7/24 Destek +90 538 211 45 67
nikiti kiralık yelkenli

Nikiti Kiralık Yelkenli

Yunanistan her sene birçok turistin ziyaret ettiği harikalarla dolu bir ülkedir. Sahilleri, yemekleri, kültürü ve manzaraları ile turistlere her alanda çeşitlilik sunar. Bu ülkede mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi de Nikiti olarak karşımıza çıkar. Ailenizle, arkadaşlarınızla veya eşinizle unutulmaz bir tatil deneyimi yaşamak istiyorsanız Nikiti harika bir seçenektir. Yazımızda bölgede yapabileceğiniz aktiviteler ve Nikiti kiralık yelkenli tekne gezileri ile ilgili bilgilere yer alıyor.

Nikiti, Yunanistan’ın Sitonya yarım adasının başlangıcında bulunan bir köy. Ülkenin en bilindik şehirlerinden biri olan Selanik’e 100 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Yaklaşık 3000 nüfusa sahip Nikiti, oldukça uzun bir tarihe sahiptir. Korsanlar tarafından birçok kez işgal edilmiş ve ancak 1. Dünya Savaşı’ndan sonra gelişmeye başlayabilmiştir. Günümüze bulunduğu yarımadadaki en büyük yerleşim yeridir. Yeni yeni turistik bir bölge haline gelen köy, Yunanistan’daki en uzun sahillerden birine ev sahipliği yapıyor.

Nikiti plajları, turistlerin en yoğun olduğu aylarda bile rahatsız edici bir kalabalık barındırmıyor. Bu sebeple sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek isteyenler için de müthiş bir fırsat sunuyor. Temiz sulara sahip olmasıyla bilinen bu plajlarda sevdiklerinizle kaliteli vakit geçirebilir ve değerli anılar biriktirebilirsiniz. Ayrıca bölgede yerel lezzetlerin tadılabileceği birçok kafe ve restoran da bulunuyor. Evinize doğal bal götürmek isterseniz de Selanik karayolu üzerindeki satıcılara uğrayabilirsiniz. Nikiti kiralık yelkenli seyrinize Akdeniz mutfağı ile renk katın!

Nikiti kiralık yelkenli
Nikiti kiralık yelkenli

Nikiti Kiralık Yelkenli İle Gezilecek Yerler

Nikiti’nin en uzun kıyı şeridi olan Halkidiki bölgede bolca turist çeken noktalar arasında yer alıyor. 1000’den fazla plaja sahip kıyı şeridini yakından görmek için Nikiti kiralık yelkenli tekne gezilerine göz atmak isteyebilirsiniz. Büyük ve geniş bir alanı kapsadığı için tekne gezileri bölgeyi keşfetmenin en iyi yollarından biridir. Nikiti’nin tadını hakkını vererek çıkarmak için bir yelkenli tekne gezintisine çıkmadan tatilinizi sonlandırmayın.

Nikiti kiralık yelkenli tekne gezintilerinde özel günlerinizi de kutlayabilirsiniz. Doğum günü, evlilik veya tanışma yıl dönümü, mezuniyet partisi ve aklınıza gelebilecek her türlü önemli günler için tekne gezintilerini tercih edebilirsiniz. Eşinize tatilde bir sürpriz yapmak isterseniz gün batımında romantik bir akşam yemeği gibi etkinlikleri yelkenli tekne gezintisinde gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yelkenli tekne gezintiniz sırasında yüzmek için eşsiz noktalar da keşfedebilirsiniz. Nikiti kiralık yelkenli tekne gezintileri geniş bir seçenek yelpazesine sahiptir. İsteğinize bağlı olarak gün içinde, gün batımında veya gece gezintilerine çıkmanız mümkündür. Yelkenli tekne gezintilerinin çoğu Nikiti limanından yola çıkmaktadır. Tekne gezintilerinin popüler uğrama noktaları arasında Kalogria Sahili bulunur. Kalogria, mavi bayraklı olup birçok ödül kazanmış bir sahildir. Kelifros adası da Nikiti kiralık yelkenli tekne gezintilerinin uğrak noktalarındandır.

Küçük bir kara parçası olan Kelifros Adası, çamlar ve zeytin ağaçlarıyla kaplıdır. Ayrıca adada harika fotoğraflar çekebileceğiniz kayalıklar ve yeni oluşmaya başlamış mağaralar da vardır. Masmavi suyuyla tekne gezintisinde dalış yapmak isteyenler için de birebirdir. Çünkü adanın yakınındaki suların altındaki zengin bitkin ve hayvan örtüsü, bölgeyi büyüleyici bir dalış noktası haline getirmektedir. Agios Ioannis Sahili de tekne gezintisi ile görülebilecek yerlerdendir. Agios Ioannis, Sitonya’daki en güzel sahillerden biri olarak değerlendirilir. Nikiti tekne gezintileri, Kelifros Adası, Agios Ioannis ve Kalogria sahillerinin ardından Nikiti’ye geri dönüşle sonlanır. İsteğinize bağlı olarak 3 saatlik veya 8 saatlik gezintilere çıkabilirsiniz. Tüm gün süren yelkenli tekne gezintilerinde Nikiti’de harika bir öğle yemeği yiyebilirsiniz. Gezintinizde balık tutma gibi aktivitelere de yer verebilirsiniz. Nikiti kiralık yelkenli tekne fiyatları ile ilgili ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Nikiti kiralık katamaran ile de deniz üzerinde daha fazla ve özel yaşam alanlarına sahip olabilirsiniz.