Fethiye Kiralık Tekne Modelleri ve Fiyatları

Marmaris Kiralık Tekne

February 25, 2019
Posted by: admin

Marmaris hem otel hem de deniz turizmi açısından Türkiye’nin önemli bölgelerinden biridir. İçerisinde bulunan tesis ve hizmet kurumlarıyla günümüz turizm ihtiyaçlarına en üst düzeyde cevap verebilen bir turizm cenneti. Yemyeşil dağlarla çevrili doğal yapısıyla yerli ve yabancı ziyaretçilerin uğrak yeri. Marmaris’i mavi tur açısından değerlendireceğimiz yazımı okuyup bilgi aldıktan sonra Marmaris kiralık tekne filomuzdan size en uygun tekneleri seçebilirsiniz. Kıyı şeridi boyunca inşa edilmiş olan şehir merkezi içerisinde lüks oteller, restoranlar, yazlık siteler gibi tesisleri bulundurmaktadır.

Şehrin önünde uzanan kıyı şeridi Marmaris plajı olarak adlandırılmaktadır. Merkez ve sahil iç içe olduğu için yaz ayları oldukça hareketli ve eğlenceli bir hal alır Marmaris. Otelinizden çıkıp hemen sahile ulaşabilir veya teknenizi açığa demirleyip merkeze ulaşabilirsiniz. Plajın arkasında yedi kilometrelik Marmaris-İçmeler yürüyüş yolu bulunur. Yol boyunca kafe ve restoranlar yer almaktadır. Yürüyüş ve spor yapanların uğrak yeridir. Kıyı şeridinin batı tarafında kum ve yosun karışımları bulunmaktadır. Demir atmadan önce dikkatli olmak gerekir. Birçok teknenin alargada kaldığı bu mevkii yüksek sezon aylarında oldukça kalabalıktır. İlkbahar, sonbahar ve kış aylarında etkili olan lodos, yüksek dalgalar oluşturur. Bu gibi durumlarda, liman içinde tekneler için en korunaklı yer, güneydeki Yıldız Adası kuzeyidir.

Kıyı şeridi bitiminde ise günlük ve ticari teknelerin yanaştığı büyük Marmaris rıhtımı yer alır. Restoranlar ve barların yer aldığı oldukça hareketli bir bölgedir. Yat turizminin yoğun yaşandığı yüksek sezon aylarında çok sayıda fazla bulunan ticari teknelerden dolayı barınakta pek yer bulma imkanı yoktur. Sessizlik arayan Marmaris kiralık tekne tercihinde bulunan deniz severlerin bu zamanlarda buraya uğramak yerine açıkta alargada kalabilirler. Rıhtımım hemen üstünde bulunan Marmaris Kalesi civarında dar sokaklar ve şirin yapılar dikkat çeker.

Marmaris Kiralık Tekne – Marmaris’ de Yelken Destinasyonları

Dünya çapında kaliteye sahip marinalara sahip Marmaris Türkiye’nin önemli yat turizmi merkezlerinden bir tanesidir. Tekne acenteleri, tekne bakım ve üretim yapan birçok firma bulunmaktadır. Bölge ayrıca oldukça popüler yelken ve yat yarışlarına ev sahipliği yapmaktadır. Sezon başında yeni model ve lüks teknelerin görücüye çıktığı Marmaris Yat Festivali düzenlenmektedir. Haziran ayında ise Channell Regata yarışlarında Türk ve Yunan bayraklı tekneler yarışır. Marmaris bölgesi ayrıca birçok tüplü dalış bölgesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Deniz ve yat turizmi açısından Marmaris diğer bölgelerde olduğu gibi uzun sezon dönemlerine sahiptir. Yılın büyük bir bölümü güneşli ve yelken yapmaya elverişli hava koşullarına sahiptir. Marmaris kiralık tekne filomuzdan sizlere en uygun tekne modelini seçip bölgenin eşsiz koylarında unutulmaz tatil anılarına sahip olabilirsiniz.

Bölgede farklı rotalar çizme imkanına sahip olacağınız birçok koy bulunmaktadır. Şimdi koyların özellikleri göz atalım. Bördübet koyu el değmemiş doğal bir yer arayan yelkenciler için adeta biçilmiş kaftandır. Koruma alanı olduğu için hiçbir tesis bulunmuyor. Uzun sürekli tekne bağlama imkanı olmayan koy daha çok günübirlik tur yapan teknelerin uğrak yeridir. Marmaris’ e gelen ziyaretçilerin ilk uğrak yerlerinden bir tanesi de Kumlubük koyudur. Bulunan oteller sayesinde koy oldukça canlı ve hareketlidir. Oteller kıyıya sıfır ve bazıları da yamaçlarda olmak üzere inşa edilmiştir. Çiftlik koyu ise zeytin ağaçlarıyla donanmıştır. Mutlaka görülmesi yerlerden bir tanesidir. Gebekse Koyu ise mavinin bin bir rengiyle boyanmış ve suyu turkuvaz rengiyle ziyaretçileri büyülüyor. Mavi turdan önce hangi koyda ne tür hizmetler var gibi sorular hakkında cevap alabilmek sizlere en uygun rotayı çizmek için uzman kadromuzdan destek alabilirsiniz.

Mavi turları boyunca sakinlik arayan yelkencilere Selimiye koyuna gitmelerini tavsiye ediyoruz. İnsandan, sesten uzak huzurlu bir ortam sunuyor. Abdi Reis koyunda ise deniz, kum ve güneş üçlemesine dalış da ekleniyor. Adeta doğal bir akvaryum niteliğindeki koy bir çok ziyaretçiyi ağırlıyor. Orhaniye bölgesinde bulunan Kız kumu da ziyaret etmeden geçemeyeceğiniz doğal güzelliklerden bir tanesi. Yüzmek ve güneşlenmek dışında bölgeyi otelleri için de tercih edebilirsiniz. Marmaris otellerinin en uygun fiyatlıları burada bulunmaktadır. Amos koyu ise Turunç ile Kumlubük araında uzanıyor. Amos antik kenti kalıntıları burada bulunuyor. Tarihi eserler ve doğal güzellikler burada buluşuyor. İçmeler ise Marmaris’in en popüler bölgelerinden bir tanesi. Oteller, restoran ve turistik tesislerle dolu bölge yaz aylarında en yoğun yerlerden bir tanesi. Merkeze on dakikalık uzaklığa sahip.

Marmaris Kiralık Tekne – Marmaris’ de Yelken Zamanı ve Marinalar

Ocak ve Şubat aylarında bol yağmur alan bölgeye Nisan ayında yelken için uygun rüzgarlar ulaşıyor. Göcek ve Fethiye gibi sezon Nisan ortalarında başlayıp Ekim sonuna kadar devam ediyor. Yoğun sezon günlerinde koylar günübirlik tur yapan guletler ile dolup taşıyor. Koylarda sakinlik arayan yelkenciler akşam üstü koylara uğrarlar ise daha sakin bir ortam bulabilirler. Akdeniz’in en prestijli marinalarından biri olan Netsel Marina çam ormanlarıyla kaplı tepenin bitiminde yer alır. Marinanın en büyük avantajı şehir marinası olmasıdır. Tarihi Marmaris kalesine ve civardaki eğlence yerlerine, otellere ve kafelere komşu olan marinadan, Marmaris şehir merkezine yürüyüş süresi sadece iki dakika sürmektedir. Araçla gelen tatilciler araçlarını park ettikten sonra sorunsuz olarak kiralık tekne lerine ulaşabilirler. Netsel Marmaris Marina, inşa edildiği yer aldığı doğal açıdan korunaklı liman yapısı ile kötü hava koşullarına karşı Türkiye’de bulunan en güvenli barınaklardan birisidir.

Bölgede ayrıca nispeten daha küçük olan Albatros marina bulunmaktadır. 40 yatlık bir bağlama kapasitesine sahiptir. Marina karada ise 200’e kadar tekneye park imkanı sunar.

Marmaris kiralık tekne tercihinde bulunan misafirlerimiz ayrıca Yalancı Boğaz üzerinde bulunan Marmaris Yacht Marina’yı da tercih edebilirler. 1750 teknelik kapasitesiyle ödüllü marinalardan bir tanesidir.

Fethiye Kiralık Tekne Modelleri ve Fiyatları

Leave a Reply

available 8gulet
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan 2
19
€8 750
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan ...
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan
29
€24 500
Marmaris Kiralık Gulet Esma Sultan
Marmaris Kiralık Gulet Derya Deniz
20
€6 230
Marmaris Kiralık Gulet Derya Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Diva Deniz
20
€6 965
Marmaris Kiralık Gulet Diva Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Sude Deniz
19
€4 550
Marmaris Kiralık Gulet Sude Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Azra Deniz
15
€4 060
Marmaris Kiralık Gulet Azra Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Laila Deniz
16
€3 430
Marmaris Kiralık Gulet Laila Deniz
Marmaris Kiralık Gulet Dora Deniz
15
€2 275
Marmaris Kiralık Gulet Dora Deniz
Summary
Marmaris Kiralık Tekne
Article Name
Marmaris Kiralık Tekne
Description
Marmaris hem otel hem de deniz turizmi açısından Türkiye’nin önemli bölgelerinden biridir. İçerisinde bulunan tesis ve hizmet kurumlarıyla günümüz turizm ihtiyaçlarına en üst düzeyde cevap verebilen bir turizm cenneti.
Author
Publisher Name
Book 2 Sailing
Publisher Logo