7/24 Destek +90 538 211 45 67

Göcek Yelkenli Kiralama

Mavi yolculukların vazgeçilmezi Göcek, özellikle Göcek yelkenli kiralama için buraya gelerek deniz tatili ve mavi tur yapan deniz sevdalıların birinci adresidir. Ege ve Akdeniz’in birbirine bağlandığı noktada bulunmaktadır. Birbirinden güzel koyları, cenneti anımsatan doğası ile yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olmuştur. Çevresinde ki adacıkları,  doğal güzelliklerle çevrili marinası ve Yunan Adaları’na yakınlığı ile tekne tutkunlarının vazgeçilmezidir. Göcek ’in masmavi sularında yelken açmak ve kıyı şeridinin büyüleyici manzarasını izleyerek yol almak büyük bir keyif ve heyecandır.

Göcek yelkenli kiralama hizmeti veren çok sayıda firma, müşterilerinin taleplerine uygun, farklı büyüklükte ve özellikte yelkenliler kiralamaktadırlar. Bu firmaların Göcek merkezde ve Göcek Marina’da ofisleri bulunmaktadır. Marinanın kordon boyu kafe ve restoranlar yanı sıra tekneler ile ilgili her ihtiyacı karşılayacak mağazalar bulunmaktadır. Ayrıca Göcek Marina, birçok yelken yarışmasına da ev sahipliği yapmaktadır.

Yelkencilik ayrı bir keyif ve tutkudur. Motor sesi olmadan, denizde rüzgarın gücüyle süzülürken, denizin dinginliğini, huzurunu, heyecanını yaşamak müthiş bir deneyimdir. Ancak tecrübe ve bilgi gerektirir. Yelkenli kiralama yapmayı planlıyorsanız ya kaptan ve yelkencilik ehliyetiniz olması ya da kaptanlı tekne kiralamanız gerekiyor. Kaptan dışında teknenin büyüklüğüne yeterli sayıda mürettebatta geziye katılmaktadır.

Göcek Yelkenli Kiralama – Tekne Seçimi

Göcek yelkenli kiralama hizmeti veren firmalar, tur boyunca yolcuların tüm gereksinimlerini karşılayacak ve konforunu sağlayacak donanımları teknelerine sağlamaktadırlar. Tura katılacak kişi sayısına uygun büyüklükteki yelkenlilerde yeterli sayıda wc ve duşlu kabinler, mutfak ekipmanları olan kullanışlı mutfak, TV, Klima, Oyun konsolu, müzik sistemi ve internet bulunmaktadır. Kendi yemeğinizi yapabileceğiniz gibi, usta bir aşçı talep edebilirsiniz.

Göcek yelkenli kiralama
Göcek yelkenli kiralama

Yelkenli kiralama için kendi tecrübeniz olmayabilir. Profesyonel bir kaptan, sizin seçtiğiniz rotaya uygun yol almakta ve belirlediğiniz duraklarda demir atacaktır. Ege Bölgesi’nin birbirinden güzel, kara ulaşımı olmayan bakir koylarını ziyaret edebilir, açık denizde yüzebilir, doyasıya güneşlenebilir, misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayarak, keyifli ve eşsiz güzellikte bir tatil geçirebilirsiniz.

Özellikle içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ailenizle, arkadaşlarınızla, ya da çift olarak izole, özgür ve risksiz bir tatil geçirmek için yelkenli kiralama seçeneğini tercih edebilirsiniz. Oteller, plajlar, sahiller kalabalık olduğu için tatil planınızı ertelemek yerine Göcek tekne kiralama hizmeti alarak çok daha keyifli bir tatil geçirebilirsiniz. Farklı tekne tipleri ve fiyatları hakkında bilgi almak için Göcek kiralık tekne sayfamıza bakabilirsiniz.

Mavi tur rotanıza Yunan Adaları’nı ve Yunanistan Sahili’ni de katmak istiyorsanız yolculuk öncesi pasaport ve vize işlemlerinizi yapmanız gerekiyor. Böylelikle yepyeni yerler görebilir, farklı kültürlerle tanışabilirsiniz. Göcek yelkenli kiralama hizmetinde ki teknelerin Yunanistan karasularına girme izni bulunmaktadır.

Göcek Tekne Kiralama Prosedürleri

Daha öncede belirttiğimiz gibi yelkenli kullanmak için gerekli kaptan ehliyetine sahipseniz tekneyi alırken yanınızda olması gerekir. Marinada liman yetkilileri tarafından verilen mürettebat listesi belgesini doldurarak onaylatmanız gerekiyor. Bu belge yolculuk boyunca girdiğiniz limanlarda da lazım olacağı için çoğaltmanızda fayda olacaktır. Yolculuğa kaptansız çıkacaksanız Göcek Yelkenli Kiralama işlemleri sırasında bir depozito ödemeniz gerekiyor. Yolculuk sırasında tekne zarar görürse diye alınan bu ücret, hasarsız teslimde geri ödenmektedir. Kaptanlı kiralanan tekneler için depozito ödenmez.

Göcek tekne kiralama işlemleri tamamlanınca firma yetkilileri tarafından brifing verilmektedir. Bu 45 dakikalık brifing sonrasında tekne teslim alınabilmektedir. Yelkenli kiralama hizmeti en az 7 günlüktür. Cuma günü saat 17:00 sularında tekne alınır, gece marinada geçirilir ve sabah yola çıkılır. 7 gün sonra marinaya dönülür. Gece marinada geçirilir, Yetkililer tekneyi kontrol ederler ve teslim alırlar.

Yelkenli kiralama hizmeti almak için Göcek merkezde veya marinada ki yatçılık ve turizm firmaları ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bu firmalara internet üzerinden de ulaşmak ve rezervasyon yaptırmak mümkündür. Unutulmaması gereken önemli nokta, doğru firmayı bulup, güvenilir hizmet almak için araştırma yapmak gerektiğidir. Bu konuda internet üzerinden, daha önce Yelkenli Kiralama hizmeti almış kişilerin yorumlarını incelemek, çevrenizde daha önce Göcek tekne kiralama hizmeti almış kişilerin fikrini almak önemlidir. Bir yat gezisinde önce güvenlik gelmektedir. Bu yüzden teknenin özelliklerini iyi bilmek, kaptansız tekne kiralanacaksa doğru rotayı belirlemek, güvenliğinden emin olunan koy ve açıklarda gecelemek, hizmet alınan firmanın Göcek Yelkenli Kiralama konusunda ki uyarılarına dikkat etmek gerekir.

Göcek yelkenli kiralama modelleri ile eşsiz güzellikteki koyları keşfedin. Koylar içindeki marina ve restoranlarda her türlü ihtiyacınızı karşılayarak, eksiksiz bir yelken tatili yaşayın. Kişi sayısına göre kabin sayısını belirleyin ve sizlere uygun tekneyi göndermemiz için bize ulaşın. Göbün, Sarsala, Bedir Rahmi gibi ünlü koylarda masmavi denizleri keşfedin. Göcek yelkenli kiralama turunuz boyunca ofis çalışanlarımız ve bölgedeki teknik ekibimiz ile her konuda sürekli temas halinde olabilirsiniz. Göcek eşsiz koyları ile Göcek yelkenli tekne kiralama seçeneğinde bulunan deniz severleri bekliyor. Aileniz ve dostlarınızla bakımlı ve modern teknelerimiz ile unutulmaz mavi tur deneyimleri yaşayın. Bakımlı ve lisanslı teknelerimiz ile konforun ve sorunsuz yelken keyfinin tadını çıkartın. Tekneler farklı donanımlara sahiptir. Mesela bazı yelkenli tekneler sarma bazıları ise klasik yelken tipine sahiptir. Sizler de denizde deneyim ve kolaylık arayışınıza göre yelken tipi gibi bir sürü unsuru bizlere sunarak seçimlerinizi azaltabilirsiniz.