7/24 Destek +90 538 211 45 67
atina kiralık yelkenli

Atina Kiralık Yelkenli

Her bütçe ve talebe uygun Atina kiralık yelkenli modellerimiz ile hizmetinizdeyiz. Konforlu ve bakımlı teknelerle turunuzu Atina’dan başlatın ve güneye doğru yelken açarak Yunanistan’ın eşsiz güzellikteki koylarını keşfedin. Yunanistan dünyada charter tekne sektörünün en önemli merkezlerinden biridir. Dünyanın her yerinden sayısız yelkenci tatil planlarını bu ülke için yapmaktadır. Yaz aylarında sayısız tekne Atina koylarını doldurmaktadır. Siz de bu eğlencenin içinde olmak için, çok beklemeden en iyi fiyatlarla yerinizi ayırtın. Bize ulaşın ve gerisini bize bırakın. Uzman ekibimizi size en güzel tekne tatilini sunacaktır.

Yelkenliler uzun zamandır bir spor dalı olarak kullanılmaktadır. Bundan binlerce yıl önce çok daha farklı amaçlarla kullanılan yelkenliler, daha teknolojik ve güçlü deniz araçlarının ortaya çıkması ile bir hobi haline gelmiştir. Bu nedenle denize veya okyanusa kıyısı olan Amerika, Yunanistan, Türkiye, Filipinler, Endonezya gibi ülkelerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Atina kiralık yelkenli günümüzde pek çok turistin kullandığı eğlence araçlarından biridir. MÖ 2400 civarında Mısırlılar tarafından icat edilen yelken, ağırlıklı olarak ulaşım ve taşımacılık sektörlerinde kullanılmıştır. Bugün kimilerini dünyayı gezmek gibi büyüleyen bu araç kimileri için adrenalin dolu bir spor haline geldi. Rüzgârın kuvvetinden yararlanan basit yönlendirme ile hareket sağlayan bu araçlar günümüzde oldukça popülerdir. Yelkenleri, güçlü rüzgârı tutan bir yapı olarak tanımlanabilir. Sahip olduğu kumaş ile rüzgârın gücünü kullanır. Yelkenin kumaşı ne çok sert ne de çok yumuşaktır. Yeterince güçlü ve esnek olmalıdır. Bu faktörler yelkenlinin daha rahat kullanımı için çok önemlidir.

Atina Kiralık Yelkenli

Atin kiralık yelkenli ile daha lüks bir tatil yaşarken aynı zamanda adrenalin dolu unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Yelkenli kiralamadan önce iyi ve kötü modelleri hakkında fikir sahibi olmalısınız. Tabii ki kimse sizden ileri denizcilik bilgisi beklemiyor. Ancak piyasadaki farklı yat ve tekne modellerini biraz araştırmanız, ihtiyaçlarınıza en uygun mavi yolculuk kiralamanızı sağlayacaktır. Bazı yelkenliler, Ege Denizi’nde eşsiz anlar yaşamak, arkadaşlarınızla yarışmak ve keyifli vakit için idealdir. Yelkenliler, diğer yat, tekne gibi deniz araçlarına göre daha küçük ebatlardadır ve rüzgâr ile hareket ettiklerinden motor bulundurmazlar.

Atina kiralık yelkenli sektöründe yelkenliler yatlara ve teknelere göre koy koy gezmek için uygun değildir. Bir spor olarak görülebilir. Rüzgârı bir kuvvete dönüştürerek ilerleme ve manevrayı sağlayan yelkenler, rüzgarsız havalarda yelkenlileri kullanışsız kılacaktır. Bu tip araçlar arasında amacınıza ve kendinize uygun yelkenliyi bulabilirsiniz. Pek çok lüks tatil beldesinde bulunan yelkenli kiralama sektörü aslında denize kıyısı olan ülkelerde oldukça popülerdir. Pek çok araç gibi yelkenlilerin de türleri vardır. Bu türlerin iyi bilinmesi, en azından nasıl kullanıldığına hâkim veya aşina olmak yeterlidir. Bu modeller şunlardır:

  • Finn
  • Dragon
  • Pirat
  • 470
  • Lazer
  • Europe

Yelken sporlarında temel amaç, sporcuların önceden belirlenmiş bir rota boyunca tekneyi ve rüzgârı birlikte kullanabilme becerilerini ölçmektir. Bu spor tek başına veya kalabalık bir ekiple de yapılabilir. Yelkenli sporu karar vermeyi güçlendiren bir spordur. Bu sporlar yelken federasyonları, gençlik ve il spor müdürlükleri ve kulüpleri tarafından düzenlenen etkinliklerle yürütülmektedir. Tatil beldelerinde ise Atina kiralık yelkenli ise Yunanistan’ın belirlediği kurallar içerisinde gerçekleştirilmektedir. Saat başına Euro cinsinden fiyatlandırma yapılmakta ve istenirse süre uzatılabilmektedir.

Atina kiralık yelkenli
Atina kiralık yelkenli

Atina Yelkenli Hizmetlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Berrak bir deniz, sakin ve huzurlu bir koy, ılık bir güneş ve yüzünüzü okşayan serin bir esinti… Yaz tatilinde bir tekne gezisinden daha keyifli ne olabilir diye düşünebilirsiniz. Ege’nin en güzel koy ve bölgelerinden, plajlardan en iyi şekilde yararlanmak için Atina kiralık yelkenli birebir çözümdür. Yelkenli kiralarken nelere dikkat edilmeli, nelere dikkat edilmeli gibi konulara özen göstermek, sağlıklı bir deneyim için oldukça önemlidir. Bu nedenle kiralama yapılacak firmalara da dikkat etmek gerekir. Fiyatlandırmalar firmalara ve aracın modeline göre değişebilir.

Diğer tekne ve yat gibi deniz araçlarına göre yelkenlilerden muazzam bir konfor beklenmemelidir. Bu nedenle konfor arayışı içerisindeyseniz yelkenli değil, daha büyük deniz araçlarını tercih etmeniz gerekir. Rüzgârlı havalarda yelkenli tercih etmek daha mantıklı olacaktır. Rüzgarsız havalarda verim alınamayacağından paranız ve vaktiniz boşa gidebilir. Bu nedenle hava koşulları önceden kontrol edilmelidir. Atina kiralık yelkenli, pahalı bir uygulama olarak görülse de fiyatına değer bir zaman geçirmenizi sağlar.

Su sporlarını sevenler ve engin denizlerde yaşadığını sonuna kadar hissetmek isteyenler için eşsiz bir hobidir. Bazı hobiler diğerlerinden daha fazla ekipman ve maddi bütçe gerektirir. Bu sporlardan biri olan yelkenli, maddi durumu iyi olan bireyler için oldukça eğlenceli bir spordur. Atina’nın tarih kokan denizlerinde doyasıya eğlenmek ve eşsiz manzaraların keyfini çıkarmak istiyorsanız Atina kiralık yelkenli hizmetleri tam da size göre. Atina kiralık katamaran modellerimiz ile de Atina koylarını keşfedebilirsiniz.