7/24 Destek +90 538 211 45 67
Göcek Yelkenli Kiralama Fiyatları

Göcek Yelkenli Kiralama Fiyatları ve Hakkında

Soğuk , yağmurlu hatta karlı günlerin ve yoğun iş temposunun sonunda hayal ettiğiniz Göcek Yelkenli Kiralama zamanı geldi. İster charter tarihiniz Nisan ister Ekim’ de olsun Siz halen Avrupa’da kışı yaşarken Göcek’te güneş sizi karşılamaya hazır.

Yazımızı önceden Göcek’ te Yelken tatili yapmış olanlar okudukça evet ben bunları zaten biliyorum dediğinizi duyar gibiyim ama aynı zamanda da güzel hatıralarınızın canlanacağının da farkındayım. İlk kez Göcek’ e gelecek ve hatta ilk kaptanlık deneyimini yaşayacak olanların ise yazımızı okudukça bir an önce sıcak denizlere ulaşmak heyecanını duyacağından şüphem yok. Zaten amacımız ilk kez geleceklere o heyecanı yaşatmak ve gelmeden ne unutulmaz güzellikler yaşayacaklarından biraz haberdar etmek.

Oceanis, Bavaria, jeanneaui, Dufour veya Hanse, zaten siz rezervasyonunuzu çoktan yapmış teknenizi seçmiştiniz. Kaptanlık ehliyeti de alındı, yolcu listesi de hazır, ödemeler tamam, işte zaman geldi Göceğe sadece 20 dk uzaklıktaki dalaman hava alanına ulaşmak için uçağa binmeye. Dalamana ulaştığınızda Göcek’ te kiralamış olduğunuz teknenin bağlı olduğu marinaya ulaşmak için ister taksi tutabilir ister daha önceden bizlerden transfer talebinde bulunabilirsiniz. Kısa bir yolculuk sonrası marinaya ulaşacaksınız.

Göcek merkez ve nüfus yapısı olarak oldukça küçük fakat yat turizmi imkanlarıyla dünyada oldukça büyük bir isme sahiptir. Göcek yelkenli kiralama için birçok tenha koyları bünyesinde barındırmaktadır. Konaklama, otel ve lüks restaurant gibi birçok imkanlara sahip olsa da sakinliği ile dikkat çekmektedir. Dalaman havalimanı ile arasında yer alan Göcek Tüneli oldukça kısa bir ulaşım imkanı sunmaktadır. Göcek Körfezi, Kaunos, Telmessos, Fethiye Müzesi, Tlos, Pınara, Letoon, Xanthos ve Patara gibi kültürel mekanları ziyaret etmek için birçok fırsat sunmaktadır.

Göcek Yelkenli Kiralama ve Fiyatları
Göcek Yelkenli Kiralama ve Fiyatları

Türkiye’de Yat ve tekne turizmi denilince akla ilk gelen Göcek, donanımsal imkanları ve profesyonel yönetimleriyle dünya standartlarında marinalara sahiptir. Marina sayısı altıdır. Göcek merkez sahili dört adedini bünyesinde bulundururken diğer ikisi Göcek Büngüş koyunda yer almaktadır. Koylarla ilgili detaylı bilgilere ilgili linklerden ulaşabilirsiniz

Göcek  Yelkenli Kiralama – Göcek Village Port(Marintürk) ve Göcek Exclusive (Marintürk)

Aynı firmaya ait her iki marina da  Göcek’in kuzeybatı yönünde yer almaktadır.

Göcek  Yelkenli Kiralama – D-Marin Marina (Port Göcek Marina)

Karada yaklaşık 200, marinada ise yaklaşık 370 teknenin bağlanıp konaklayabildiği marinada dünyanın 3. Büyük dalgakranı yer almaktadır. Göcek plajlarından birisi de D-Resort Göcek’e aittir ve günlük fiyat ödeme ile kullanım imkanı vardır. 

Göcek  Yelkenli Kiralama – Skopea Marina

Skopea Marina, Göcek merkezinde yer almaktadır ve bulunduğu konum itibarı ile yat turizmcilerinin karada ihtiyacı olan tüm işletme ve sosyal tesisler ile iç içedir.

Göcek  Yelkenli Kiralama – Göcek Belediye Marina

Ahşap ve beton iskeleye sahip marina 150 ye kadar tekneye hizmet sunabilmektedir. Sizi karşılayacak tekne sahibi acenta ofisleri hemen marina içinde zaten. Marinaya ulaştınız ve acenta yetkilisi sizi karşıladı sıra geldi bi kaç küçük prosedüre.Bizim aracılığımızla önceden ödediğiniz charter ücreti dışında service pack adı altında transitlog ve end cleaning ödemesini acentaya ödeyebilirsiniz. Transitlog liman başkanlığından alınan teknede bulunacakların isimlerini içeren resmi bir çıkış belgesi. Acenta görevlisi sizden kaptanlık ehliyetinizi eğer yurt dışı sulara çıkacaksınız pasaportlerınızı isteyecektir ve bir saat içinde hazır edecektir işlemlerinizi. Hazır olduktan sonra belgeleri size teslim edecek ve bu belgeleri turunuz boyunca yanınızda taşımak zorundasınız. Check in zamanı genellikle 17.00dir fakat tekne hazır durumda ise daha da erken olabilir. Bu süreye kadar alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Ödemeler yapıldı, resmi işlemler ve check in tamam sıra geldi masmavi suları ve yemyeşil çam ormanlarıyla Göceğin eşsiz koylarına ulaşmaya Göcek haritada da görebileceğiniz gibi adeta bir koy cenneti. Biz de bu cennet koylardan şöyle bir rota oluşturduk.

Göcek Gezilecek Koylar Hakkında – Eğri Çam Koyu

İnceburun’un hemen kuzeyinde yer alan oldukça küçük bir koydur. Karadan araçla ulaşım mümkündür.

Göcek Günlüklü Koyu

Teknelere sunduğu su ikmal imkanının yanında hemen arkasında çakıl yapılı bir plajı bulunmaktadır. 

Göcek  Yelkenli Kiralama – Boynuzbükü

Bitiminde bulunan 20ye kadar tekneye bağlama imkanı bulunan restorantdan su ikmalı yapılabilir, 220 v elektrik sağlanabilir. Dalamana kara yolu bağlantısı vardır.

Göcek Taşkaya Koyu (Bedir Rahmi Koyu)

Likya dönemine ait kaya mezarları ve kalıntılarıyla tepesine çıkıldığında muhteşem bir manzara sunar.

Bedir Rahmi EYÜPOĞLU’nun bir gezisi sırasında kaya üzerine yaptığı balık resminden dolayı bu adı da alır.

Göcek  Yelkenli Kiralama – Sarsala Koyu

Kıyıda bekleyen taksi ile bile ulaşılabilen koy, Dalaman Havalimanına’a 16 km uzaklıktadır.

Dalaman belediyesi tarafından işletilen plaj ve kafeler bulunmaktadır. Yazın oldukça yoğundur.

Göcek Yelkenli Kiralama – Kapı Koyu

Marinadan çıkışta ilk olarak Göcek Körfezi’nin güneybatı köşesinde yer alan Manastır koylarından biri olan Kapı Koyu’na uğrayabilirsiniz. (Diğer koy ise Hamam koyu olarak biliniyor). Göcekte koyların en büyük avantajlarından birisi de tıpkı marinadaymış gibi bağlama ve restaurant servisinin olması. Kapı Koyunda ise bize eşsiz lezzetleri Wall Bay resorant sunuyor. Güzel bir yemek ve içkiden sonra burada dilerseniz geceleyebilirsiniz.

Göcek Gezilebilecek Koylar – Kalevezi Koyu Soğuksu Limanı

17 deniz mili bu yönde 20-25 knot rüzgarda yelken yapmak mümkün Kalevezine yol alırken. Domuz adası geçitinden çıkınca rüzgarla ve biraz da dalgalarla buluşacaksınız. Soğuksuya vardığınızda kıçtankara yapıp adından da anlaşıldığı gibi buz gibi suda yüzebilirsiniz tabi cesaretiniz varsa. Kayaların arasından gelen su oldukça soğuk ve denizle karışıyor ayrıca burası günübirlik guletlerin de uğrak yeri. O nedenle guletler çıktıktan sonra akşam üstü gelip sabah onlar gelmeden  de ayrılmakta yarar var. Akşamı restoranttaki güzel bir yemek eşliğinde geçirebilirsiniz

Göcek Koyları Hakkında – Göbün Koyu

Göcek koyları arasında en korunaklı yapıda olan koydur. Her türlü hava şartlarına karşı korumalı olan koy tekneler için kışı geçirme yerlerinden biridir. Restorantın da eşsiz bir ziyafet çekebilirsiniz.

Göcek Koyları – Tersane Koyu

Göcek Körfezi’nin en büyük adası olan Tersane Adası’ nın Kuzeybatısında yer alan koyun oldukça dar, bir nevi kanal niteliğinde girişi vardır. Günlük teknelerin uğrak yeridir.

Göcek Koyları – Yassıca Adaları

Gündüz ve gece atmosferiyle büyüleyen oldukça korunaklı yapısıyla büyüklü küçüklü adalardan oluşan bölgedir. Göcek Yelkenli Kiralama Fiyatları ve Hakkında

 Göcek Adası Büyük Koy

Güneşin batışını sessizliğin huzurunda tatmak için yaratılmıştır sanki. Diğer bir sayfamız olan Fethiye kiralık yelkenli için tıklayabilirsiniz. Tekne modellerimizi ve fiyatlarını inceleyebilirsiniz. Kille Koyu, Türkiye’nin güneybatısındaki Fethiye ilçesi yakınlarında bulunan tenha ve huzur dolu bir koydur. Berrak suları, güzel manzarası ve huzurlu atmosferiyle ün yapmış bu küçük koy, yüzmek, şnorkelli yüzmek ve dinlenmek için ideal bir tatil destinasyon noktasıdır. Kille Koyu’na Fethiye’den özel veya kiralık tekne ile ulaşılabilir ve bölgede koya günübirlik geziler düzenleyen birkaç tekne turu şirketi vardır. Alternatif olarak, ziyaretçiler kendi hızlarında körfezi keşfetmek için özel bir tekne veya yat kiralayabilirler. Kille Körfezi’nin öne çıkan özelliklerinden biri, turkuaz suları ve çamlarla kaplı yamaçları ile büyüleyici doğal güzelliğidir. Ziyaretçiler tenha plajda yüzebilir, şnorkelle yüzebilir veya güneşlenebilir ya da çevredeki manzarayı yürüyerek keşfedebilir. Kille Bay’de herhangi bir tesis veya hizmet yoktur, bu nedenle ziyaretçiler kendi yiyecek, su ve malzemeleri ile hazırlanmalıdır. Bitki örtüsüne çöp atmayarak veya zarar vermeyerek doğal çevreye saygı duymak da önemlidir. Genel olarak Kille Bay, yakındaki kasabaların kalabalığından ve gürültüsünden rahatlatıcı bir kaçış sunan güzel ve huzurlu bir mekandır. Türkiye kıyı şeridinin doğal güzelliklerini sakin ve huzurlu bir ortamda yaşamak isteyenler için ideal bir destinasyondur.