenmek, su sporları yapmak ve en önemlisi bu huzur veren tatilden çok daha zinde ve sağlıklı bir şekilde dönmek mümkündür. Bol oksijen depolayarak, sağlıklı deniz ürünleri ile beslenerek, denizin dinginliğinde ruhunuzu dinlendirerek muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca Fethiye, son zamanlarda Fethiye Belediyesi‘nin yaptığı çalışmalar ile eskiye nazaran çok daha modern ve bakımlı bir çehreye kavuşmuş durumda.

Katamaran kiralama hizmetinden en iyi şekilde yararlanmak için doğru firmayı bulmaktır. Bunun için internet üzerinden araştırma yaparak, daha önce tekne kiralamış kişilerin yorumlarını değerlendirebilirsiniz. Ayrıca çevrenizde Fethiye katamaran kiralama hizmeti almış kişilere danışabilirsiniz. Doğru firmayı seçtikten sonra rezervasyon öncesi ne tür tekne kiralamanız gerektiği konusunda firmadan danışmanlık hizmeti talep edebilirsiniz.

Fethiye Katamaran Kiralama – Neden Katamaran Tercih Etmelisiniz?

Katamaranlar, oldukça eski yıllarda Hint Okyanusu ve Pasifik ülkelerinde kullanılmış, kürekli, yelkenli teknelerdir. Çift gövdeye sahip olmaları diğer tekne türlerine göre çok daha geniş olmasını sağlamaktadır. Katamaran tekneler, günümüzde oldukça gelişmiş, modern yat olarak kullanıma geçmiştir. Katamaran teknelerin, yelkenli, motorlu, hem yelkenli hem de motorlu çeşitleri vardır. Motorlu ve yelkenli katamaranlar hem hızlı olmaları hem de gerektiğinde rüzgar gücüyle gitmesi açısından daha çok tercih edilmektedirler. Fethiye katamaran kiralama firmaları hangi katamaran türünün sizin için daha uygun olacağını taleplerinize göre seçmenizde yardımcı olmaktadırlar. Fethiye’de başka bir tür tekne arıyorsanız Fethiye kiralık tekne modelleri ve fiyatları sayfamızdan bilgi alabilirsiniz.

Fethiye katamaran kiralama
Fethiye katamaran kiralama

Katamaran teknelerin gövdeleri suya bastığı için oldukça hafiftir. Devrilme riski yoktur. Sığ sularda hareket kabiliyeti yüksektir. Kamaraları, güvertesi, iç ve dış yaşam alanları diğer tekne türlerine göre çok daha geniştir. Bu özelliği, tekne içinde hareket özgürlüğünün olduğu anlamına gelmektedir. Oldukça konforlu lüks, de lüks ve ekonomik sınıflarda Katamaran kiralama seçenekleri bulunmaktadır.

Yaz aylarında katamaran kiralama hizmeti alarak denize açılmayı düşünüyorsanız rezervasyonunuzu mart, nisan aylarında yaptırmanız da fayda olacaktır. Oldukça yoğun talep söz konusu olduğu için tatil tarihlerinize karar verdiğinizde hemen rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz.

Katamaran tekne kiralarken bir takım prosedürler uygulanmaktadır. Bunlar, liman işletmeleri yetkilileri tarafından verilen mürettebat bilgileri formudur. Bu belge uğranacak her limanda sorulacaktır. Ayrıca katamaran tekneleri kaptanlı olarak kiralamak gerekir. Eğer kaptan ehliyetiniz varsa ve kendiniz kullanmak isterseniz belgelerinizin yanınızda olması gerekir.

Katamaran Kiralama – Kiralama Prosedürleri

Fethiye katamaran kiralama işlemleri sırasında müşterilerden depozito alınmaktadır. Bu, yolculuk sırasında teknenin hasar görme ve kayıplar olması ihtimaline karşı firmaların güvencesidir. Tekne hasarsız ve kayıpsız bir şekilde teslim edildiğinde depozito ücreti de iade edilmektedir. Fethiye katamaran kiralama hizmet süresi en az bir haftadır. Tatil planınıza göre daha uzun süreli kiralama yapılabilmektedir. Katamaran kiralama hizmeti alarak Mavi Tura çıkan çoğu kişi rotalarına Yunan Adalarını ve Yunanistan sahilini de katmaktadır. Yabancı karasularına girmek isteyenlerin yanında pasaportlarını bulundurmaları gerekir.

Fethiye katamaran kiralama ile Mavi Tur rotası müşteri taleplerine göre belirlenmektedir. Bu konuda güvenlik açısından gerekli olduğu durumlarda kaptan rotada değişiklik yapabilmektedir. Ayrıca tekneyi teslim almadan önce Firma yetkilileri, tekne hakkında teknik bilgileri içeren bir brifing vermektedirler. Mavi tur geziniz sırasında kendiniz yemek yapabilirsiniz. Bunun için teknelerde donanımlı mutfak bulunmaktadır. “Tatile geldim yemekle uğraşamam” diyorsanız firmadan aşçı, şef talep edebilirsiniz. Bu tabi ki ekstra ödeme yapma anlamına gelmektedir.

İçinde bulunduğumuz Covid-19 pandemi nedeniyle tekne kiralama hizmetlerinde artış olmuştur. Hemen her kişi, tatilini kalabalık bir ortamda geçirmek istemez. Fethiye katamaran kiralama ile otel konforunu ve rahatlığını yaşarken, virüs açısından da risk ortadan kalkar. Sadece aileniz, yakınlarınız veya partnerinizle baş başa bir tatil yapabilir, yabancılarla temas halinde olmazsınız. Nicholas Adası olarak da bilinen Gemiler Adası, Türkiye’nin güneybatısındaki Fethiye kıyılarında bulunan küçük ve pitoresk bir adadır. Adını adadaki kiliseler, mezarlar ve bir manastırın bulunduğu Bizans kalıntılarından alıyor ve adanın tarihini ve doğal güzelliklerini keşfetmek isteyen ziyaretçilerin popüler bir destinasyonu. Adaya Fethiye ilçesinden veya yakındaki Ölüdeniz Plajı’ndan tekne ile ulaşılabilir. Bölgede adaya günübirlik geziler sunan ve adayı kendi hızlarında keşfetmek isteyenler için özel tekne kiralama hizmeti veren birkaç tekne turu şirketi bulunmaktadır. Gemiler Adası’nın kristal berraklığındaki suları ve güzel kumsalları ile çevrili olması, onu yüzme, şnorkelli yüzme ve dalış için ideal bir nokta yapmaktadır. Adada ayrıca denizin ve çevredeki manzaranın muhteşem manzarasını sunan birkaç yürüyüş parkuru vardır. Gemiler Adası’nın öne çıkan özelliklerinden biri de adanın her yerine dağılmış olan ve tarihi 5. yüzyıla kadar uzanan Bizans kalıntıları. Kalıntılar birkaç kilise, bir manastır, bir nekropol ve bir hamam içerir ve adanın tarihine büyüleyici bir bakış sunar. Gemiler Adası’nda herhangi bir tesis veya hizmet bulunmadığından ziyaretçiler kendi yiyecek, su ve erzaklarıyla hazırlanmalıdır. Harabelere çöp atmamak veya zarar vermemekle adanın tarihi ve doğal mirasına saygı duymak da önemlidir.

Katamaran Turu Avantajları

Eğer Fethiye ve Göcek’te katamaran tatili düşünüyorsanız, sizleri eşsiz güzellikler ve deneyimler bekliyor olacak. Bu bölgeler, Türkiye’nin güzel sahil şeritlerinde yer aldığı için deniz turizmi için popüler destinasyonlardır. İşte katamaran tatillerinin bu bölgede düşündüğünüz bir tatil için avantajları. Fethiye katamaran kiralama turunuz boyunca muhteşem bir manzara sizleri ağırlayacak. Fethiye ve Göcek, etkileyici koyları, temiz denizi ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Katamaran ile seyahat etmek, bu güzellikleri daha yakından keşfetmenize olanak tanır. İnsan ve gürültüden uzak esnek ve özgür bir tatil deneyimi yaşayacaksınız. Ayrıca Fethiye katamaran kiralama servisimiz ile sunduğumuz katamaranlar, tek gövdeli teknelerden daha geniş bir alan sunar ve genellikle daha fazla konfor sağlar. Bu da daha fazla özgürlük ve konfor demektir. Katamaranlar, tek gövdeli teknelerden daha istikrarlıdır. Bu özellik, denizde seyahat ederken daha az sallanma ve daha konforlu bir deneyim sunar. Fethiye ve Göcek çevresindeki birçok güzel koy ve ada bulunmaktadır.

Katamaranla seyahat ederek farklı noktalara kolayca ulaşabilir ve çeşitli yerleri keşfedebilirsiniz. Fethiye katamaran kiralama ile mavi tur deneyimi sayısız güzellikler sunar. Katamaran tekneler genellikle su sporları için uygun tasarıma sahiptir. Yelken sporlarına ilgi duyanlar için harika bir deneyim sunabilir. Fethiye katamaran kiralama tatili seçerken bazı faktörleri göz önünde bulundurmalısınız. Eğer daha önce katamaran kullanmışsanız veya profesyonel bir kaptanla seyahat ediyorsanız, bu avantajlı olacaktır. Ehliyet ve tecrübeniz var ise bareboat kiralama yapabilirsiniz. Fethiye ve Göcek bölgesindeki deniz şartlarını ve hava durumunu göz önünde bulundurun. Belirli mevsimlerde rüzgar şiddeti değişebilir. Katamaran kiralama fiyatları, sezon, tatil günleri ve teknelerin özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Bütçenizi göz önünde bulundurun. Katamaran tekneler genellikle daha büyük gruplar için uygundur. Grubunuzun büyüklüğünü ve ihtiyaçlarınızı düşünün. Tatil planınızı belirlerken bu faktörleri göz önünde bulundurarak, Fethiye ve Göcek’te katamaran tatilinden keyif alabilirsiniz.