7/24 Destek +90 538 211 45 67
Yunanistan katamaran kiralama ücretleri

Yunanistan Katamaran Kiralama Ücretleri

Tekne turizminin revaçta olduğu son yıllarda en çok talep edilen hizmetlerden biri de Yunanistan katamaran kiralama olmuştur ve Yunanistan katamaran kiralama ücretleri sıklıkla araştırılmaktadır. Hem Akdeniz ve Ege kıyılarını gezip görmek hem de yakın mesafedeki Yunan adaları ve Yunanistan kıyılarını ziyaret etmek tekne kiralama ile mümkün olmaktadır. Katamaran tekneler, konfor ve teknik açıdan en ideal seçenek olmaktadır. Katamaran tekneler, yelkenli ve çift gövdeli, her türlü deniz koşullarına dayanıklı modern deniz taşıtlarıdır.  İki gövdeden oluşması nedeniyle en sert havalarda dahi devrilmeye karşı oldukça güvenlidir. Uzun deniz yolculuklarında, sığ sularda dahil olmak üzere yüksek hareket kabiliyetine sahiptir. Hafif olması nedeniyle hız yapabilme özelliğine sahiptir. Tüm bu avantajları ile Yunanistan katamaran kiralama talepleri oldukça fazladır.

Uygun Yunanistan katamaran kiralama ücretleri  ile konforlu bir tatil kaçınılmazdır. Kamaraları deniz üstünde olduğu için diğer tekne türlerine göre çok daha geniş ve ferahtır. İster kıyı şeridinden ister açık denizde dilediğince yol almak, istenilen koy ve açıklarda duraklamak, ister motor ile hızlı, ister yelken açarak süzülerek maviliklerde ilerlemek mümkündür. Yunanistan katamaran kiralama, düşünüldüğünden hesaplı da olmaktadır. Yunanistan’da beş yıldızlı bir otelde tatil yapmakla kıyaslandığında otel konforunda çok daha az fiyatlarla tatil imkanı sunmaktadır. Üstelik tek bir noktaya bağlı kalmadan Yunanistan ve Yunan Adalarının tüm kıyılarını gezip görmek de cabası. Ülkemizde birçok aile, arkadaş grubu Yunanistan katamaran kiralama ile tatil yapmayı tercih etmektedir. Yurt dışından da Yunanistan tatilini geçirmek için birçok turist genellikle Bodrum, Kuşadası gibi limanlara gelerek buradan tekneyle açılmaktadırlar. Yunanistan katamaran kiralama hizmeti veren firmalar, yurtiçi ve yurtdışından gelen müşterilerini, özel araçlarla havaalanında karşılayarak limana ulaştırmaktadırlar. Teknelerde kaptan, aşçı yanı sıra deneyimli mürettebat bulunmaktadır. Yemek menüleri müşteriler tarafından belirlenmekte, istendiği takdirde belirlenen koylara yanaşarak dışarıda da yenebilmektedir.

Uygun Yunanistan katamaran kiralama ücretleri ile Kos, Rodos, Mykonos gibi görülmeye değer adaları da ziyaret ederek mavi turu tamamlamak mümkündür. Böylesine zengin bir rotayı, konfor içinde gezip görmek katamaran tekne ile keşfetmek kesinlikle bir ayrıcalıktır. Yunanistan turunu dört mevsim yapmak mümkündür. Ilıman bir iklime sahip olması nedeniyle her mevsim ayrı güzellikte manzaralara tanık olmak mümkündür.

Yunanistan katamaran kiralama ücretleri
Yunanistan katamaran kiralama ücretleri

Yunanistan Katamaran Kiralama Ücretleri

Mavi tur için Yunanistan katamaran kiralama ücretleri, sezona, tekne boyutuna, kaptan ve aşçı talebine ve gidilecek mesafeye göre değişmektedir. Bu konuda Yunanistan katamaran kiralama hizmeti veren firmalardan talepler doğrultusunda ücret bilgisi almak en doğrusu olacaktır. Yunanistan katamaran kiralama turlarında ücrete tabi olan hizmetler;  liman, havaalanı transfer ücretleri, çıkış ve dönüşte marina ücretleri, palamar bağlama, teknede bulunması gereken standart seyrüsefer donanımları,  kumanya ve içecekler, kullanma suyu ve mazot tüketimi, marina vergi ve masraflarıdır. Ücrete dahil olmayan hizmetler ise translog, harçlar ve vergilerdir. Talep üzerine aşçı, hostes ve tercüman için ayrıca ücret ödenmektedir. Yunanistan katamaran kiralama hizmeti veren firmalar genellikle yaz mevsimi sonunda kampanyalar düzenlemekte ve çok daha hesaplı hizmet vermektedirler. Bu kampanyaları takip ederek çok daha uygun fiyatlarla tatil yapmak mümkündür. Özellikle eylül ayıyla birlikte fiyatlarda düşme gözlenmektedir. En pahalı olduğu dönem malum yaz mevsimidir.

Her bütçeye uygun Yunanistan katamaran kiralama ücretleri ile çıkılan mavi turların rotası yine müşteriler tarafından belirlenmektedir. Direk Atina’ya gidip, koy ve adaları tek tek ziyaret ederek dönmek mümkündür. Teknede her türlü deniz sporu için malzeme ve ekipman bulunmaktadır. Rüzgar ve uçurtma sörfü, şnorkel ya da tüple dalış, su kayağı, jetski gibi aktiviteleri yapılabilmektedir. Serifos, Agistri, Aegina, Hydra, Kiklad ve Poros adalarında demir atarak burada farklı kültürleri tanımak, masmavi sularında doyasıya yüzmek, yöresel lezzetlerin tadına bakmak mümkündür. Seitan Limanı Spinalonga Adası, Samaria Koyu ve Dikteon Mağarasını görerek Girit’te yemek molası vermek ve enfes Girit mutfağının ünlü yemeklerinin tadına bakmak ve Midilli’ye doğru yol almak;  Uzoları ile ünlü Plomari’de mola vererek Uzo Müzesi’ni gezmek inanılmaz keyifli olmaktadır. Yunanistan kiralık katamaran ile kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri de lacivert – beyaz evleriyle, mavi kubbeli kiliseleriyle ünlü Santorini’dir. Karaya çıkıp gündüz plajlarında serinlemek, gece hayatına karışıp çılgınca eğlenmek ve ay ışığında güvertede huzur bulmak kaçınılmazdır.