7/24 Destek +90 538 211 45 67
dubrovnik kiralık yelkenli

Dubrovnik Kiralık Yelkenli

Dubrovnik, Hırvatistan’ın güneyinde, Adriyatik Denizi kıyısında yer alan bir şehirdir. Tarihi Dubrovnik şehri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır ve turistik açıdan önemli bir yerdir. Aynı zamanda bölgede sunulan Dubrovnik kiralık yelkenli hizmetleri ile şehrin her noktasına kolayca ulaşabilirsiniz. Dubrovnik’in tarihi şehir merkezi, 16. yüzyıla kadar uzanan tarihi bir surla çevrilidir. Şehrin tarihi ve mimari yapısı, ziyaretçilere Orta Çağ’a ve Rönesans’a ait mimari özellikler sunmaktadır. Dubrovnik aynı zamanda, popüler bir dizi olan Game of Thrones’un bazı sahnelerinin çekildiği bir yerdir. Dubrovnik, tarihi dokusu ve turistik cazibe merkezleriyle ünlü bir şehirdir. Aynı zamanda Dubrovnik, Adriyatik Denizi kıyısında bulunması nedeniyle suyla ilgili birçok aktivite sunmaktadır. İşte Dubrovnik’te Dubrovnik kiralık yelkenli turu boyunca yapabileceğiniz bazı aktiviteler:

  1. Festivallere Katılın: Dubrovnik, birçok sanat ve kültür etkinliğine ev sahipliği yapmaktadır. En ünlü etkinlikler arasında Dubrovnik Yaz Festivali ve Dubrovnik Film Festivali yer almaktadır.
  2. Adalara Gezi: Dubrovnik, yakın çevresinde birçok ada bulundurur. Bu adalara tekne turları düzenlenmektedir. Özellikle Elafit Adaları, adalar arasında popüler bir turistik yerdir.
  3. Dubrovnik Şehir Duvarları: Dubrovnik Şehir Duvarları’nın bazı noktalarından denize atlamak popüler bir aktivitedir.
  4. Yat Turu: Dubrovnik, Adriyatik Denizi’nde birçok yat turu düzenlenen popüler bir limandır. Dubrovnik kiralık yelkenli veya yat kiralayarak çevredeki adaları ve koyları keşfetmek mümkündür.
  5. Kajak: Dubrovnik’in deniz ve kıyı şeridi boyunca kajak gezileri düzenlenmektedir.
  6. Plajlarda Gün Batımı Seyri: Dubrovnik’teki birçok plaj, gün batımını seyredebileceğiniz harika yerlerdir. En popüler yerler arasında Banje Plajı ve Lapad Plajı yer alır.
  7. Stradun Caddesi: Dubrovnik’in tarihi merkezinde yer alan Stradun Caddesi, yerel mağazalar, restoranlar ve kafelerle dolu bir alışveriş merkezidir.
  8. Tarihi Kiliseler: Dubrovnik’te birçok tarihi kilise bulunmaktadır. En ünlüleri arasında St. Ignatius Kilisesi ve Katedrali yer almaktadır.
  9. Dubrovnik Limanı: Dubrovnik Limanı, yerel balıkçı tekneleri, yatlar ve kruvaziyer gemileriyle doludur. Burada yürüyüş yaparak şehrin tarihi dokusunu Dubrovnik kiralık yelkenli turunuz boyunca keşfedebilirsiniz.
  1. Game of Thrones Turu: Dubrovnik, Game of Thrones dizisinin bazı sahnelerinin çekildiği yerlerden biridir. Bu nedenle, Game of Thrones turuna katılabilir ve şehrin dizideki yerlerini keşfedebilirsiniz.
Dubrovnik kiralık yelkenli
Dubrovnik kiralık yelkenli

Dubrovnik Kiralık Yelkenli İle Adaları Görmeden Dönmeyin!

Dubrovnik, Adriyatik Denizi kıyısında yer alması nedeniyle her yıl binlerce misafirine su sporları imkanı da sunmaktadır. Aynı zamanda Dubrovnik’in birçok plajı bulunmaktadır ve yaz aylarında deniz suyu sıcaklığı oldukça yüksek. Bu yüzden yüzme, tekne turları veya Dubrovnik kiralık yelkenli hizmetleri ile yaz tatilinizi daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Çevresinde birçok adanın da yer aldığı Dubrovnik’te kiralık yelkenli hizmetlerine ulaşmak için birkaç yol bulunuyor. Dubrovnik’te birçok yat kiralama şirketi bulunmaktadır ve bunların çoğu yelkenli kiralama hizmeti de sunmaktadır. Bunları araştırarak size en uygun seçeneği bulabilirsiniz. En uygun kiralama işlemi için araştırması yaparken, hizmetlerin fiyatları, yelkenli teknelerin büyüklüğü ve tipi, kiralamak için gerekli belgeler ve diğer gereksinimler gibi faktörlere dikkat etmeniz oldukça önemli. Dubrovnik’teki turizm ofisleri, yat kulüpleri veya denizcilik işletmeleri, yelkenli kiralama konusunda size yardımcı olabilir. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli konu ise bu hizmet için gerekli olan şartların neler olduğu. Yurtdışında yapılan birçok kiralama işleminde, seyahat severlerden ehliyet, yaş sınırı ve sözleşme örneği gibi birçok şart istenebilmektedir. Daha sağlıklı ve güvenilir bir şekilde kiralama işlemi sağlayabilmek için mutlaka sözleşme yapacağınız firmayı araştırmalı ve hatta mümkünse orada yaşayan birinden konuyla ilgili yardım almalısınız. Hırvatistan’da keyifli bir tatil için, tatil öncesi tüm koşulları sağlamayı unutmamalısınız. Drage kiralık yelkenli modelleri alternatif olarak sizleri bekliyor.