7/24 Destek +90 538 211 45 67
Marmaris Kiralık Tekne Modelleri

Marmaris Kiralık Tekne Modelleri

Yemyeşil ormanların ve masmavi denizlerin kombinasyonu Marmaris, tatil planları yapan yelkenciler için bir cennet. Marmaris kiralık tekne modelleri ile keşfedeceğiniz sayısız koylara sahip bir bölge. Coğrafi konumu ve elverişli iklimi ile her türlü tatil ve spor aktivitesi için dünyanın en seçkin yerlerinden bir tanesi. Yazımızda gezilecek yerler, rotalar, konaklama ve ulaşım hakkında bilgi vereceğiz. Tabi ki bu güzelliklere ulaşmanızı sağlayacak tekne modelleri hakkında da fikir sahibi olacaksınız.

İlk olarak favori yerler hakkında bilgi vermekte yarar var. Yani kesinlikle uğramanız gereken yerler. Marmaris Kalesi’nin surlarına oturup manzarayı seyredebilirsiniz. Kent merkezinde yeni yapılan İyilik Kayalıkları Arkeoloji Parkı alanında gezerken doğal kayalıkları ve arkeolojik kalıntıları görebilirsiniz. Marmaris bal evi de doğal bal tatmak ve satın almak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer. Buradaki bal dünyada sadece Ege kıyılarında ve Yunanistan’da üretiliyor. Marmaris Günnücek parkı ise günnük ağaçlarına ev sahipliği yapıyor. Piknik yapmak için ideal bir yer. Sadece denizden ulaşılabilen Gökova koylarında yürüyüş yapabilir, ormanlarda bisiklet turları düzenleyebilir ve doğal yaşamı gözlemleyebilirsiniz. Sedir Adası’nda bulunan ve dünya çapında ün sahibi olmuş Kleopatra Plajına ulaşmak için Çamlı köyünden  günübirlik teknelere binebilirsiniz. Marmaris Kiralık tekne modelleri ile tatil yapan yelkenciler buraya uğramadan rotalarını çizmesinler. En uzun trekking parkuru ünvanına sahip Karia Yolu’ndan yürüyebilir ve bitki örtüsü çeşitliliği, tarihi ve kültürel zenginliği ile yürüyüşünüzü eşsiz bir tatil anısına dönüştürebilirsiniz. Marmaris ayrıca gerek şehir içi olsun gerekse şehir dışındaki doğal yerlerde sayısız bisiklet parkurlarına sahip.

Marmaris Kiralık Tekne Modelleri
Marmaris Kiralık Tekne Modelleri

Marmaris Kiralık Tekne Modelleri – Gezilecek Yerler Listesi

Marmaris’in en popüler yerlerinden biri olan İçmeler, kalabalık olmasına rağmen denizi ve merkezi tertemiz. Şehir içinden geçen dere etrafında hediyelik eşya satan dükkanlar yer alıyor. Kenti çevreleyen yemyeşil ormanların içinde trafiğin yoğun olmadığı yollarda yürüyüşün ve bisiklet sürmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Turunç ise zeytin ve meyve bahçeleri ile kaplı. Burada birbirinden güzel restoranlarda leziz yemekler yiyebilirsiniz. Konaklamak için her bütçeye uygun tesisler mevcut. Turistik gezi rotalarının uğramadığı, kendi halinde şirin bir köy Söğüt. Çevresinde bulunan küçük koylarda geleneksel gulet yapımı atölyelerini görebilirsiniz. Söğüt etrafında trekking gruplarına rastlama ihtimaliniz oldukça fazla çünkü ünlü Karia yürüyüş parkuru burada bulunuyor. Karia Yolu 820 kmlik uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun doğal yürüyüş parkuru ünvanına sahip. İçmeler, Bayır, Bozburun, Selimiye veya Hisarönü arasındaki etaplardan birisini rotanıza katabilirsiniz.

Marmaris kiralık tekne modelleri ile mavi tur yapan yelkencileri koylar dışında karaya ulaştıkları zaman eşsiz ve macera dolu gezi etapları bekliyor. Bisiklet turu, bu etapları gezmenin en güzel yolu. Şimdi etaplar hakkında bilgi vermekte fayda var.

Marmaris merkezi, kale ve çarşısını görmek, şehre tepeden bakmak için turunuzu İçmeler’ den başlayabilirsiniz. Ormanlık alan muhteşem bir manzara sunuyor tur boyunca. Sığla ağaçlarının kokuları arasında gezmek ve gizli saklı bir yeraltı mağarasını görme planınız varsa Yalancı Boğaz’a pedal çevirin. 27 kilometrelik uzunluğa sahip parkur küçük ve büyük herkes için uygun. Yol üzerinde bulunan Günnücek Orman Parkı’nda plaj ve dinlenme tesisinden faydalanabilirsiniz. Yalancı Boğaz’dan Cennet Adası’na geçiş yapar yapmaz. Nimara mağarasını ziyaret etmek için adaçayı ve kekik kokuları arasında tırmanış gerektiren parkuru yürüyerek tamamlayabilirsiniz. Tur boyunca hem plaj hem de orman olsun ve yolda misafirperver bir köyde yemek molası da olsa çok güzel olurdu diyorsanız, Hisarönü parkuru tam size göre biçilmiş kaftan. Hisarönü parkurunun tamamı 66 kilometre ve yokuş severler için ideal bir parkur. Hisarönü, Marmaris’in tarih açısından en zengin köyü. Kızkumu’nda deniz göl gibi durgun ve turkuvaz. Bayır köyüne vardığınız zaman kesinlikle köy meydanında bulunan anıtsal Çınar ağacının altında çay içmeyi unutmayın.

Konaklama ve Ulaşım

Marmaris her bütçeye uygun otel, pansiyon ve kamp yerlerine ev sahipliği yapıyor. Marmaris kiralık tekne modelleri alternatifi olarak beş yıldızlı otellerin havuzlarında veya spa merkezlerinde stres atabilirsiniz. Küçük ve uygun bütçeli otelleri tercih ediyorsanız sizin için Selimiye ve Bozburun’daki konaklama alternatifleri uygun olacaktır. Marmaris’e uçakla gelecekler için en yakın havaalanı 90 km mesafedeki Dalaman Hava limanı. Bodrum-Milas Havalimanı ise 140 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Bir diğer sayfamız olan Marmaris kiralık katamaran için tıklayabilirsiniz.

Marmaris oldukça gelişmiş bir tatil beldesidir. Her bütçeye uygun konaklama seçenekleri yerli ve yabancı sayısız turiste ev sahipliği yapmaktadır. Dalaman Havalimanı’na 1.5 saat uzaklıktadır. Bu nedenle Netsel Marina’ya ulaşım da kolaydır. Netsel Marina hemen şehir merkezinde bulunmaktadır. Marmaris Yacht Marina da  merkeze 30 dakika uzaklıktadır. Her iki marina eksiksiz hizmetleriyle marka haline gelmiş, oldukça gelişmiş marinalardır. Yacht marina büyük çekek yeri ile dikkat çekmektedir. Büyük motor yatlara karaya kaldırma, boyama ve bakım hizmetleri sunan işletmelere ev sahipliği yapmaktadır. Marmaris kiralık tekne modelleri genelde bu marinalarda bulunmaktadır.

Gulet, katamaran, yelkenli ve motor yat gibi her türlü kiralık tekne modeli için uzman ekibimize ulaşabilir ve talebinize en uygun tekne modelini ekibimizin desteği sayesinde en doğru şekilde seçebilirsiniz. Guletler ahşap yapıları ile doğal bir yaşam alanı sunarken, yelkenli tekneler ile tam anlamıyla yelken seyri sunmaktadırlar. Katamaranlar ise yelken seyri yanı sıra geniş yaşam alanlarıyla daha şahsi kullanım alanları imkanı sunmaktadır. Motor yatlar ise hızları sayesinde kısa sürede daha çok yer değiştirme ve görme imkanı sunarlar. Motor yat ücretleri model ve servislerine göre daha yüksek fiyatlara sahip olabilmektedir. Guletlerde mürettebat ve yakıt ücretleri fiyata dahildir. Kabinler oldukça geniştir. Tekne güvertesi oldukça geniştir. Lüks guletlerde lüks menüler sunulmaktadır. Deniz üzerinde yüzen oteller olarak adlandırabiliriz. Marmaris kiralık tekne modelleri bir çok seçeneğe sahiptir. Her bütçede tatilciye sınırsız seçenekler sunmaktadır.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *