7/24 Destek +90 538 211 45 67
Girit yelkenli kiralama

Girit Yelkenli Kiralama

Girit yelkenli kiralama tatili ile denizde unutulmaz anlar yaşayın. Teknelerin boyutlarına ve hizmetlerine göre kiralama fiyatları değişir. Günlük ya da haftalık kiralama imkânınız vardır. Girit adasının sahil ile plajları oldukça temizdir. Bu nedenle yelken kiralama işlemi yoğun seyreder. Burada çeşitli kafe ve restoranlarının yanı sıra yelkenli kiralayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Girit adası Akdeniz’de bulunan bir yunan adasıdır. Adada her türlü turistik faaliyet mevcuttur.  Birden fazla su sporları ve sosyal aktiviteleri ile turistlere hizmet verilir. Aktiviteler arasından seçim yapmak zor olsa da her kişiye özel alan mevcuttur. Bunun yanı sıra yüzmeye ve dalmaya meraklı olanlar için tüplü dalış gemileri bulunur. İlgisi olan yerli ve yabancı turistler için ise yat, tekne ve yelkenli gibi seçeneklerde mevcuttur. Yelkenli sporları ile ilgili olarak Girit adasında kiralama işlemi gerçekleşir.

Girit yelkenli kiralama deneyimi teknenin boyutuna göre farklılık gösterir. Bu aktivite ailenizle veya arkadaşlarınızla adanın doğal güzelliklerini gezebilme imkânı sunar. Eski dönemlerde yönetimin gerçekleştiği yapı olan Kandiye tarihi atmosferi ile turistlerin ziyaret alanlarındandır. Deniz üzerinde olması sebebi ile gezi esnasında görebilme imkânınız vardır. Sentorini Adası olarak bilinen Thera olarak da adlandırılır. Dünya tarihinin en büyük volkan patlaması sonrası oluşan ada Yunanistan’a bağlıdır. Girit adasında yapacağınız yelkenli seyahati sayesinde burayı görebilirsiniz. Şirin ev mimarisinin yanı sıra sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır.

Girit Yelkenli Kiralama 

Yelkenli kiralama ve yelkenli için en uygun yer alternatiflerini Girit adasında bulabilirsiniz. Öncelikle Girit adasında pek çok yerde yapılan yelkenli turları kiralama işlemi üzerinden yapılmaktadır. Diğer adalara göre oldukça uygun fiyat aralığı sayesinde yerli ve yabancı turistlere hizmet verir Girit yelkenli kiralama sayesinde adanın çevresini keşfedebilirsiniz. Adanın sessiz ve rahat koylarında sevdikleriniz ile vakit geçirebilirsiniz. Doğal güzelliklerinin yanı sıra tarihi mekânlarıyla da sizleri memnun edecektir. Yelkenlilerin üç tip modeli vardır. İlk tekne tipi yelkenli yapıları ile seyahat etmenizi sağlar. Bu yelkenli modellerine örnek olarak; katamaran, monohull, trimaran gibi deniz araçları verilebilir. Monohull yelkenli tipi tek bir gövdeye sahiptir. Kataraman çift son olarak trimaran üç gövde yapısı ile kalabalık gruplar için idealdir. Salma tipi yelkenlilere örnek olarak ise; kanatlı salma, sintine salma, hançer tahtası, merkez tahtası verilebilir. Haftalık olarak kiralanan yelkenli gemiler kiralanan şirkete ya da bölgeye göre değişebilmektedir. En pahalı yelkenli tipleri ise trimaran yelkenlerdir. Fiyat olarak uyguna getirmek isteyen turistler buna da bir çözüm bulmuşlar. İki üç aile birlikte kiralama işlemini yapabilir. Güzergâhlar tur tarafından sizler bildirilir. İsterseniz farklı alanlar ekleyebilirsiniz. Haftalık kiralanan yelkenliler turistlerin vazgeçilmez aktiviteleri arasında yer alır. Ardından en pahalı yelkenli olan katamaran yer alır. Son olarak tek gövde yapısına sahip monohull gelmektedir. Günlüğü ve fiyatı oldukça değişkenlik gösteren yelkenli gemiler eğlenceli vakit geçirmenizi sağlar.

Girit yelkenli kiralama
Girit yelkenli kiralama

Girit Adası Yelkenli Özellikleri

Girit adasının yat limanlarında yelkenli kiralanabilmektedir. Genel olarak marinalarda doluluk oranını sebebi ile kiralık yat ya da yelkenliler tercih edilir. Buradaki araçların fiyatları Avrupa standartlarına uyum sağlamakla beraber Avrupa’nın gözde yerlerindendir. Marinalardaki doluluklar sebebi ile aileler farklı alanlara yönelir. Yelkenli fiyatları mürettebatlı olması yelkenlilerin yaşlarına göre değişmektedir. Ayrıca fiyatlara etki eden bir diğer etken ise geminin kaptanının sertifikalı olup olmamasıdır. Yelkenlinin kaç günlüğüne kiralanmış olması da büyük bir etkendir. Günlük olarak kiralanan yelkenli fiyatları haftalık ya da aylık olarak kiralanabilir. Yelkenli kiralama fiyatları ortalamaya göre oldukça pahalıdır. Girit yelkenli kiralama için en uygun yer neresidir sorusunun cevabı ise kişiye göre değişmektedir. Ama size en güzel ve göz alıcı mekânlar arasında Hanya bölgesi yer alır. Girit’in en göz alıcı ve nefes kesici suyunun bulunduğu alandır.

Çeşitli renk tonlarıyla insanı büyüleyen yelkenler kiralama hizmetleri ile sizlere hizmet verir. Balos plajı ve çevresi Maldivleri anımsatan ama ekstra lagünü bulunan bölgelerdendir. Yelkenliyle açılıp denize girilmesi en uygun yerler arasındadır. Tabii Girit adası demişken başkenti Kandiye de Hanya yer alır. Hanya bölgesinde yelkenli turları yapılabilir. Preveli beach yelkenliyle gidilmesi gereken yerler arasında bulunur. Mükemmel plajı ve açık denizi eşsiz bir manzarası bulunur. Kos kiralık yat seçenekleri ile farklı bir deneyim yaşayın. Girit yelkenli kiralama tatiliniz boyunca ofis ve bölge ekiplerimiz 7/24 hizmetinizde olacaktır.