7/24 Destek +90 538 211 45 67
kos'da hangi marinalar var

Kos’da Hangi Marinalar Var?

Kos Adası, Ege Denizi’nde yer alan Oniki Adalar’ın üçüncü en büyük adasıdır. Çevresi 100 km’den biraz büyüktür. Tarih öncesi zamanlardan beri denizcilik açısından büyük önem taşımaktadır. Çok sayıda Müze, galeri ve arkeolojik zenginliklere sahip Kos Adası, turizm açısından oldukça gelişmiştir. Plajları, restoranları, kafe ve barları ile gündüzü ayrı gecesi ayrı güzelliklere sahiptir. Kos’da hangi marinalar var?

Kos Adası’nın ana limanı olan Limani, Bodrum’a 10 mil uzaklıktadır. Liman 300 metre çapında daire biçimindedir. Limanda Rodos Şövalyeleri döneminden kalan bir kale bulunmaktadır. 16. Yüzyılda Kanuni Sultan Süleyman Dönemi’nde Kos Adası Türk hakimiyeti ile tanışmıştır. Günümüzde de Limani Kentinde Türk Mahallesi bulunmaktadır. Kos Adasında tekne tatili yapmak isteyenler için Kos’da hangi marinalar var? Bu marinaların çevresindeki plajlar, antik kentler, eğlence merkezleri, alışveriş merkezleri nereler? Bu marinalarda konaklama şartları neler?

Tarihi Kos Limanı ‘Limani’ dışında ada da hangi marinalar var?

Kos'da hangi marinalar var?
Kos’da hangi marinalar var?

Kos Marina
1999 yılında kurulan Kos Marina, 15 Mayıs 2001 tarihinde resmi olarak açılmıştır. Yıllık yaklaşık 6.000 tekneye ev sahipliği yapmaktadır.  Hizmet kalitesi yüksek standartlara sahiptir. Konum olarak eski limanın yanındadır.

Kos Limanı’nın da turizm acentaları, tavernalar, barlar, oteller, marketler bulunmaktadır. Limanın Barlar Sokağı özellikle gece hayatı ile çok ünlüdür. Batı kıyısı sahilinde bulunan Nick the Fisherman ve Kalymnos barları Avrupalı turistlerin yoğun ilgi gösterdiği mekanlardır.

Ege Denizi’nin muhteşem sahillerine ulaşım sağlayan Kos’da hangi marinalar var sorusuna verilecek cevapların başında Kos Marina gelmektedir. Yunanistan’ın zengin tarihine tanık olmak, hem eğlenceli hem dinlendirici bir tatilin keyfine varmak isteyenlerin yolu Kos Marina’dan geçiyor desek yanlış olmaz. Eşsiz güzellikteki plajlarda doyasıya yüzmek ve güneşlenmek, tavernalarda eğlencenin dibine vurmak, yerli restoranlarda Yunan yemeklerini tanımak ve farklı tatlar keşfetmek ve tarihi yapılar arasında zaman yolculuğu yapmak isteyenlerin ilk durağı Kos Marinadır.

Kos marina, 8 metreden 80 metreye kadar tüm teknelere ev sahipliği yapmaktadır. Kos merkezinde bulunması nedeniyle tüm adaya ulaşım kolaydır. Su, elektrik, telefon, uydu TV hizmetleri bulunmaktadır. Güvenlik üst düzeyde sağlanmaktadır. Tuvalet, duş, çamaşırhane, restoran, kafe, bar, süpermarket imkanları bulunmaktadır. Araç kiralama firmaları vardır.

Kos’da hangi marinalar var – Mandraki Marina
Mandraki, Kos limanının güney bölümünde yer alır. 70 metreye kadar olan tekneleri demirlemek için Kos Marina’ya ek olarak yapılmıştır.  Kos marinanın teknik özelliklerden yararlanmaktadır. Ziyaretçiler Kos Marina’nın hizmet ve tesislerinden yararlanmaktadırlar.

Mastichari Marina
Mastichari Köyü’nde küçük bir limandır. Kalimnos ve Kos’u birbirine bağlar. Modern tesislerin olduğu plajı bulunmaktadır. Mozaik zeminli eski erken Hıristiyanlık dönemine ait Bazilika kalıntıları bulunmaktadır. Balık restoranları, tavernaları, su parkı, konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Mastichari, plajının beyaz kumu, zümrüt rengi denizi ve sahil boyunca uzanan ağaçları ile egzotik bir havaya sahiptir. Havalimanına 7 km, şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Liman bölgesinde balıkçı restoranları, tavernaları, kafe ve barlarında eğlenmenin yanı sıra plajında huzurlu bir tatil geçirmek kaçınılmazdır. Çevrede çok sayıda otel hizmet vermektedir.

Kos’da hangi marinalar var – Kamari Marina
Kos merkezine 45 km mesafededir. Liman çevresinde konaklama yerleri, tavernalar, restoranlar, süpermarketler bulunmaktadır. Plajı 5 km uzunluğunda olup, berrak ve temizdir. Diğer limanlara göre daha küçüktür.

Limnionas Marina
Limnionas marinaya giriş yapabilmek bir acente aracılığı ile olmaktadır. Yoğun trafiğe sahip marinanın dar bir girişi vardır. Akaryakıt, su ve elektrik sağlanmaktadır. Batı kısmında küçük tekneler için bir iskele vardır ve buraya sandallar demirleyebilmektedir. Yakın çevrede bulunan antik şehir, Lekursi Kalesi’nin kalıntıları, Shen Gjergj Manastırı ve UNESCO Dünya Mirası Butrint Ulusal Parkı görülmeye değerdir.

Kos Adası, doğal güzelliği, tarihi dokusu, eğlence ve gece hayatıyla turistlere harika bir tatil yaşatmaktadır. Bodrum’dan tekne ile ulaşım oldukça kolay ve yakındır. İster günü birlik turlarla ister tekne kiralayarak Kos Adası’na ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır. Tekne ile Kos Adası’na geçiş yaptığınızda limandan araç kiralayarak Kos Adası’nı gezebilirsiniz. Bunun için önceden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Hangi limana yanaşacaksanız geçiş yapmadan araç rezervasyonu yaptırmanız faydalı olacaktır.

Kos Adası’na tekne ile ulaşım yapmadan önce Kos’da hangi marinalar var, bu marinalarda ki hizmetler neler ve marinaya demirleme şartları neler, sorularına yanıt vermeye çalıştır. Bu bilgiler ışığında huzurlu bir Kos Adası turuna çıkabilirsiniz. Kos’da Ne Yenir yazımıza göz atarak tatiliniz boyunca yiyeceğiniz eşsiz lezzetler hakkında bilgi alabilirsiniz.